22.07.2019, Miroslav Fuks

Vysočina do ligy vstoupila cenným bodem z Ústí

Vysočina do ligy vstoupila cenným bodem z ÚstíÚvodní kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo souboj dvou spolufavoritů na postup. V Ústí nad Labem se před kamerami ČT Sport představil FC Vysočina, čímž došlo k zopakování duelu před dvěma měsíci. Zatímco tehdy diváci viděli pět branek, tak nyní z množství šancí žádný gól nepadl. Vysočina si vytvořila více příležitostí, ale také mohla inkasovat v posledních vteřinách. Ze severu Čech tak veze cenný bod.

Diváci: 1
Ústí nad Labem: Tvrdoň – Písačka (75. Drame), Brak, Pimpara, Strada – Krátký, Richter (58. Valenta), Peterka, Miskovič – Prošek (70. M. Bílek), Matějka.
FC Vysočina: Vejmola – J.Pavlík, Tlustý, Tijani, Novotný – Vaculík (55. Lacko), Fortelný - Mikuš (66. Javůrek), Zoubele, Smejkal (90+2. Křivánek) – Klobása. Náhradníci: Veselý – Vedral, M.Pavlík.
Stanice TV prenosu: záznam

V dresu FCV si ligovou premiéru odbyli Jan Pavlík, Fortelný a Mikuš. A v průběhu utkání i Lacko. Vůbec poprvé ve II. lize nastoupil odchovance Smejkal, kterého v závěru vystřídal další debutant a produkt mládežnické akademie Křivánek.

První střelu zápasu si v 5. minutě připsal Klobása, jenže jeho přízemní pokus z vápna gólmana nepřekvapil. O dvě minuty se po rohu dostal k nebezpečnému zakončení Pimpara, ale Vejmola vytáhl skvělý zákrok. V 29. minutě měl vyloženou šanci Mikuš, kterého ve vápně našel Zoubele. Tvrdou ránu slovenského záložníka však skvěle vytěsnil ústecký gólman. V 33. minutě našel Zoubele ve vápně centr Novotného, ovšem ústecký rodák z první střílel těsně nad. Ještě větší šanci měl o tři minuty později Klobása, jenž si do vápna naběhl na Vaculíkovu kolmici, obhodil vybíhajícího Tvrdoně, ale Pimpara jeho pokus dokázal zastavit před brankovou čárou. Hrozili však i domácí. V 38. minutě přímý kop z nepříjemné vzdálenosti zahrával Misković, ale Vejmola jeho střelu dokázal vyrazit na roh. A jihlavský strážce svatyně se vyznamenal i ve 42. minutě, kdy vytěsnil ostrou ránu Proška, kterou po závaru vyslal z velkého úhlu. První dějství tak branku nevidělo.

Vysočině se vstup do druhé půle vydařil. Ve 46. minutě po levém křídle unikl Zoubele, míč si na vápně zasekl ke střele, ale jeho technická rána letěla těsně nad. V 50. minutě ze střední vzdálenosti vypálil Klobása, ale přestřelil. O minutu později se po přihrávce Smejkala do šance proháčkoval Mikuš, uvnitř vápna střílel pohotově, ale Tvrdoň jeho ránu reflexivně vytěsnil nad břevno. Z následného rozehraného rohu se ke střele z úhlu dostal Novotný, ale trefil jen boční síť. V 56. minutě po přiklepnutí Smejkala pálil pohotově Klobása, ale jeho pokus dopadl jen na horní síť. Hosté byli i v dalších minutách lepším celkem a diktovali tempo hry. Gólové šance se však v této fázi hry přes zataženou domácí obranu nedostavovaly. Až v 83. minutě se po centru Smejkala a několika odrazech dostal míč do vápna k volnému Javůrkovi. Ten z úhlu vyslal technickou střelu, kterou Tvrdoň dokázal reflexivně vyrazit. Chvíli poté z hranice vápna kroutil míč Zoubele, ale těsně minul pravou tyč ústecké branky. V 85. minutě o sobě dali vědět i domácí, když odražený míč po rohovém kopu napálil střídající Dramé. Skákavý pokus však letěl mimo tři tyče. V nastaveném čase měly po jedné šanci oba celky. Hlavička Tijaniho po centru Javůrka však skončila v Tvrdoňových rukavicích. A na druhé straně v posledních vteřinách kopal Strada standardku do vápna, kde míč prodloužil Pimpara, ale Vejmola byl na místě a připsal si zákrok, který Vysočině zajistil alespoň cenný bod.

1.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 0:0
30.kolo | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 2:3