16.03.2024, Miroslav Fuks

Vysočina vedení na půdě Táborska neudržela a nakonec padla

Vysočina vedení na půdě Táborska neudržela a nakonec padlaVysočina se na půdě Táborska dočkala první jarní branky z kopačky Matúše Lacka a v poločase nejtěsněji vedla. Ve druhém dějství se dlouho zdálo, že jihlavský celek cenné vedení udrží, ovšem domácí v rozmezí 72. a 79. minuty skóre otočili. Branky Zemana a Dordiće domácí udržely na 3. příčce tabulky - 2:1 (0:1).

TáborskoTáborsko
19.kolo, sobota 16.3.2024, 15:00
2:1
(0:1)

Branky: 73. Zeman, 79. Dordić (pen.) – 42. Lacko
ŽK: 86. Kateřiňák, 90+1. Svatek – 36. Shudeiwa, 52. Piško, 56. Křehlík, 82. Svoboda
Rozhodčí: Vokoun – Líkař, Cichra
Diváci: 862
Táborsko: Pastornický – Nsunzu (63. Kopáček), Novák, P.Plachý, Varačka – Kateřiňák, Bláha – Osmančík (63. Zeman), Sojka (46. Koné), Dordić (90+4. J.Matoušek) – Šašinka (46. Svatek). Náhradníci: Kerl – Šplíchal.
FC Vysočina: Mastný – Svoboda, Vedral, Piško, Farka (86. Sagna) – Shudeiwa, Tureček (86. Šancl) – Křehlík (80. Peřina), Lacko (75. A.Pešek), Selnar (80. Franěk) – Araujo-Wilson. Náhradníci: Soukup – Chytrý.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla učinil oproti utkání s Kroměříží jednu změnu ve středové řadě, když místo Fraňka nastoupil Shudeiwa. Selnar se tak přesunul z podhrotové pozice na levé křídlo.

První nebezpečnou situaci utkání nabídla 5. minuta a roh Selnara. Přetáhl jej daleko na zadní tyč na zcela volného Vedrala, jenž balón vrátil na malé vápno na Shudeiwu, který však z malého vápna hlavičkoval mimo. V 8. minutě Vysočina kopala standardku po faulu na Lacka z 22 metrů. Selnar přímou střelou asi o metr minul pravou tyč Pastornického branky. Žlutí byli nadále aktivnějším a lépe kombinujícím týmem, ovšem v 15. minutě jim zatrnulo. Šašinka našel dlouhým balonem na hraně ofsajdu Dordiče, jehož nepříjemná rána byla jihlavskou defenzíva sražena na roh. Hosté nebezpečně odpověděl v 18. minutě, kdy šli do rychlého brejku po ztrátě míče z kopaček Kateřiňáka. Na konci kontru byl Selanr, kterého Pastronický dokázal vykrýt. Ve 20. minutě jeden z hráčů Táborska pronikl do vápna a poslal střílenou přihrávku na malé vápno, kde však naštěstí pro Jihlavu žádného z modrých nenalezl. Ve 23. minutě Farka uvolnil do křídla Shudeiwu, který ve vápně našel Selnara. Ten pálil pohotově z otočky, bohužel však nad břevno. Další minuty nabídly spíše souboje, nepřesnosti, přerušenou hru a fauly. Ve 40. minutě se snažil otevřít skóre utkání Lacko. Po levém křídle pronikl Farka, našel Lacka, který si míč posunul do vápna, připravil na levačku a pálil do šibenice. Pastornický se však dokázal vymrštit a balón vyrazit na roh. Z něj však branka ve 42. minutě už padla! Selnarův centr nebezpečně hlavičkoval Araujo-Wilson, ovšem hradba těl byla proti. Odražený míč si však na penaltě našel Lacko a propálil vše – 0:1! Zkraje nastavení první půle mohl vyrovnat Kateřiňák, ovšem jeho technický pokus z hranice vápna skončil jen na rohu. Domácí poté Vysočinu zatlačili, ovšem nepříjemné závary k překonání Mastného nevedly. První jarní jihlavská branka tak zároveň znamenala nejtěsnější poločasové vedení v Táboře.

Táborsko do druhého poločasu vyslalo dvě čerstvé síly a od prvních minut se tlačilo do ofenzívy. Přes zodpovědný a běžecky velmi aktivní výkon Vysočiny se však do šancí nedostávalo. Zároveň se hosté snažili využít každé příležitosti k rychlému kontru. V 55. minutě ve vápně kombinoval Křehlík s Lackem a tomu v zakončení zabránil pádem pod nohy Pastornický. Následný centr se vznášel na hlavu Araujo-Wilsona, ale jeho pokus k ohrožení branky nevedl. V 59. minutě byl za vápnem faulován Selnar a právě ten se postavil k zahrání přímého kopu. Z výborné pozice však mířil jen do zdi a následný Farkův přízemní pokus skončil hodně mimo. V 62. minutě už měli Táborští vystřídány 4 hráče a dávali jasně najevo, že chtějí minimálně vyrovnat. V 67. minutě se do vápna proháčkoval Varačka a z úhlu střílel levačkou. Mastný se však překonat nenechal. V 71. minutě hlavičkoval Selnarův roh opět Araujo-Wilson, ovšem ani v tomto případě úspěšný nebyl. Vzápětí dostal na druhé straně na roh vápna balón jeden z modrých a jeho prudká rána skončila přímo v Mastného náruči. V 72. minutě domácím vyšla rychlá akce do otevřené obrany. Opět na roh vápna dostal míč Zeman a technickou přízemní střelou překonal s pomocí zadní tyče Mastného – 1:1. V 77. minutě se v dobré hlavičkové pozici po rohu ocitl Vedral, ale branku netrefil. V 78. minutě gólman Mastný zaváhal, fauloval ve vápně pronikajícího útočníka a sudí nařídil penaltu. K té se postavil kanonýr Dordić a nedal Mastnému šanci – 2:1. V 83. minutě Mastný lapil technickou střelu Kateřináka z přímého kopu z levé strany. V 84. minutě šli domácí do brejku a Dordić našel na levé straně Svatka, který však střelu poslal mimo bránu. Takticky vedený závěr vyrovnaného duelu vyšel lépe pro Táborsko, které Vysočinu nepustilo do žádného tlaku či šancí a mohlo se radovat z cenného tříbodového zisku.

5.kolo | FC Vysočina - Táborsko | 3:0
19.kolo | Táborsko - FC Vysočina | 2:1