07.10.2020, Miroslav Fuks

Aleš Křeček: Brnu jsme chybou v rozehrávce darovali postup

Aleš Křeček: Brnu jsme chybou v rozehrávce darovali postupTřicetileté čekání na pohárový postup přes Zbrojovku trvá i nadále. Ani v pátém utkání v řadě Jihlava nedokázala Brno vyřadit a navázat tak na letitý historický úspěch divizního Spartaku Jihlava. V koronavirové době však v Brně postup rozhodně nebyl daleko, což dokládají i slova kouče Aleše Křečka.

„Troufám si říci, že náš výkon byl výborný. Prvoligové Brno jsme v některých fázích hry přehrávali a vytvořili jsme si i poměrně slušné šance na to, abychom branku vstřelili. Byli jsme po celý duel aktivní, snažili jsme se hrát co nejvíce nahoře a presovat rozehrávku soupeře. Vesměs se nám to dařilo a získali jsme tak spoustu míčů. Silní jsme byli i uprostřed hřiště. Bohužel, nadějně se rozvíjející akce jsme nedokázali dotáhnout do gólového konce. A tak, nikoli poprvé, rozhodla zbytečná chyba v naší rozehrávce, špatné vyhodnocení situace tři minuty před koncem. Brankář Lancman rozehrál středem hřiště do nebezpečného prostoru, kde jsme o balón přišli, a Šumbera tečovanou střelou zaznamenal jedinou branku utkání. Vlastně jsme tak Brnu darovali vítězství. S výkonem můžeme být spokojení, ale logicky jsme teď zklamaní z výsledku,“ zhodnotil duel kouč Aleš Křeček.

Jak kvalitu utkání ovlivnila absence diváků: „Je to samozřejmě znát, když hrajete v absolutním tichu. Spíše to mohlo škodit hře domácího celku. Nemyslím si však, že by to mělo vliv na náš výkon. Provedli jsme čtyři změny v sestavě a nijak se to neprojevilo. Spíše naopak. Předvedli jsme týmové pojetí, hráli jsme dobře. Škoda, že jsme nebyli odměněni cenným postupem přes prvoligového favorita,“ doplnil Křeček.