V lednu 2023 vyšly tyto články:

9.1.Fotbalisté FC Vysočina dnes vyběhli k prvnímu tréninku zimní přípravyMiroslav FuksObdobí odpočinku a individuálních tréninků je u konce. Fotbalisté FC Vysočina se dnes po více než měsíci znovu sešli, aby zahájili zimní blok s množstvím tréninků a zápasů. Na úvodním tréninku nechybělo několik mladíků z klubové líhně a též jim byl ve finální podobě představen realizační tým kouče Ondřeje Smetany.
13.1.První týden přípravy završil modelový duel žlutí vs. modříJIH - JIH 1:1, 0.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina dnes završili úvodní týden zimní přípravy modelovým duelem „žlutí“ vs. „modří“. Hrálo se netradičně 3 x 20 minut a branky na umělé trávě v areálu Na Stoupách padly pouze dvě. Za žluté skóroval sedmnáctiletý mládežnický reprezentant Filip Šancl a za modré se z penalty trefil Justin Araujo-Wilson.
17.1.Starší dorost na úvod přípravy porazil juniorkuJIB - JI9 1:3, 0.kolo | Miroslav FuksV sobotu sehrály svůj úvodní duel zimní přípravy celky divizní juniorky a dorostu U19, jenž nastupuje v nejvyšší soutěži. Lépe si vedl náš první dorost, který juniory doplněné o hráče z kádru U18 přehrál 3:1 (1:0). Branky dorostu FC Vysočina stříleli Farka, Šmíd a Veselý, za "béčko" vyrovnával z penalty Miška.
21.1.Vysočina v úvodním duelu přípravy přehrála ŽivaniceJIH - ZIV 4:0, 0.kolo | Miroslav FuksPromrzlý a zasněžený areál Na Stoupách dnes hostil úvodní ostrý přípravný duel FC Vysočina v zimní přípravě. Do Jihlavy dorazil Sokol Živanice, 12. celek ČFL skupiny B, který celou první půli odolával favoritovi. Vysočina se poprvé prosadila až v 58. minutě a poté dokázala přidat ještě další tři branky - 4:0 (0:0). Dvakrát se trefil Justin Araujo-Wison, jednou se radovali Miroslav Tureček a Vojtěch Křišťál.
23.1.U19: Zimní přípravná výhra v Hradci KrálovéHRA - JI9 2:3, 0.kolo | Josef VrzáčekExtraligový starší dorost zvládl i druhé zimní přípravné utkání. Na půdě Hradce Králové, 15. celkové dorostenecké ligy, potvrdil úlohu lehkého favorita a i s celou řadou mladších hráčů zvítězil 2:3 (1:1), když branky postupně zaznamenali Daniel Raus, Adam Starý a Kryštof Hudák.
23.1.Divizní juniorka podlehla třetiligové VrchoviněJIB - VRC 1:2, 0.kolo | Kamil PrůšaOmlazený juniorský tým ve druhém duelu zimní přípravy změřil síly s účastníkem třetí nejvyšší soutěže MSFL - SFK Vrchovina. Celku z Kraje Vysočina podlehl 1:2 (0:2), když deset minut před koncem z penalty snižoval Matyáš Miška.
28.1.Vysočina si poradila s dalším třetiligovým soupeřem - Viktorií ŽižkovJIH - ZIZ 3:0, 0.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina ovládli i druhý zimní přípravný duel. Znovu změřili síly s účastníkem ČFL a zvítězili rozdílem třídy bez inkasované branky. Exligová Viktoria Žižkov, aktuálně jasný lídr skupiny B ČFL, z Jihlavy odjela poražena 3:0 (2:0), když naše branky vsítili Justin Araujo-Wilson, Jakub Selnar a Filip Šancl.
30.1.Juniorka nestačila ani na druhého účastníka MSFL - Velké MeziříčíVEL - JIB 3:1, 0.kolo | Miroslav FuksJuniorský tým i ve druhém zimním duel změřil síly s účastníkem MSFL z Kraje Vysočina. Po prohře s Vrchovinou tentokrát nestačil Velkému Meziříčí. Náš celek, který nastupuje v Divizi, byl favoritovi vyrovnaným soupeřem a v duelu bohatém na šance vyhrál první půli díky brance Tomáše Trojana. Ve druhém dějství však domácí skóre otočili na konečných 3:1 (0:1).
30.1.Starší dorost remizoval s muži divizního HlinskaJI9 - HLI 2:2, 0.kolo | Josef VrzáčekOmlazený celek staršího dorostu sehrál velice cennou přípravnou konfrontaci proti dospělému týmu Hlinska, který usiluje o postup z Divize do ČFL. Naši mladíci byli zkušenějšímu a silovějšímu soupeři vyrovnaným sokem a zcela zaslouženě vybojovali remízu 2:2 (1:0), když jihlavské branky vstřelili Jakub Panský a Adam Starý.