archiv článkůarchiv aktualit

V říjnu 2024 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
22.10.Vysočina veze velmi cenný bod z půdy neporaženého lídra tabulky!ZLN - JIH 1:1, 9.kolo | Miroslav FuksVysočina veze velice cenný bod ze stadiónu dosud neporaženého lídra tabulky - Zlína! Po nepříliš vydařené první půli a vedoucí trefě Vukadinoviće náš tým zabral, hru vyrovnal a zaslouženě vyrovnal díky trefě Filipa Šancla. Tentýž středopolař měl na kopačce i druhou branku, ale ve velké šanci přestřelil. Zápas dospěl k remíze 1:1 (1:0), čímž skončila série 11 vítězných zápasů domácích.
22.10.Marek Jarolím: Těší mne náš kombinační fotbalový výkonZLN - JIH 1:1, 9.kolo | Miroslav FuksFotbal prostě nemá logiku. Zatímco v pátek se Vysočina doma protrápila k remíze 1:1 s Varnsdorfem, tak v úterní dohrávce po zásluze vybojovala tentýž výsledek na stadiónu vedoucího týmu Chance Národní Ligy. Zlína, který držel sérii 11 výher v řadě. Hodnocení kouče Marka Jarolíma tak rozhodně mohlo být pozitivní.
21.10.U17: S lídrem tabulky bez boduJIH - SLA 2:6, 11.kolo | David KavkaJihlavští mladší dorostenci doma nestačili na lídra tabulky z pražské Slavie a prohráli 2:6 (1:3). Úvod do utkání ale vypadal pro Vysočinu velmi dobře, když se už v 12. minutě trefil Matyáš Tomek. Sešívaní ale bohužel už do poločasu utkání otočili. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, kdy Slavia přidala další tři branky a domácí dokázali již jen snížit stav v 62. minutě brankou Milana Urbánka. Mladší dorostenci se tak stále nachází na 14. místě tabulky a v příštím kole je čeká výjezd do Jablonce.
21.10.U18: Výhra v KuřimiKUR - JIB 1:2, 12.kolo | Matyáš FuksStarší dorost B vyhrál na půdě konkurenta v tabulce z Kuřimi 1:2 (0:1) a drží si tak 1. příčku v soutěži. Za jihlavské skóroval nejprve ve 34. minutě Jakub Seknička a v 73. minutě rozhodnul utkání Jiří Novotný. V příštím kole čeká Vysočinu velmi pikantní městské derby s Bedřichovem.
20.10.Náročná úterní prověrka FCV - dohrávka na stadiónu ZlínaZLN - JIH 1:1, 9.kolo | Miroslav FuksFotbalisté Zlína a Jihlavy v úterý 22. října dorovnají počet odehraných utkání s ostatními druholigovými týmy. Na zlínské Letné totiž od 17:30 hodin sehrají odložený duel 9. kola Chance Národní Ligy, jehož uskutečnění zabránila povodňová situace. Netřeba zdůrazňovat, že FC Vysočina na půdě lídra soutěže čeká velmi náročná prověrka.
20.10.U19: Domácí výhra nad pražskou Slavií!JIH - SLA 3:1, 11.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost na domácím hřišti porazil pražskou Slavii zaslouženě 3:1 (2:1) a odlepil se tak ze dna tabulky nejvyšší dorostenecké ligy. Za jihlavské dvakrát v prvním poločase skórovala nigerijská posila Okoye Uchechi a sladkou tečku za vítězstvím přidal v 90. minutě Radek Palán. Vysočina se tak nachází na 13. místě velmi vyrovnané tabulky .
18.10.Vysočina ve druhé půli nadějné vedení proti Varnsdorfu ztratilaJIH - VAR 1:1, 13.kolo | Miroslav FuksVysočina si s Varnsdorfem opět neporadila. Dobře rozehraný první poločas, v němž šla do vedení díky precizně zahrané penaltě Jakuba Selnara, nedokázala ve druhém dějství dovézt do vítězného konce. Hosté šli zlepšeným výkonem za vyrovnáním, na které po zásluze dosáhli v 74. minutě po důrazné hlavičce Kouřila – 1:1 (1:0).
18.10.Marek Jarolím: Doma musíme hrát agresivněji a v mnoha ohledech lépeJIH - VAR 1:1, 13.kolo | Miroslav FuksJihlavští fotbalisté promarnili šanci potvrdit cenný tříbodový zisk z Ostravy a posunout se v druholigové tabulce na relativně klidnější příčky. V první půli šli zaslouženě do vedení, ovšem ve druhém dějství předvedli jeden z nejhorších výkonů za dlouhé období zpět. Kouč Marek Jarolím po dnešním utkání nebude mít lehké spaní a jistě si bude klást mnoho otázek.
16.10.Jak si naši odchovanci vedli na říjnových reprezentačních srazech?Miroslav FuksV pátek se po reprezentační pauze znovu rozběhnou kola profesionálních fotbalových soutěží. Rozhodně se sluší zrekapitulovat, jak si naši odchovanci v českých mládežnických výběrech vedli. A začněme klidně národní týmem dospělých.
15.10.V pátek potřebujeme Varnsdorf konečně porazit!JIH - VAR 1:1, 13.kolo | Miroslav FuksUž je to klasika. FC Vysočina jde do utkání s Varnsdorfem s vědomím nutnosti zvítězit a zároveň tíhou (či motivací!) faktu, že se našemu týmu proti celku ze Šluknovského výběžku nedaří. Konečně Varnsdorf po více než třech letech porazit budeme chtít v pátek 18. října od 18:00 hodin. Buďte u toho se svým týmem!
15.10.U16: Demolice Boskovic!JIB - BOS 13:0, 11.kolo | Kamil PrůšaMladší dorost B deklasoval na domácím hřišti Boskovice 13:0 (6:0). V prvním poločase skórovali dvakrát Tichánek s Hinkem a po jedné brance přidal Vetýška a Kolouch. Druhý poločas panoval v podobné režii, kdy se po dvou gólech znovu zapsali Tichánek s Hinkem se střídajícím Ženíškem a jednou brankou se zapsal Dvořák. Dorostenci jsou tak stále na prvním místě tabulky Divize D bez ztráty bodu a se skórem 91:2!
14.10.U17: Z Pardubic bez boduPAR - JIH 5:3, 10.kolo | David KavkaJihlavští starší dorostenci nestačili na venkovním hřišti na konkurenta v tabulce z Pardubic a prohráli v divácky atraktivním zápase 5:3 (2:1). Za Vysočinu se dvakrát prosadil Matyáš Tomek a jednu branku si vstřelili Pardubice vlastní. Dorostenci se tak momentálně nachází stejně jako starší dorost na 14. příčce tabulky.
14.10.U18: Výhra nad BoskovicemiJIB - BOS 2:0, 11.kolo | Matyáš FuksJihlavský starší dorost B porazil na domácí půdě Boskovice 2:0 (2:0). Jihlavští stihli vstřelit obě branky již v první půli zásluhou Marka Nováka a Radka Palána. Jsou tak stále neporaženi a náleží jim tak 1. příčka v Divizi D.
13.10.U19: Smolná porážka v PardubicíchPAR - JIH 5:1, 10.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost nevyzrál na svého konkurenta v tabulce a odnáší si tak z Pardubic vysokou porážku 5:1 (2:1). V úvodu utkání si Vysočina vstřelila smolný vlastní gól, na což ale ihned dokázala v 16. minutě zareagovat proměněnou penaltou Daniela Bouchnera. Pardubice sice dokázali ještě do prvního poločasu znovu převrátit výsledek na svou stranu, ale úvod druhého poločasu nenasvědčoval tomu, že je utkání definivtně rozhodnuto. Po řadě neproměněných šancí ze strany hostů se ozvalo domácí mužstvo, kdy v rozmezí 66. - 84. minuty přidalo 3 branky a rozhodlo tím utkání na konečných 5:1 (2:1). Dorostenci se tak momentálně nachází na 14. příčce tabulky a v příštím kole je čeká pražská Slavie.
