24.06.2020, Redakce

Vysočina čtyřmi brankami potěšila fanoušky

Vysočina čtyřmi brankami potěšila fanouškyVysočina proti Vyšehradu všechny úkoly splnila! Potvrdila výhru ze Sokolova, premiérově porazila tento pražský celek a konečně doma zvítězila po koronavirové pauze. Navíc čtyřmi góly potěšila své fanoušky! Do vedení šla v první půli díky Stanislavu Klobásovi, přičemž domácí kanonýr uklidňující branku přidal ve druhém dějství. Třetí gól v síti Vyšehradu si připsal poprvé za „áčko“ Tomáš Svoboda a na konečných 4:0 (1:0) upravil Jakub Rezek.

26.kolo, středa 24.6.2020, 17:00
4:0
(1:0)
VyšehradVyšehrad

Góly: 31. Klobása, 57. Klobása, 73. Svoboda, 86. Rezek.
ŽK: 60. Drozda, 63. Alexandr, 82. Zinhasović
Rozhodčí: Ginzel – Novák, Váňa.
Diváci: 695
FC Vysočina: Lancman – Svoboda, Pojezný, Diouf, Javůrek (46. Novotný) – Fortelný (83. Ritter), Lacko – Mikuš (77. Koubek), Zoubele, Smejkal (64. Rezek) – Klobása (64. Shudeiwa). Náhradníci: Veselý - Arroyo.
Vyšehrad: Dočekal – Daniel Kozel, Drozda, V. Mareš, Laňka (69. Pouček) – Zinhasović, Kokorović (75. Šandera) – Drobílek (C), Alexandr, Bašić – Vejvar

Kouč Radim Kučera učinil jedinou korekci oproti utkání v Sokolovu, když v roli podhrotového hráče nahradil dorostence Shudeiwu zkušený Zoubele. V brance opět dostal šanci odchovanec Lancman.

To hosté sestavou zamíchali a překvapili mnohem více, když z obvyklé jedenáctky nasadili 2-3 hráče. A absence zkušenosti na hřišti znát byla, neboť Vyšehrad si za první půli nevypracoval žádnou příležitost. Urputně však pracovali a dobře bránili, tudíž Vysočině trvalo, než se dostala do šancí. Až v 17. minutě měl Klobása uvnitř vápna dobrou střeleckou pozici, ale prostor mezi třemi tyčemi minul. Ve 26. minutě Vysočině vyšla kombinace po levé straně a Zoubele měl na penaltě ideální pozici ke skórování. Střelou doprostřed branky však trefil gólmana. Ve 28. minutě pálil zpoza velkého vápna nad břevno Mikuš. V 30. minutě si Klobása zkušeně vyčíhal malou domů Vyšehradu, postupoval na Dočekala, ale jeho lob se do branky nevešel. O dvě minuty později se už domácí kanonýr dočkal, neboť si kulatý nesmysl našel na zadní tyči po rohovém kopu Javůrka a hlavičkovém prodloužení Mikuše – 1:0. Ve 44. minutě měl první práci Lancman, ale hlavička Alexandra jej nemohla vystrašit. Když se po centru Javůrka neujala teč Klobásy, šla Jihlava do kabin za nejtěsnějšího vedení.

V 52. minutě vyslal Klobása do šance Zoubeleho, ale domácí kapitán se nakonec k zakončení na dlouho nohu nedostal. V 55. minutě musel na zem Lancman, když ze střední vzdálenosti pálil Kozel. To o chvilku později mohla na druhé straně propuknout gólová radost. Smejkalovu ránu Dočekal jen vyrazil před sebe, Zoubele se střelecky neukvapil, předložil ideální pozici na malé vápno Klobásovi a ten z otočky precizně skóroval – 2:0! V 71. minutě Jihlava krásně zakombinovala na pravé straně, Fortelný předložil přihrávku do šestnáctky na Mikuše a ten vyslal přízemní střelu těsně vedle pravé tyče. V 73. minutě Vysočina zužitkovala svůj setrvalý tlak v branku na 3:0. Na kolmici Fortelného si do vápna naběhl pravý bek Tomáš Svoboda a podél gólmana vstřelil svoji premiérovou branku za „áčko“! V 79. minutě měli šanci i hosté, ale Vejvar z úhlu přeloboval nejen vyběhnuvšího Lancmana, ale i břevno. Vzápětí měl další velkou šanci po ideální uvolnění Shudeiwy Zoubele, ale Dočekal jeho ránu dokázal vyrazit. Modří se čtvrté branky přeci jenom dočkali, když si aktivní Svoboda naběhl na kolmici do křídla a předložil do vápna ideální výzvu na Rezka – 4:0. Na druhé straně se poté dvakrát vyznamenal i gólman Lancman. A domácí mladíček v bráně si nakonec zasloužil čisté konto, když v nastaveném čase skvěle vychytal šanci Vejvara.

12.kolo | Vyšehrad - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Vyšehrad | 4:0