22.08.2009, Miroslav Fuks

Vysočině to venku do třetice konečně vyšlo!

Vysočině to venku do třetice konečně vyšlo!Fotbalisté FC Vysočina proměnili svůj třetí podzimní zápas na stadiónu soupeře v první tři plusové body do tabulky pravdy. Ve Vlašimi vybojovali velmi cennou, důležitou a též šťastnou výhru 0:1 (0:0), pod níž se podepsali střídající nahrávač Gabriel a střelec Michal Veselý. Potěšující bodový import nyní Vysočina musí potvrdit na domácí půdě - v pátek proti Hlučínu.

Diváci: 1450
Vlašim: Drápela - Kropík, Nešpor M., Vebr (c) (68. Borák), Křeček, Průcha (55. J. Dvořák (78. Brožík)) Bálek, Pokorný, Kalabiška, Švamberg, Nešpor D.
FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Karlík – Vydra (82. Peška), Gába, Šisler, Vyskočil (51. Gabriel) – Korčián (51. Krutý), Tecl.

Kouč Luboš Urban provedl po neúspěchu ve Zlíně hned tři změny v sestavě. Zařadil do ní novou posilu Šislera, který ve středu zálohy nahradil Lovětínského, místo Simra postavil na hrot Korčiána a místo Krutého dal na levé straně zálohy příležitost Vyskočilovi. Ten se v aktuálním ročníku objevil v základní sestavě poprvé. Z pohledu domácí sestavy stálo za pozornost duo defenzivních hráčů s příjmením Nešpor. Marek Nešpor v létě 2007 v Jihlavě absolvoval část letní přípravy a nakonec se do kádru „áčka“ neprosadil a Daniel Nešpor strávil v dresu FC Vysočina tři dorostenecké roky a dva ročníky v juniorce hrající MSFL. Do prvního týmu se nikdy neprosadil.
První půlhodina byla ve znamení dominujících obran, které své útočné soupeře do gólem hrozících akcí nepouštěly. Nadějné útoky Jihlavy bohužel doplácely na pokaženou koncovku či špatnou finální fázi. Ve 31. minutě přišlo první nebezpečí před brankou Wintra. Křečkova hlavička po rohovém kopu se otřela o břevno. Vysočina odpověděla v 37. minutě střelou Tecla, kterou vyrazil Drápela na roh. Vzápětí Kalabiška přihrával na nabíhajícího Bálka, ten tváří v tvář hostujícímu gólmanovi síť nerozvlnil. V nastavení první půle si s pokusem domácího kapitána Vebra Winter poradil.
Lepší vstup do druhé půle měli domácí. Ve 48. minutě nebezpečně vystřelil Pokorný a Winter jeho pokus vytěsnil na tyč. V 58. minutě Vebr posílal balon na Kalabišku, ten ale v dobré pozici nedal. Za další čtyři minuty došlo k první a poslední gólové situaci zápasu. Veselý potáhl míč, přihrál Gabrielovi, jehož střílený centr gólman Drápela pouze vyrazil před Veselého, který míč šťastně dorazil do sítě – 0:1. Poté se Vysočina ještě více soustředila na zabezpečenou obranu a nebezpečné brejky. Domácí si už velké příležitosti nevypracovali. Za zmínku stojí jen střela Marka Nešpora z velké dálky. Blíže další brance byla spíše Jihlava. V 73. minutě kryl Drápela tvrdý přímý kop Kadlece a v samotném závěru přišly dva nebezpečné momenty Šislera. Jeho střela v 88. minutě skončila nad brankou a v páté minutě nastavení neproměnil ani samostatný nájezd na Drápelu po přihrávce Gabriela. Jeho pokus skončil jen na tyči a od ní v náručí domácího gólmana.