9.10.U16: Stále neporaženi!HOD - JIB 0:9, 10.kolo | Kamil PrůšaMladší dorost B vyhrál na půdě Hodonína 0:9 (0:6) a stále si tak drží svojí neporazitelnost. Za Vysočinu dokázal skórovat dvakrát Tichánek, Březina, Jeníšek a po jedné brance se zapsali Hink s Vetýškou a Dudákem. Stále jim tak náleží 1. příčka v divizi D.
9.10.U18: Těsná výhra v HodoníněHOD - JIB 3:4, 10.kolo | Matyáš FuksJihlavský starší dorost B vybojoval těsnou výhru na půdě Hodonína. Jihlavský celek otevřel skóre utkání hned v 1. minutě zásluhou Dominika Holce a do prvního poločasu přidal ještě jednu branku, když se trefil Jakub Ficek. Z kraje druhého poločasu přidal 3. branku z pokutového kopu Matyáš Vopršal, ale Hodonín dokázal utkání zdramatizovat a srovnal stav. Vysočina si ale vzala vedení zpět na svojí stranu v 84. minutě díky dvougólovému střelci Dominiku Holcovi na konečných 3:4 (1:2) a drží si tak i nadále první místo tabulky Divize D!
7.10.U17: Na domácí půde za tři body!JIH - MBA 2:0, 9.kolo | David KavkaJihlavští mladší dorostenci vyzráli na domácí půdě na silnou Mladou Boleslav a po skalpu ze Strahova si připisují další tři body do tabulky. Jihlavští otevřeli svůj střelecký počin hned v 7. minutě utkání, kdy se trefil reprezentant Šimon Krahula a ve druhé půli uzavřel skóre utkání Vojtěch Boháček na konečných 2:0 (1:0). Vysočina tak dokázala udržet pomyslnou „nulu“ i díky výborným zákrokům Dominika Pavlíka a posunula se na 12. místo tabulky.
6.10.Vysočina v Ostravě vydolovala první venkovní výhru v sezóně!OSB - JIH 1:2, 12.kolo | Miroslav FuksPremiérové měření sil „béčka“ Baníku Ostrava proti FC Vysočina na profesionální úrovni dopadlo lépe pro hostující Jihlavu. Ta byla ve Vítkovicích lepším a nebezpečnějším celkem a díky brankám Jakuba Selnara z penalty a Jana Chytrého si vypracovala dvoubrankové vedení. Domácí Kašpárek sice v závěru snížil, ale Vysočina si už vítězství vzít nenechala – 1:2 (0:1)!
6.10.Marek Jarolím: Věříme, že se odrazíme k dalším bodovým ziskůmOSB - JIH 1:2, 12.kolo | Miroslav FuksKouč Marek Jarolím se svým týmem může slavit veledůležité vítězství proti „béčku“ Ostravy, tedy jednomu z celků ze spodních pater tabulky. Výhra je o to cennější, že duel „o 6 bodů“ probíhal na půdě soupeře. Jak náš lodivod první jihlavský tříbodový import v tomto soutěžním ročníku z lavičky viděl?
6.10.U19: Domácí výhra s Boleslaví!JIH - MBA 2:0, 9.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost nezaváhal a ustrážil na domácím hřišti tři body proti Mladé Boleslavi. Za Vysočinu se v prvním poločase trefil Matyáš Dolejší a v druhé půli pojistil výhru domácích nigerijská posila Okoye Uchechi a stanovil tak konečný výsledek na 2:0 (1:0). Jihlavští se tak tímto výsledkem dotáhli práve na Mladou Boleslav a náleží jim 14. příčka tabulky nejvyšší dorostenecké ligy.