Vysočina těsně podlehla Mladé Boleslavi
Fotbalisté FC Vysočina do nového ročníku SYNOT ligy nevstoupili šťastně. V evropských pohárech rozehraná Mladé Boleslav se na čtvrtý pokus dočkala výhry v Jihlavě, když zúžitkovala pokutový kop proměněný ve 24. minutě. Domácímu celku vůbec nevyšlo první dějství a výrazné zlepšení a tlak ve druhé půli alespoň vyrovnání nepřineslo. Vysočina tak poprvé od listopadu 2013 na své stadiónu nevstřelila ligový gól a poprvé od března prohrála.


Rozhodčí: Ardeleánu – Štěrba, Peřina.
ŽK: T. Marek – Skalák, Smejkal, Navrátil, Hruška, Ďuriš.
Diváci: 3105
Komentář
Kouč Petr Rada při tvorbě základní sestavy pro úvodní duel v novém ligovém ročníku vsadil na zkušenost a na hráče, kteří odtrénovali většinu letní přípravy. Obejít se přitom musel bez zdravotně indisponovaných Masopusta, Jánoše a Šimonka, přičemž jen na lavičce zůstal Jungr, který neabsolvoval závěr letního bloku. Překvapením na lavičce bylo jméno krajního záložníka Jana Kosaka, který se vrátil z Hradce Králové, neboť kluby se nedohodly na formě jeho hostování na východě Čech.
První nebezpečnou situaci zápasu nabídla 6. minuta, kdy se Ďuriš šikovnou zasekávačkou uvolnil ve vápně přes Krejčího a chystal se vystřelit. Jeho ránu v dobré pozici naštěstí stihl zablokovat stoper Šourek. Hosté byli aktivnějším celkem v 26. minutě se dočkali první a nakonec jediné branky zápasu, když Ščuk s přehledem proměnil pokutový kop. Penalta vzešla z chyb na pravé straně jihlavské obrany, které završil faul Marka na pronikajícího Vukadinoviče. Vysočině první dějství vůbec nevyšlo a její hráči se prakticky nedostali do šance.
Domácí do druhé půle nasadili Jungra, jenž vystřídal Kolouška. Očividně přidali na aktivitě a pohybu, ovšem výsledkem byla jen územní převaha, držení míče, závary před Hruškovou brankou, rohové kopy, dlouhé auty do vápna a několik nebezpečných standardních situací. Přímá střela na branku bohužel scházela. Například v 55. minutě z levé strany rozehrál volný přímý kop Kukoľ a k hlavičce se dostal Šourek, ale jeho pokus si cestu do brány nenašel. Vyhlavičkoval jej totiž Smejkal. O deset minut později standardní situaci rozehrál Vaculík, k odraženému balónu se dostal Vidlička, ale jeho střela byla tečována na roh. V 75. minutě z pravé strany centroval Harba, hledal ve vápně svého spoluhráče Kučeru, ale obrana Boleslavi byla pozorná. Středočeši si hlídali náskok a do větších ofenzivních akcí se dlouho nepouštěli. Ožili až v úplném závěru. Nejprve v 87. minutě ránu střídajícího Šultese vyrazil gólman Hanuš. Nad jeho branku poté zamířil Skalákův přímý kop. V 90. minutě pak slušnou šanci zahodil další náhradník Milla, neboť svá mířidla neseřídil přesně a poslal balón mimo tři tyče. Při závěrečné standardce šel do vápna i gólman Hanuš, ale ani jeho snaha alespoň vyrovnání nepřinesla. Vysočina musela na startu SYNOT ligy překousnout porážku s jedním z favoritů celého ročníku.
- kompletní sestřih zápasu na iSport.cz
Fotogalerie
Z páteční bitvy proti Prostějovu potřebujeme vydolovat tři body!
Enormně vyrovnaná Chance Národní Liga vstupuje do své poslední třetiny. Deset závěrečných kol bude představovat obrovský tlak na každý z šestnácti klubů, FC Vysočina rozhodně nevyjímaje. Zásadní přitom budou zejména domácí zápasy, v nichž povinnost bude velet vítězit. Zvládne Jihlava tuto nelehkou roli v pátek 4. dubna od 18:00 hodin proti... Celý článek
- U17: Bojácný výkon s Baníkem (01.04.2025)
- U19: Vysoká prohra na Baníku (30.03.2025)
- Marek Jarolím: Porážka nás mrzí, ale s hrou můžeme být spokojení (29.03.2025)
- Ve vyrovnané deštivé bitvě střílela branky pouze Líšeň (29.03.2025)
Vytisknout