19.10.2019, Miroslav Fuks

Vysočina se na Strahově musela spokojit s remízou

Vysočina se na Strahově musela spokojit s remízouAni na druhý pokus neveze Vysočina plný bodový zisk z Prahy. Stejně jako na Žižkově podala nepřesvědčivý výkon i na Strahově, kde našel azyl Vyšehrad. A oba duely měly obdobný průběh, když po bezbrankovém poločasu šli do vedení domácí. Bod za remízu 1:1 pro jihlavský tým zachraňovala přesná technická střela Tomáše Smejkala. Snahu žlutých o obrat v utkání otupilo v 80. minutě vyloučení Javůrka.

VyšehradVyšehrad
12.kolo, sobota 19.10.2019, 10:15
1:1
(0:0)

Góly: 47. Nitrianský (pen.) – 70. Smejkal
ČK: 81. Javůrek
ŽK: 52. Švejdík, 76. Nitrianský – 46. Vaculík, 68. Zoubele, 74. Javůrek, 74. Smejkal
Rozhodčí: Hocek – Myška, Šimáček
Diváci: 412
Vyšehrad: Otáhal – Jablonský, Švejdík, Nitrianský, Šandera – Kozel – Verner, Drobílek – Laňka (90. Mareš), Veselý (85. Vejvar), Mashike Sukisa. Náhradníci: Dočekal –, Drozda, Žežulka, Rataj, Pardubský.
FC Vysočina: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Tijani, Javůrek – Vaculík, Fortelný - Smejkal, Zoubele (77. Koubek), Rezek (68. Mikuš) – Jawo (57. Klobása). Náhradníci: Veselý – Vedral, Novotný, Lacko.

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil tři změny oproti duelu se Sokolovem, když místo Pojezného, Mikuše a Lacka nastoupili Tijani, Rezek a Zoubele

Vysočina do zápasu vstoupila aktivně. Hrozila hlavně akcemi po křídlech, přičemž střílené centry Svobody či Rezka volaly po skórování. V 10. minutě se ke střele uvolnil Jawo, ale branku o metr minul. Na druhé straně kopal standardní situaci Verner a na zadní tyči ji zakončoval Nitrianský. Vejmolu míč musel vyrazit na roh. Ve 22. minutě zakončoval jihlavský brejk Jawo, ale hlavičku poslal vedle. Ve 24. minutě roh Vyšehrad hlavičkoval Mashike Sukisa nad břevno. Ve 41. minutě potřetí zakončoval Jawo a potřetí mimo brankovou konstrukci. Stalo se tak po Vaculíkově centru z rohového kopu. Když se v poslední minutě po Vejmolově zákroku neujala ani střela Drobílka, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

První poločas se Vysočině příliš nepovedl, ovšem vstup do druhého dějství měla katastrofální. Domácí odstartovali útokem do jihlavské defenzívy a souboj obránců s Vernerem vedl už ve 20. vteřině k odpískání velice přísné penalty. Tu bezpečně proměnil Nitranský – 1:0. Vysočina se poté pustila do velmi náročného obléhání vyšehradské branky. Zkušená defenzivní linie Slavoje však mnohdy nepřesné akce Vysočiny úspěšně hasila. K brance nevedl po hodině hry ani náběh Smejkala na centr Rezka, který pokryl Nitrianský. První velkou jihlavskou šanci měl až v 64. minutě Zoubele. Na malé vápno mu míč předložil Fortelný, ale jihlavský záložník z první přestřelil. Hráči ve žlutém se konečně dočkali v 70. minutě, když Fortelný našel ve vápně Smejkala, ten se uvolnil do středu a jeho tečovaná technická střela zapadla do sítě – 1:1! I další minuty utkání nabídly ofenzivní snahu Vysočiny, která však musela být na pozoru před kontry Vyšehradu. A na hřišti vzrostla i nervozita a agresivita, k čemuž přispěl výkon nepřesných sudích. V 77. minutě pálil Klobása jen do hradby domácích těl a vzápětí se neujala ani vtipná patička Fortelného. V 80. minutě tento jihlavský záložník naháněl prchajícího Veselého, před nímž balón nakonec odvrátil vyběhnuvší Vejmola. V 81. minutě Vysočina přišla o Javůrka, jenž utržil druhou žlutou kartu v utkání. Doplatil tak na předchozí protesty proti zjevně otočenému autu. Po vyloučení se hra vyrovnala a více hrozili domácí. Nepříjemné byly centry Šandery, které musel s námahou odvracet Vejmola. Přesto mohla Vysočina zvítězit, kdyby po Smejkalově úniku lépe trefil míč Klobása nebo Fortelný trefil branku. Když v nastaveném čase Vejmola rychlým vyběhnutím zažehnal náběh Vejvara, tak duel dospěl do remízy.

12.kolo | Vyšehrad - FC Vysočina | 1:1
26.kolo | FC Vysočina - Vyšehrad | 4:0