22.08.2009, Miroslav Fuks

Trenér Urban je spokojen s výhrou, méně však s hrou

Trenér Urban je spokojen s výhrou, méně však s hrouTýden vzývaný bodový úspěch FC Vysočina v druholigovém utkání ve Vlašimi je realitou. Svěřenci kouče Luboše Urbana na půdě nováčka soutěže vydřeli výhru a při pohledu do tabulky pravdy je jim najednou veseleji. Byl po vítězném utkání trenér spokojen? „Ve Vlašimi jsme chtěli bodovat, tudíž s výhrou jsem absolutně spokojen. Už mnohem méně nadšený jsem však byl z naší hry. Té ještě k ideálu dost chybělo. Fotbal je však o gólech.“

Já věřím, že v pátek proti Hlučínu navážeme na fotbalový výkon proti Mostu a že na domácí půdě výhru z Vlašimi potvrdíme. Pokud by se tak stalo, tak se dotáhneme na čelo tabulky a jsme ve hře o přední umístění. Tři plusové body v tabulce pravdy představují velmi dobrý vklad poté, co jsme tři ze čtyř úvodních zápasů hráli venku. Například Zlín či Sokolov mají nyní jen jeden plusový bod.

Co říci k průběhu utkání ve Vlašimi?

Výhra se nerodila vůbec lehce. Na podmáčeném terénu jsme dobře začali a úvodních dvacet minut bylo z naší strany velmi nadějných. Řadě zajímavých akcí však zcela scházelo zakončení. Vždyť jsme pořádně na bránu vystřelili až v 37. minutě! Soupeř byl ze střeleckého pohledu mnohem aktivnější. Nás však v brance podržel Winter. I proto jsem o přestávce zvýšil hlas a na hráče jsem důrazně apeloval, aby byli při střelbě aktivnější a odvážnější. Druhá půle byla hodně o bojovnosti a odehrávala se spíše ve středu hřiště. My jsme z jedné vydařené akce dokázali poměrně šťastně skórovat. Veselý se nebál zaútočit a byl ve správnou chvíli na správném místě. Poté jsme se logicky více stáhli do defenzívy a domácí proto měli optickou převahu. Do výraznějších šancí se však už nedostávali. My jsme chodili do nádherných brejků, kterým však opět scházela koncovka. Výhru jsme nakonec uskákali a ubojovali. Právě taková výhra je však pro psychiku mužstva velmi cenná. Nezbývá než zopakovat, že ji nyní musíme potvrdit proti Hlučínu.

Oproti utkání ve Zlíně jste v sestavě učinil hned tři změny...

Na náročném terénu dali před Krutým přednost bojovnějšímu Vyskočilovi. Ten odehrál dobrý zápas. Krutý se hřiště dostal na 30 minut a měl tam několik velmi zajímavých momentů. Šislerovi jsem dal přednost před Lovětínským, neboť jsme chtěli využít jeho konstruktivních a ofenzivních schopností. Šisler střídal dobré okamžiky s horšími. Potřebuji nějaký čas na sehrání s týmem, určitě nám však pomůže. Simr je lehce zraněný a navíc jsem ve Zlíně s jeho výkonem nebyl spokojen. Korčián, který nastoupil místo něj, se velmi snažil, ale do koncovky se nedostával.

Poprvé na podzim nastoupil Brazilec Gabriel...

Po vystřídání naši hru oživil. Podílel se na gólu a v závěru nahrál Šislerovi do velké šance, která skončila na tyči. I díky Gabrielovi nám nyní vzrostla konkurence v týmu.