22.07.2016, Miroslav Fuks

FC Vysočina v sobotní generálce nastoupí proti Českým Budějovicím

FC Vysočina v sobotní generálce nastoupí proti Českým BudějovicímSeriál letních přípravných duelů FC Vysočina je skoro u konce. V sobotu 23. července jej uzavře generálka na start nejvyšší soutěže, kdy Jihlavě bude soupeřem druholigové Dynamo České Budějovice. Duel vypukne v 17:00 hodin na stadiónu v Jiráskově ulici. Vstup na utkání bude zdarma.

 

Sobotní duel bude pikantní z hlediska souboje exjihlavského stopera Ondřeje Šourka, jenž v létě přestoupil práce do Dynama, se jeho bývalými spoluhráči v dresu FC Vysočina. Bude v přípravném zápase některý z jihlavských fotbalistů absentovat? „Menší zdravotní potíže trápí středopolaře Hronka a Zoubeleho, tudíž předpokládáme, že je budeme proti Českým Budějovicím šetřit. Nadále nemůžeme počítat se stopery Mišůnem a Tlustým, kteří teprve začali trénovat individuálně,“ informoval asistent trenéra Roman Kučera.

Čeká vás generálka na start ligy. Jaký význam jí přikládáte? „Chceme navázat na kvalitní výkony, které tým předváděl na herním soustředění v Horním Rakousku. Rádi bychom se v utkání prosadili střelecky a zvedli sebevědomí týmu. Očekáváme, že půjde o jiný duel, než na soustředění. Budeme chtít diktovat tempo a útočit do zabezpečené obrany soupeře, tudíž pro nás bude zajímavé sledovat, jak si tým poradí s hrou do plných. Ukáže se kreativita a flexibilita hráčů,“ upozornil Kučera.

Jaká byla tréninková náplň uplynulého týdne? „Vše už směřujeme k blížícímu se startu ligy. Snažil se objem tréninků a více se soustředíme na herně taktické prvky a součinnost celého týmu. Děláme všechno pro to, aby mančaft byl výborně připraven na důležitý a velice atraktivní duel proti Plzni. Věříme, že se na utkání a ligový výkon těšíme nejen my, ale i všichni fanoušci FC Vysočina. Před zaplněným stadiónem chceme Plzeň našim výkonem překvapit,“ zdůraznil asistent kouče Hippa.

Dovolujeme si upozornit, že pro duel s Českými Budějovicemi bude z technických důvodů otevřena pouze hlavní stará tribuna. Za ní bude k dispozici jediný dostupný stánek s občerstvením. Toalety budou fungovat v rohovém objektu blíže k budově bazénu.

Z prvoligového duelu FC Vysočina vs. České Budějovice na podzim 2014

 
Související
Aktuálně

U19 má za sebou první týden přípravy

Starší dorost U19 se na jarní část sezóny začal připravovat jako jeden z prvních mládežnických týmů FC Vysočina. Už více než týden hráči polykají tréninkové dávky, které jim trenér Luboš Prokopec se svým realizačním týmem přichystal. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu