08.11.2015, Miroslav Fuks

Vysočina ofenzivní síle vzdorovala jen dvě třetiny zápasu

Vysočina ofenzivní síle vzdorovala jen dvě třetiny zápasuFotbalisté FC Vysočina na překvapení na půdě nejproduktivnějšího celku SYNOT ligy nedosáhli. V první půli dokázali jít do vedení, když se trefil Patrik Demeter. Jenže ještě do půle vyrovnal Rada a ve druhém dějství domácí spustili tlak, jemuž jihlavský celek dokázal čelit je do 68. minuty. Na zamlženém mladoboleslavském stadiónu nakonec svítilo konečné hrozivé skóre 6:1. Domácí se tříbodovým ziskem minimálně do neděle dostali do čela soutěže a potvrdili skvělou formu posledních kol.

Ml. BoleslavMl. Boleslav
13.kolo, sobota 7.11.2015, 20:15
6:1
(1:1)

Góly: 40. Rada, 68. Ščuk, 71. Magera, 73. Baroš, 90. Chramosta, 90+1. Zahustel - 27. Demeter
ŽK: Magera, Skalák, Rada – Nerad, Krejčí, Marek
Rozhodčí: Královec – Kotík, Urban
Diváci: 2682
Ml. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Magera (81. Čermák), Skalák (89. Skácel) - Baroš (83. Chramosta). Náhradníci: Diviš – Fleišman, Vraštil, Klobása.
FC Vysočina: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Šulek – Demeter, Marek – Kukoľ (82. Přeučil), Nerad (63. Jungr), Fulnek – Mešanović (75. Dvořák). Náhradníci: Vejmola – Batioja, Opluštil, Štěpánek.

Vysočina oproti duelu v Ďolíčku musela učinit tři změny v základní sestavě, když postrádala vykartované Jánoše a Vaculíka a též zraněného Mišůna. Na levého beka se tak stáhl Šulek, ve středu zálohy nastoupil uzdravený Marek a na krajích zálohy dostali důvěru Fulnek a Kukoľ.

Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě a od prvních minut se snažili dát najevo, kdo je favoritem duelu. Hosté se na zamlženém trávníku prezentovali poctivou defenzívou, vysunutým blokem a snahou o rychlé brejky. Už ve 3. minutě dostal šťastný míč za obranu Magera, do vápna přihrál Barošovi a ten ve velké šanci střílel vedle tyče. Ve 12. minutě měla Vysočina velkou šanci, když Mešanović obral o míč Poloma, do křídla uvolnil Nerada a ten mu míč vrátil do vápna. Mešanoviće však při složité koncovce vychytal Šeda a vzápětí si tygřím skokem poradil i s hlavičkovou dorážkou Nerada. Po hluché pasáži se ve 26. minutě vydařil brejk hráčům v bílých dresech. Demeter do levého křídla vysunul Fulneka, který se přes Kyselu prosadil do vápna a vypálil na první tyč, kde jej vychytal Šeda. Ve 27. minutě však hosté šli do vedení! Netradiční levý bek Šulek se prosadil na levé straně, poslal míč do vápna, kde jej Nerad pustil na Demetera, který chladnokrevně otevřel skóre zápasu – 0:1! Ve 29. minutě už to mohlo být 0:2, když Kukoľ poslal přízemní centr před branku a našel Fulneka, jehož dobrou střelu Šeda vyrazil na tyč! V 36. minutě Rada našel za obranou Zahustela, který skákavý balón usměrnil jen do těla vybíhajícího brankáře Hanuše. Ve 40. minutě se domácí v těžko propustné mlze dočkali vyrovnání, když Skalák přihrávkou pod sebe našel Radu, jenž ranou bodlem prostřelil Hanuše – 1:1. V těchto fázích zápasu už si diváci mnohé akce museli spíše domýšlet. Mlha stále houstla, tudíž sudí a delegáti rozhodli o dvacetiminutovém odsunutí výkopu druhé půle.

Mlha skutečně lehce opadla a tak hráči po protažené pauze nastoupili do druhé půle. Ke hře byl k dispozici míč s oranžovými fosforovými prvky. Hned v první minutě se s ním ocitl v šanci Zahustel, kterému balón přihrál Baroš. Jeho přízemní ránu z hranice vápna však Hanuš dokázal lapit. Domácí byli aktivnějším celkem a tlačili se do útoku. V první jihlavské příležitosti druhého dějství byl po hodině hry Fulnek, ale jeho technická rána prostor branky nenalezla. V 64. minutě Hanušovi zavařil Kryštůfek a výsledkem byla obrovská šance Skaláka, před nímž naštěstí odehrál balón na roh Šulek. V 68. minutě už domácí svoji aktivitu zúročili. Po standardní situaci se míč odrazil vpravo do vápna na volného Kyselu, jenž před branku poslal střílenou přihrávku, kterou nejprve Zahustel napálil do břevna, ovšem poté si jej našel přesně hlavičkující Ščuk – 2:1. Gólový apetit nejproduktivnějšího celku ligy však nebyl zdaleka u konce, neboť v 71. minutě se ve vápně prosadil Baroš, poslal přesný centr na Zahustela, jehož hlavičku ještě záda Šulka dokázala zastavit, ovšem dorážku Magery už nešlo neproměnit – 3:1. A o pouhé dvě minuty později už to bylo 4:1, když Skalák vysunul Baroše, který se tváří v tvář Hanušovi nemýlil. V 81. minutě poslal centr před branku Kysela, ale Hanuš Zahustela vychytal. V posledních minutách už defenzíva hráčů v bílém zcela zkolabovala. Na 5:1 zvýšil po závaru Chramosta a prakticky z rozehrávky dostal tentýž hráč balón za obranu a nezištně nahrál Zahustelovi, který měl snadnou práci, aby završil půltucet – 6:1.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Patrik Demeter 37%, 2. Jan Hanuš 14%, 3. Peter Šulek 10%, 4. Petr Nerad 9%, 5. Jakub Fulnek 9%, 6. Muris Mešanović 6%, 7. Vladimír Kukoľ 5%, 8. Tomáš Marek 3%, 9. Lukáš Kryštůfek 2%, 10. Jiří Krejčí 2%, 11. Petr Tlustý 1%.

13.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 6:1
27.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 1:1