29.05.2008, Miroslav Fuks

Dočká se Vysočina na Strahově první výhry venku?

Dočká se Vysočina na Strahově první výhry venku?Už více než osm měsíců čekají fotbalisté FC Vysočina na výhru ze zápasu na hřišti soupeře. Poslední šanci ukončit tuto nepříznivou bilanci v tomto ročníku dostanou v sobotu 31. května, kdy se od 17:00 hodin představí na pražském Strahově, který je druholigovým domovem jistého sestupujícího – Sparty Krč. Ta však body určitě dobrovolně neodevzdá a bude se chtít se soutěží důstojně rozloučit.

„Věřím, že navážeme na dobrý výkon z domácího utkání proti Bohemians a tří bodů z venku se konečně dočkáme. Rádi bychom totiž ještě zabojovali o 6. příčku tabulky a potvrdili tak naše jarní zlepšení,“ uvedl trenér Karol Marko.

Nebojí se kouč podcenění outsidera ze strany svých svěřenců?

To rozhodně nedopustíme. Hráčům jsem ostatně v tomto týdnu zdůraznil, že podcenění absolutně neexistuje. Při naší venkovní bilanci určitě není na místě. Navíc Krč má svoji kvalitu, o čemž jsme se přesvědčili v podzimním domácím zápase, kdy jsme horko těžko vydřeli výhru 2:1 poté, co jsme již v 7. minutě inkasovali a ve 21. minutě byl vyloučen Simr. Naštěstí ještě do poločasu vyrovnal Vácha a v úvodu druhé půle rozhodl Faldyna. Toto vítězství bylo velice důležité pro náš relativně klidný zimní spánek.

V minulém utkání se během krátkého pobytu na hřišti zranil Böhm. Jak je na tom nyní? Hrozí i další hráčské ztráty?

Böhm má problémy s kotníkem a jeho start v zápase je nejistý. Vyloučeno je určitě nasazení pravého beka Slámy, který proti Bohemians obdržel čtvrtou žlutou kartu. Naopak už budou po jednozápasové stopce k dispozici Dupal a Kadlec. Ten by měl určitě nastoupit v základní sestavě.

Odbočme od zápasu s Krčí. Několik týdnů se s vaším týmem připravoval levonohý brazilský fotbalista. Je reálné, že by se brzy připojil ke Gabrielovi?

Hráč se na zkoušce osvědčil a my máme o jeho angažování enormní zájem. Na konci června, kdy začínáme letní přípravu, by se měl vrátit do Jihlavy a trénovat s námi. Doufám, že se na jeho působení na Vysočině domluvíme.