24.07.2015, Miroslav Fuks

Klusáček: Bod proti Spartě je pro nás hodně cenný

Klusáček: Bod proti Spartě je pro nás hodně cennýNový trávník stadiónu v Jiráskově ulici zažilo vydařenou premiéru. A též zbrusu nové modré dresy FC Vysočina ukázaly, že by v nich mohli mít jejich nositelé štěstí. Rozhodně jim tedy nechyběla velká porce obětavosti, agresivity a kolektivního výkonu. Se Spartou vydřeli cennou remízu! Jak prvoligový start ročníku 2015/16 okomentovali oba trenéři?

 

Jihlavský kouč Luděk Klusáček mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen: „V prvním poločase se nám výborně dařilo dodržovat to, co jsme si před utkáním předsevzali. Chtěli jsme přehustit prostor, a pokud se to podaří, tak podržet míč a vyrážet k brejkům. Díky tomu v prvním dějství nebyla převaha Sparty až tak výrazná. Možná jsme na šance i vyhráli. Ve druhém poločase se už karta obrátila. Sparta hodně dominovala, ovšem nám se soustředěnou obranou podařilo remízu uhrát. Tento bod je pro nás hodně cenný,“ řekl na úvod tiskovky.

V další reakci však zdůraznil, že tento dílčí úspěch nijak nepřeceňuje: „Na jakoukoli úlevu či radost je brzo. Před námi je ještě devětadvacet kol, v nichž musíme získat minimálně třicet bodů. Naše výkony a výsledk ymusí mít trvalejší charakter. Každopádně jsem rád, že jsme dnes nenavázali na přípravu a potvrdili jsme, že ligová soutěž představuje něco jiného. Jedním dechem však říkám, že šlo o jeden zápas. Náš vstup do ligy můžeme hodnotit až po pěti – sedmi utkáních. Myslím si, že dnešní výkon musíme hodnotit pozitivně. Snad je přílivem k tomu, abychom se zlepšovali. Sparta nás svým výkonem nepřekvapila. Snažila se hrát kombinačně, ale přes náš zodpovědný obranný blok se před branku moc nemohli dostat. Je jasné, že jsme se Spartou v této chvíli nemohli hrát zcela otevřenou partii,“ řekl Klusáčkem závěrem.

„Je to velké zklamání. Věděli jsme, že to bude složité, pokud nevstřelíme rychle branku. Bránili velmi dobře, k čemuž jsme pomohli prospaným výkonem v prvním poločase. Klidně jsme mohli i prohrávat. Ve druhé půli jsme sice zvýšili obrátky, ale byli jsme hodně netrpěliví v kombinaci a finální fázi. Sice jsme soupeře pak už k ničemu nepustili, ale své šance jsme neproměnili, takže proto jsme nevyhráli. V největší šanci byl Litsingi, který v takové šanci nesmí selhat,“ uvedl trenér Zdeněk Ščasný pro sparťanský web, jenž ještě doplnil: „Chyběl nám pohyb, přímočarost a trpělivost. To nemá se systémem či rozestavením nic společného. Odsoudit nové hráče by ale bylo po prvním zápase velmi špatné, i když třeba Markusovi zápas nevyšel a Fatai s Paixaem se neprosadili gólově.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Luďka Klusáčka a Zdeňka Ščasného z tiskové konference přinášíme i slova gólmana Jana Hanuše, kapitána Tomáše Marka a nejlepšího jihlavského hráče v utkání Murise Mešanoviće.

 
Související
Aktuálně

Vysočina neporazila ligové Pardubice

Dnes na hřišti v Hlinsku hrál první tým FC Vysočina druhé letní přípravné utkání s ligovými Pardubicemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu