22.07.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Z Ústí nad Labem bod určitě bereme

Radim Kučera: Z Ústí nad Labem bod určitě bereme0:0. To je častý výsledek zápasů FC Vysočina v Ústí nad Labem. Přes řadu šancí platil i v dnešním duelu, který byl pro oba celky úvodním v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Před střelci měli navrch oba gólmani. Kouč Radim Kučera po skončení zápasu bod ze stadiónu soupeře bral.

„Myslím si, že jsme si za naši aktivitu zasloužili i vyhrát. Ve druhém poločase jsme domácí mačkali a byli jsme silnější na míči. Asi jsme si v této fázi nevytvořili žádnou vyloženou příležitost, ale měli jsme tam zajímavé střely či situace v podání Klobásy, Zoubeleho, Javůrka nebo Novotného. Byli jsme aktivní, ale klíčové možnosti jsme měli vyřešit lépe a klidněji. Zároveň jsme samozřejmě museli dávat pozor, aby nám pozorně bránící domácí nepláchli z brejku. To je venku vždy hodně ošemetné. Nepříjemný byl útočník Matějka, který se však nedokázal prosadit proti výborně hrajícím Tlustému a Tijanim,“ řekl kouč Kučera k druhému poločasu a poté se ve svém hodnocení vrátil k prvnímu dějství: „Předvedli jsme mnoho ztrát, zejména ze strany Smejkala či Mikuše. Možná to bylo způsobeno nervozitou z úvodu sezóny nebo prvního startu. Přesto tam z naší strany byly situace, kdy jsme mohli otevřít skóre utkání. Druhá půle byla každopádně z naší strany o hodně lepší. Z Ústí nad Labem bod určitě bereme, venku se počítá. Zvlášť na půdě silného ambiciózního soupeře.“

Jihlavský lodivod věří, že v průběhu utkání nepřišel o jednoho hráče svého kádru: „Lukáš Vaculík musel nuceně střídat, protože se po souboji a nsáledném pádu udeřil do spánku. Byl otřesený. Po utkání už ale vypadal dobře. Věřím, že bude v pořádku a nerozšíří tak naši poměrně početnou marodku. I proto dnes na utkání odcestovalo jen sedmnáct hráčů a první druholigové minutky v nastaveném čase nabral odchovanec Křivánek.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova záložníků Lukáše Zoubeleho a Tomáše Smejkala.