před 2 dny, Miroslav Fuks

Vysočina si poradila s dalším druholigovým sokem - Líšní

Vysočina si poradila s dalším druholigovým sokem - LíšníVysočina si i ve druhém letním přípravném duelu poradila s druholigovým sokem. Po jasně výhře nad Chrudimí přehrála na trávníku v Hrušovanech nad Jevišovkou Líšeň v poměru 1:3 (0:1). Skóre duelu otevřel Michal Záhradnik, po změně stran a sestav vyrovnal z penalty Hapal, ovšem zcela zaslouženou výhru Jihlavy zajistila hlavička Adama Rittera a střela Sylvestera Siawa.

Diváci: 80
Líšeň: Vajner – Ilko, Jeřábek, Sokol, Dziuba, Silný, Vlasák, Aldin, Polášek, Lutonský, Joković. Střídající: Novotný, Pašek, Dudl, Rolinek, Kratochvíla, Rimovics, Kubovic, Raab, Hapal, Gerža.
FC Vysočina: 1. půle: Soukup – Chytrý, Štětka, Sládek, Labaran – Sadiq, Lacko – Křehlík, Šancl, Selnar – Záhradnik. 2. půle: Trešl – Hošek, Boussou, Haala, Labaran – Pešek Vítek – Franěk, Ritter, Siaw – Křivánek
Stanice TV prenosu: záznam

Vysočina do utkání nominovala 21 fotbalistů. Oproti utkání s Chrudimí zcela obměnila dvojici gólmanů a znovu nasadila všechny testované hráče. Scházeli lehce zranění Farka a Araujo-Wilson. A též křídelník Marvis Ogiomade, kterého testují prvoligové České Budějovice.

První šanci měl v 6. minutě Selnar, který vystihl nepřesnou rozehrávku Líšně, ale z hranice vápna střílel vedle. V 15. minutě do vápna šikovně pronikl Šancl, těžký míč před gólmanem posunul na Selnara, ale ten místo odkryté branky trefil jednoho z blokujících hráčů. V 19. minutě po pravém křídle unikl Křehlík a ve vápně se z úhlu odhodlal ke střele, která minula pravou tyč Vajnerovy branky. Ve 29. minutě po levém křídle pronikl Selnar a před branku poslal ideální přízemní výzvu Křehlíkovi. Ten však Vajnera ve vyložené šanci nepřekonal. V 36. minutě Vajnerovu pozornost prověřil střelou z 20 metrů aktivní Šancl,ale gólman Líšně si nadvakrát poradil. V 38. minutě Labaranova technická střela z hranice vápna těsně minula levou tyč. Ve 40. minutě se žlutí konečně dočkali zcela zaslouženého vedení, když jeden ze stoperů Líšně trestuhodně nahrál Záhradníkovi, který šel sám na Vajnera a z penalty gólmana prostřelil pod břevno – 0:1.

Duel obměněných sestav lépe začala Líšeň. V 51. minutě kopala penaltu po faulu Boussua. Hapal ji proměnil až z dorážky, neboť Trešl jeho pokus k levé tyči dokázal vyrazit. Jenže pouze před sebe, kde už měl střelec snadnou práci. Vysočina se do hry dostávala postupně, ale od 60. minuty začala přitahovat šrouby. Franěk pálil ze střední vzdálenosti nad a Křivánkova tečovaná rána skončila jen rohovým kopem. Ovšem právě od rohového praporku vedl k druhé brance v síti Lišně. Do sítě z malého vápna hlavičkoval Ritter – 1:2. V 79. minutě dostal Siaw pas do vápna z pravého křídla, doleva se uvolnil přes obránce a na zadní tyč propálil brankáře – 1:3. V 87. minutě dostal mezi stopery kolmici Křivánek, míč připravil ke střele Fraňkovi, ale jeho utažená placírka letěla těsně vedle pravé tyčky.

„Odevzdali jsme docela dobrý výkon, zejména v prvním poločase. Úvodní dějství z našeho pohledu samozřejmě kazí míra produktivity, měli jsme rozhodně vstřelit více branek. Ve druhém poločase byl náš výkon horší a umožnili jsme soupeři vyrovnat. Poté jsme se zvedli, předvedli jsme několik zajímavých akcí a zaslouženě jsme výhru strhli na naši stranu. Sledovali jsme hodně kvalitních individuálních výkonů, přestože bych od některých hráčů čekal ještě více,“ řekl po zápase kouč David Oulehla.