26.09.2020, Miroslav Fuks

Vysočina z Třince veze po parádní první půli skvělé tři body!

Vysočina z Třince veze po parádní první půli skvělé tři body!Vysočina v Třinci prožila parádní odpoledne! Navázala na úterní tříbodový zisk z Chrudimi, potvrdila svoji skvělou třineckou bilanci a hlavně díky úžasně produktivní první půli zvítězila výrazně 0:5 (0:4)!!! Dvakrát skóroval nový kanonýr Filip Vedral a po jedné brance přidali Tomáš Smejkal, Róbert Štefánek a Miroslav Tureček!

Diváci: 228
Třinec: Pastornický – Bolf (42. Attah), Habusta, Janoščín, Javůrek – Foltyn, R. Vaněk I. (46. Puchel) – Omasta (46. Celba), Weber, Cienciala (46. Stáňa) – Akulinin.
FC Vysočina: Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko - Smejkal (81. Křišťál), Tureček (81. Ritter), Peřina (65. Arroyo) - Vedral (73. Araujo-Wilson). Náhradníci: Lancman – Pojezný, Chok.

Kouč Aleš Křeček nasadil prakticky stejný tým, jako do úterního utkání v Chrudimi. Jedinou změnu představovalo nasazení Turečka a místo Arroya.

Vysočina do utkání vstoupila velmi agilně. A po dvou rohových kopech a střele Červa, která minula zařízení, byla už v 8. minutě odměněna vedoucí brankou zápasu! Tureček zkusil své štěstí ze střední vzdálenosti, jeho nepříjemný pokus do středu brány vyrazil brankář Pastornický pouze do míst, kde byl Smejkal a mladý jihlavský odchovanec dorazil balón do třinecké brány – 0:1! Třinečtí poté přidali na obrátkách a hrozili zejména centry ze strany a standardními situacemi. Úsilí domácího celku zmrazila 18. minuta, kdy Jihlava své vedení zvýšila už na 0:2! Smejkal rozehrál přímý kop do pokutového území, tam se míč odrazil před zcela nehlídaného Štefánka, který dorazil míč za záda překvapeného brankáře Pastornického. Skvělý start FCV umocnila 23. minuta, kdy Smejkal vysunul kolmicí Vedrala, který nejprve procedil míč přes Pastornického a následně uklidil míč do prázdné brány – 0:3! V 34. minutě už to mohlo být o čtyři branky, když zpětná přihrávka Smejkala našla Červa, který však míč netrefil ideálně a skončil tak na kopačkách domácího hráče. O tři minuty později už čtyřka na ukazateli skóre naběhla, když kanonýr Vedral vstřelil svůj druhý gól v zápase! Po přihrávce Smejkala na pravou stranu byl zcela sám před Pastornickým a polovysokou střelou umístil míč do třinecké brány – 0:4! V nastaveném čase mohl snížit Akulinin po centru Ciencialy z levé strany, ale jeho teč letěla mimo branku.

Kouč Habanec do druhé půle udělal hned tři změny a logicky zavelel k útoku. Třinecká aktivita přinesla úvodní tlak a v 53. minutě velkou šanci Akulinina, který však balón přes clonící hráče Jihlavy a gólmana Číže neprotlačil za brankovou čáru. Na druhé straně skoro z třiceti metrů pálil nabuzený Vedral, ale jeho projektil branku minul. Třinec byl nadále aktivnějším celkem a jeho úsilí podporoval i exjihlavský levý bek Javůrek. V 75. minutě po odmlce zahrozili i jihlavští, když po rohu Smejkala z levé strany hlavičkoval u pravé tyče Červ, ale svůj pokus poslal jen do míst, kde se nacházel Pastornický. Ten však byl na střelu FCV krátký v 77. minutě! Ujala se krásná technická střela Turečka z hranice šestnáctky, která zaplachtila přímo k levé tyči – 0:5! V 81. minutě mohl snížit Javůrek, ale z přímého kopu pálil těsně vedle pravé tyče. O tři minuty později se k přímáku postavil Puchel a vedle si o něco lépe, když trefil břevno! Od něj se však kulatý nesmysl odrazil zpět do hřiště. V 90. minutě se do míče opřel Javůrek, ale našel jen rukavice připraveného Číže. Vysočina tak dosáhla nejen drtivého vítězství a tří bodů, ale také se poprvé v sezóně dočkala čistého konta!

5.kolo | Třinec - FC Vysočina | 0:5
17.kolo | FC Vysočina - Třinec | 1:0