23.07.2016, Miroslav Fuks

Vydařená generálka FC Vysočina: výhra 5:0 nad Dynamem

Vydařená generálka FC Vysočina: výhra 5:0 nad DynamemVydařenou generálku na ligový start mají za sebou fotbalisté FC Vysočina. Na svém stadiónu si díky skvělému závěru obou poločasů výrazně poradili s druholigovým Dynamem České Budějovice v poměru 5:0 (3:0). Jihlavské branky v rychlém sledu vstřelili Pavel Dvořák, Jozef Urblík a Lukáš Vaculík z penalty a poté v závěru duelu Augusto Batioja a Rostislav Šamánek.

přát., sobota 23.7.2016, 17:00, Jiráskova
5:0
(3:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Góly: 31. Dvořák, 40. Urblík, 43. Vaculík (pen.), 85. Batioja, 89. Šamánek.
ŽK: 78. Kadula
Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Hanáková
Diváci: 350
FC Vysočina: Hanuš (62. Rakovan) - Blaić (46. Kryštůfek), Krejčí, Rosa, Urdinov (77. Novotný) - Šulek (72. Štěpánek), Urblík - Fulnek (46. Batioja), Ikaunieks (62. Šamánek), Vaculík (80. Záviška) - Dvořák (72. Harba).
Č. Budějovice: Křížek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Benát, Čavoš (54. Kalod) – Kadula, Čermák, Wermke (73. Vaněk) – Táborský (86. Matoušek)

Zhruba 350 diváků v prvních minutách vidělo vyrovnaný a opatrný duel bez větších příležitostí. V prvním náznaku nebezpečné možnosti se v 7. minutě ocitl Dvořák, kterému míč prostrčil mezi stopery Vaculík. Zakončení jihlavského útočníka však bylo zablokované. Z následného rohu Šulka se k hlavičce dostal Ikaunieks, ale balón mezi tři tyče nevměstnal. V 15. minutě zahrozilo Dynamo, když hlavičkoval exteplický Táborský, ale Hanuš jeho pokus bez problémů lapil. V 18. minutě Urblík šikovně vysunul do vápna Dvořáka, ovšem ten se k zakončení nedostal, neboť skluzem včas zasáhl stoper Novák. Po poněkud hluché pasáži s řadou nepřesností se zrodil první gól. Fulnek byl po půlhodině hry faulován na hranici vápna a Vaculík se postavil ke standardní situaci. Rozehrál ji na vápno na Šulka, který vyslal pohotovou přízemní ráno, která na kraji malého vápna našla zcela volného Ikauniekse. Lotyšský reprezentant z první vypálil a gólman Křížek míč vyrazil před volného Dvořáka, jenž měl s dorážkou do prázdné branky lehkou práci – 1:0. Ve 40. minutě Vysočina zvýšila na 2:0, poté co Vaculík rychle a chytře rozehrál standardní situaci po faulu na Urblíka. Právě mladý slovenský středopolař si naběhl na kolmici do vápna a pohotově podél vybíhajícího gólmana zvýšil skóre. Ve 43. minutě Fulnek po brejku dostal rychlý míč do běhu, potáhl si ho do vápna a byl před pokusem o centr faulován exjihlavský stoperem Šourkem – penalta. K té se postavil tradiční exekutor Vaculík a nemýlil se – 3:0.

Do první šance druhé půle se v 52. minutě dostal Funda, jehož rána Hanuše pořádně vylekala. V 55. minutě Batioja táhl rychlý kontr po prodloužení Dvořáka, posunul na Ikauniekse, jehož střela se odrazila k Vaculíkovi, ale ani jeho pokus na branku neletěl a byl zablokovaný na roh. Po hodině hry Dynamu vyšel brejk, na jehož konci byla velká šance Táborského a špatné zakončení. V 68. minutě mohl jihlavské vedení zvýšit Krejčí po rohu Vaculíka, jenže Křížek jeho nepříjemnou hlavičku vytěsnil na roh. V 83. minutě se českobudějovičtí prokombinovali do šance, jenže Táborský zvolil špatné řešení a střelou z hranice vápna branku netrefil. Konečná podoba výsledku se zrodila v závěrečné pětiminutovce. Nejprve v 85. minutě Záviška po pravém křídle potáhl rychlý kontr, na hranici vápna hledal Šamánka, od nějž se míč dostal do složité pozice na Harbu, jenž zhruba na penaltě ideálně oslovil Batioju. Ekvádorský záložník poté vyslal nechytatelnou technickou střelu – 4:0. Nakonec se zrodila hrozivá rukavice pro hosty, neboť v 89. minutě Urblík zakroutil standardku na hlavu Šamánka, jenž míč nechytatelně posunul k tyči – 5:0.