24.07.2015, Redakce

Vysočina zaskočila Spartu a do ligy vstoupila ziskem bodu

Vysočina zaskočila Spartu a do ligy vstoupila ziskem boduFotbalisté FC Vysočina se na úvod SYNOT ligy vzepřeli všem předpokladům a v úvodním kole nového ročníku SYNOT ligy vydřeli velmi cenný bod proti favorizované Spartě Praha. Jihlavský tým na zaplněném stadiónu vybojoval remízu 0:0 díky koncentrovanému a obětavému výkonu, v němž nezapomínal ani na ofenzivní výpady a v první půli si vypracoval více gólových šancí, než letenský celek.

1.kolo, pátek 24.7.2015, 19:00
0:0
(0:0)
SpartaSparta

Rozhodčí: Kocourek – Peřina, Kříž.
ŽK: Krejčí, Dvořák – Mareček, Dočkal, Vácha, Holek.
Diváci: 3894
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek, Nerad – Kukoľ (80. Fulnek), Jungr (69. Přeučil), Batioja – Mešanović (75. Dvořák). Náhradníci: Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Vaculík, Demeter.
Sparta: Bičík – Mareček, Mario Holek, Hybš – Steinhöfer (46. Fatai), Dočkal, Matějovský, Vácha, Frýdek (68. Konaté) – M. Paixão (75. Litsingi), Krejčí.

Vysočina do úvodního velmi těžkého duelu vyběhla v sestavě, v níž oproti předpokladům scházel středopolař Peter Šulek, který se zranil na předzápasovém tréninku.

Jihlavský tým do zápasu vstoupil velmi soustředěně a zodpovědně. Napadali rozehrávku Sparty, nepustili do hry kanonýra Paixaa a hlídali klíčové prostory před brankou. Měli sice problémy s akcemi po levém křídle, ale z nich v první půli vzešla jediná pološance Krejčího, který ve 23. minutě neměl šanci Hanuše z velkého úhlu prostřelit.  Domácí poctivě bránili a využívali každé možnosti k brejkovým akcím. Ve 27. minutě z dvaceti napřáhl k parádnímu voleji Marek a jeho táhla střela přesně trefila spojnici břevna a tyče! V 32. minutě vyšel rychlý výpad Jungrovi, který si ve vápně dokázal zaseknout míč, vypálil a Bičík musel vytáhnout skvělý reflexivní zákrok.

Sparťané na první šanci čekali až do úvodu druhé půle, kdy Dočkal ve 47. minutě prostrčil na Paixaoa, který z úhlu střílel na vzdálenější tyč, ale těsně ji minul. Sparta ve druhém dějství přidala na držení míče a tlaku, ale o záplavě příležitostí nemohla být řeč. Bylo to i tím, že domácí ještě zintenzivnili poctivou defenzívu, které jim však ubrala na ofenzivních choutkách. Favorit byl blízko gólu v 73. minutě, kdy Krejčí po kolmici Matějovského utekl obraně, dával před bránu, ale jeho jmenovec v jihlavské stoperské dvojici dokázal v poslední chvíli před Paixaoem odkopnout míč na roh, přičemž ale málem sám skóroval. Největší příležitosti letenského celku měl v 77. minutě střídajícího Litsingi, kterého do ideální příležitosti uvolnil Fatai, ale konžský útočník pálil jen do Hanuše. V závěrečných minutách měla domácí dřina a obětavost navrch nad mnohdy křečovitými ofenzivními výpady Sparty. Hráči v rudém se do šancí už nedostali a při standardních situacích neměli při početní a výškové převaze Vysočiny šanci. Zrodila se tak zasloužená remíza, která nepochybně více potěšila fotbalisty v nových modrých dresech..

Hráči zápasu v utkání proti Spartě Praha byli vyhlášeni Muris Mešanović a Marek Matějovský. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Muris Mešanović 39%, 2. Jiří Krejčí 20%. 3. Jan Hanuš 16%. 4. Augusto Batioja 7%. 5. Tomáš Marek 6%. 6. Petr Nerad 3%. 7. Milan Mišůn 2%. 8. Marek Jungr 2%. 9. Lukáš Kryštůfek 2%. 10. Vladimír Kukoľ 1%. 11. Petr Tlustý 1%.

1.kolo | FC Vysočina - Sparta | 0:0
30.kolo | Sparta - FC Vysočina | 5:0