19.01.2016, Redakce

Vysočina brankami Voltra a Marcina porazila Vyšehrad

Vysočina brankami Voltra a Marcina porazila VyšehradFotbalisté FC Vysočina se s letošním ročníkem Tipsport ligy rozloučili vítězstvím FK Slavoj Vyšehrad v poměru 0:2. Pod výhru nad 14. celkem FNL se gólově podepsali debutant v jihlavském dresu Radek Voltr a v závěru druhé půle Matúš Marcin. Jihlava tak v tabulce své skupiny skončila druhá za vítěznými Bohemians 1905.

Rozhodčí: Severýn – Ulrich, Hurych
Vyšehrad: Štěpanovský – Kvída, Tujsak, Vyhnal, Mysliveček, Kučera, Růžička, Strnad, Krajak, Soldát, Mareš. Náhradníci: Polanský, Drobílek, Šindelář, Brejcha, Prosek, Madej, Egert, Zimmermann
FC Vysočina: 1. půle: Hanuš - Vaculík, Šourek, Krejčí, Mišůn - Marek, Hronek - Kukoľ, Sulek, Bazal – Voltr. 2. půle: Kotnour - Kryštůfek, Tlustý, Mišůn, Urdinov - Demeter, Jungr - Fulnek, Marcin, Novotný - Dvořák.

Kouč Michal Hipp před zápasem nemusel řešit žádné zdravotní problémy, tudíž do utkání nasadil všechny dostupné fotbalisty. Zápasové volno měli jen gólmani Rakovan a Vejmola, záložníci Batioja a Nerad a též mladíci Štěpánek a Klíma. Celých 90 minut tentokrát odehrál pouze Mišůn, který si ve druhém dějství vyzkoušel post levého stopera.

V první půli byla Vysočina aktivní, když už ve třetí minutě se po sólu dral kapitán Tomáš Marek, ale na poslední chvíli mu při střele vypíchl obránce míč. Po deseti minutách se k centru dostal Mišůn, po míči se natahoval Hronek, ale hodně těsně na míč nedosáhl. Ve 24. minutě skvělou přihrávku mezi obránce našel Hronek Kukoľa, který nacentroval z pravé strany před prázdnou bránu Voltrovi a ten ve skluzu umístil míč do sítě a zapsal se tak poprvé mezi střelce v jihlavském dresu. Petr Hronek patřil mezi velice aktivní hráče a dokázal to i po chytré přihrávce Radka Voltra, kdy se opřel z 18-ti metrů do míče a trefil břevno Vyšehradské svatyně. Těsně před přestávkou mohl ještě zvýšit svojí druhou brankou Radek Voltr, ale sám před prázdnou bránou díky kluzkému terénu nešťastně podklouzl.

Druhá půle byla přecijen o něco opatrnější, ale Vysočina se i tak dokázala dostávat do slušných šancí, které ale díky nízké efektivitě nedokázala proměňovat. Šest minut po přestávce šel téměř sám na gólmana Dvořák, ale na poslední chvíli mu balón vypíchl jeden z obránců. V 54. minutě se ve vápně k míči dostal Marcin, ale jeho střela orazítkovala zvenku pouze levou tyč. V 75. minutě se z hranice vápna opřel do balonu levou nohou Jungr, ale z docela slušné pozice přestřelil. O deset minut později se do vápna prokličkoval Matúš Marcin, ale trefil pouze gólmana Vyšehradu, který vyrazil na roh. Těsně před koncem se Vysočina přecijen dočkala zvýšení na 2:0, když Fulnek připravil akci z pravé strany, po trochu nepřehledné situaci se míč odrazil do tyče a poté na nohu Marcina, který neměl problém míč umístit do sítě.