31.05.2008, Miroslav Fuks

Vysočina venkovní trápení dokonala proti Krči

Vysočina venkovní trápení dokonala proti KrčiJako den a noc jsou jarní výsledky a výkony FC Vysočina na domácím stadiónu a na půdě soupeřů. Zatímco doma Jihlava ze sedmi duelů ztratila pouze dva body, tak venku ani jednou nevyhrála a vytěžila jen čtyři body. Vrchol venkovního trápení přišel s dnešní prohrou na Strahově, který naposledy hostil sestupující Krč. Ta vydřela překvapivou výhru 1:0. Stalo se tak šest dní po výhře nad prvními Bohemians...

Diváci: 250

Sparta Krč: Diviš - Kordiak, Nešpor, Švejda, Waldhauser - Viskup, Dubský (90. Hubený), Jedinák, Kounovský (82. Bureš) - Matějka, Vojtíšek (70. Valášek)
FC Vysočina: Šimon - Gabriel, Kadlec, Gába, Vepřek – Veselý (46. Dupal), Lovětínský (75. Schneider), Hušbauer, Cihlář - Faldyna, Rabušic (55. Vácha).

Karol Marko do sestavy dle očekávání vrátil kapitána Kadlec, který početně nahradil vyžluceného Slámu. Zároveň dal opět druholigovou šanci mladíku Hušbauerovi, tudíž místo v základní jedenáctce nezbylo na Schneidera. V sestavě FC Vysočina tak nastoupili dva dorostenci.

Na liduprázdném Strahově se v obrovském vedru hrál zajímavý fotbal. V úvodu zápasu měli mírnou převahu hosté, ovšem vyloženou šanci si nevypracovali. To neplatilo v 18. minutě, kdy se Rabušic dostal na pravé straně k míči, až skoro od rohového praporku poslal tvrdý centr do vápna, kde se do něj na zadní tyči bez přípravy před poloodkrytou bránou opřel Faldyna - jihlavský kanonýr ale o milimetry přestřelil spojnici břevna a tyče! O tři minuty později už branka padla, ale do sítě Šimona. Po nevinně vypadající akci na levé straně hřiště se míč dostal až na hranici vápna k Matějkovi, který v souboji s posledním hostujícím obráncem předvedl více důrazu a otevřel skóre zápasu. Obrana Vysočiny v tuto chvíli předvedla až příliš mnoho chyb. I nadále byla Krč aktivnější a jihlavské útoky nebyly nebezpečné.
Ve druhé půli se hrál pohledný ofenzivní fotbal s příležitostmi na obou stranách. Vysočina se vrhala do útočného snažení, ale narážela na soustředěně hrající domácí. Ti hrozili z brejků a vytvořili si i ve druhé části více šancí než Jihlava. Krč tak nakonec při domácím loučení s druhou ligou těsné vedení udržela.