19.01.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Negativem utkání byla velmi slabá efektivita

Michal Hipp: Negativem utkání byla velmi slabá efektivitaMrazivé zimní bitvy na umělé trávě jsou z pohledu FC Vysočina v tomto kalendářním roce u konce. Jihlavští fotbalisté dnes výhrou nad druholigovým Vyšehradem ukončili své účinkování v Tipsport lize a už se mohou těšit na odlet za teplem a travnatými terény do Turecka. Ještě se ale vraťme na Vyšehrad, protože pro vás máme hodnocení ze strany kouče Michala Hippa a útočníka Radka Voltra.

Michal Hipp se až ve třetím duelu na lavičce FC Vysočina dočkal vítězství. Měl po něm důvod ke spokojenosti? „Předem jsem avizoval, že v prvních třech duelech Tipsport ligy chci dát příležitost všem dostupným členům našeho kádru. Díky tomu jsem vyzkoušel 25 hráčů do pole a 4 gólmany. Myslím si, že dnešní zápas měl z naší strany v tomto stádiu přípravy docela dobrou úroveň. To, co jsem kritizoval po prvním poločase posledního utkání proti Táborsku, dnes neplatilo. Jak pohyb hráčů, tak i jejich aktivita byly na slušné úrovni po oba poločasy. Pozitivní je, že jsme soupeře prakticky nepustili do vyložené gólové příležitosti. Naopak negativem byla velmi slabá efektivita, lehkovážnou a bezstarostnost v zakončování. Zkazili jsme spoustu situací dva na jednoho nebo tři na dva, které jsme špatně řešili. Na tomto ještě musíme hodně zapracovat,“ sdělil jihlavský lodivod, jenž doplnil nejbližší program svého týmu: „Do pátku budeme trénovat dvoufázově, což znamená ještě šest tréninkových jednotek před odletem na herní soustředění do Turecka. Důraz budeme stále klást na rozvoj kondičních ukazatelů. V sobotu máme volno, hráči se sbalí a v neděli zamíříme do Antalye, kde nás čekají tři utkání proti zahraničním soupeřům. V rámci soustředění se chceme hodně zaměřit na zlepšení organizace hry v ofenzívě i defenzívě, stejně tak i na individuální a týmovou taktiku.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Přínášíme obsáhlý poločasový komentář útočníka Radka Voltra a nechybí ani hodnocení kouče Michala Hippa.