27.07.2014, Miroslav Fuks

Petr Rada: Zápas jsme prohráli v prvním poločase

Petr Rada: Zápas jsme prohráli v prvním poločaseVýborné jaro a udržení úspěšné kádru navnadilo fanoušky FC Vysočina do nového ročníku. Více než tři tisícovky příznivců na stadión v Jiráskově ulici věřilo, že tým kouče Petra Rady dokáže uspět i na startu SYNOT ligy proti velice silné Mladé Boleslavi. Bohužel, jihlavský tým promarnil první půli a zvýšené úsilí ve druhém dějství ke gólové radosti nevedlo. Jak oba trenéři duel prvního kola zhodnotili?

Domácí lodivod Petr Rada měl o příčinách neúspěchu jasno. „Utkání jsme prohráli v prvním poločase. Ten jsme nezvládli, protože nám v něm chyběl pohyb, nasazení, agresivita, přímočarost či dostupování hráčům. Boleslav nás od 5. minuty přehrávala, kontrolovala hru a vyvrcholením byla penalta a gól v naší síti. Ani poté jsme se nezvedli, tempo hry bylo na můj vkus vlažné. V kabině jsme si k tomu dost řekli a druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší. Měli jsme spousty rohů, ale bohužel bez produktivity, jakou jsme si představovali a potřebovali. Vyloženou šanci jsme si prakticky nevytvořili a zlepšených pětačtyřicet minut nám nestačilo, abychom výsledek alespoň zremizovali. Boleslav nám ještě zahrozila v závěru, kdy jsme vzadu hráli na tři obránce," řekl k porážce na úvod sezóny jihlavský trenér.

Hostující kouč Karel Jarolím mohl být s výsledkem utkání spokojenější: „První poločas byl z naší strany lepší, i když jsem měl o přestávce v kabině výtky ke snadným ztrátám balónů ve středu hřiště. Úspěšně jsme se snažili o kombinaci s přihrávkami do náběhů. Dostali jsme se do vedení, což pro nás bylo příznivé. Druhý poločas jsme se však dostali pod tlak, když Jihlava zvýšila aktivitu a my jsme nebyli schopní se z něj vymanit. Na nás se možná podepsal náročný program v letním horku a s cestováním. Naštěstí jsme to ustáli bez vyložených šancí Jihlavy. Když jsem poslal na hřiště čerstvé hráče, tak jsme hru vyrovnali a v závěru měli i šance. Utkání bylo do poslední minuty napínavé a trochu jsem se obával, abychom neinkasovali v samém závěru. Tři body na půdě Jihlavy jsou pro nás velmi cenné. Představují výborný start do sezóny."

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Petra Rady a Karla Jarolíma z tiskové konference přinášíme i názory stopera Jiřího Krejčího, gólmana Jana Hanuše a v jihlavském dresu debutujícího pravého beka Vlastimila Vidličky.