26.09.2020, Miroslav Fuks

Aleš Křeček: Šest venkovních bodů musíme potvrdit v pátek doma

Aleš Křeček: Šest venkovních bodů musíme potvrdit v pátek domaNevydařený vstup FC Vysočina do nového ročníku? Jediný bod ze tří úvodních utkání? Tento týden na to dal prakticky zapomenout! Mladý jihlavský tým vybojoval skvělých šest bodů ze dvou duelů během čtyř dnů a nadchl gólostrojem na třineckém stadiónu! Co po dnešním velmi vydařeném zápase řekl kouč Aleš Křeček?

 

„Klíčem k výraznému vítězství byl náš velmi dobrý vstup do zápasu a obecně kvalita naší hry v prvním poločase. Soupeře jsme přehrávali, dostávali jsme se do nebezpečných situací a byli jsme produktivní. Šance, které jsme si vytvořili, jsme dokázali proměnit. Dosáhli jsme výrazného vítězství po výkonu, v němž byl největší hvězdou tým. Všichni pracovali, všichni bojovali. Šest venkovních bodů z tohoto týdne je samozřejmě důležitých a cenných, ale hned bezprostředně po utkání jsme klukům v kabině řekli, že tyto zisky nebudou mít význam, pokud vítězně nezvládneme páteční domácí duel proti Prostějovu,“ řekl Křeček v úvodu svého komentáře.

Možná až překvapivě jste se po vedení 0:1 či 0:2 nestáhli více do defenzivní ulity, že? „Naší snahou bylo hrát aktivně za jakéhokoliv stavu. S tím jsme chtěli jít i do druhého poločasu, že budeme disciplinovaní, že nechceme inkasovat, že půjdeme za dalšími vstřelenými góly z brejků a že je za námi pouze polovina fotbalové války. Druhý poločas z naší strany rozhodně nebyl tak kvalitní, jako ten první. Nevstoupili jsme do něj optimálně. Nicméně, naše defenzíva pracovala skvěle a dokázali jsme ubránit četné nakopávané míče na dva vysoké útočníky Třince. Na můj vkus jsme měli více hrát a dohrát jej ve větším klidu. Konečný výsledek je každopádně fantastický a umocňuje ho cenná první nula vzadu v této sezóně. Spokojen jsem i s některými herními momenty zápasu, které měly vysokou kvalitu,“ upozornil jihlavský lodivod.

Udělali jste jednu změnu v sestavě, kdy extřineckého Arroya trochu nečekaně nahradil Tureček. Proč jste tuto korekci učinili? „Nebylo to Luisovým výkonem v Chrudimi, po zranění ještě není ve 100% kondici. Vedle toho jsme chtěli Míru dostat více do hry, protože v ofenzívě hodláme hráče rotovat. I s ohledem na vyrovnanou výkonnost chceme více kluků udržet v napětí, zda v sestavě budou figurovat. Jsem rád, že duel v Třinci ukázal opodstatnění této změny. A také mne těší, že do zápasu naskočili Ritter, Araujo-Wilson a též uzdravený Křišťál,“ řekl Aleš Křeček.

 
Související
Aktuálně

Josef Vrzáček: Enormní motivaci našich dorostenců jsme museli až krotit

Když starší dorost FC Vysočina v červnu 2019 sestoupil z nejvyšší soutěže, tak asi nikdo nečekal, že si naši mladíci budou muset na návrat mezi elitu počkat až do srpna 2022. Bohužel, dva anulované covidové ročníky jihlavský postup z MSDL umožnily až po skončení ročníku 2021/22. Tři roky dlouhé čekání však stálo za to! Vysočina se stala štikou... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu