12>>
31.5.Nábor nadějí do týmů přípravek zapsal rekordní zájem!Miroslav FuksTradiční nábor FKM Vysočina do týmů přípravek se ve čtvrtek 30. června bezezbytku vydařil. Za ideálního počasí na stadión v Jiráskově ulici dorazil z historického pohledu rekordní počet 54 adeptů a adeptek fotbalového dresu! Nábor byl a stále je otevřen pro kluky narozené v letech 2016-2019 a holky všech ročníků.
30.5.Sportovní den FCV pro handicapované děti proběhl už po třiadvacáté!Miroslav FuksTěžko uvěřitelných 23 let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den žáků této školy.
29.5.Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentacíMiroslav FuksAni v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují.
28.5.Hlasujte o Hráče FC Vysočina Jihlava za jaro 2024Miroslav FuksOdehraná fotbalová sezóna vybízí k bilancování a též k nejrůznějším anketám. Jednu takovou nabízíme na klubovém webu, na jehož titulní straně můžete v pravém sloupci v záložce HRÁČ MĚSÍCE (vedle záložky ZÁPASY) vybírat pětici nejlepších hráčů FC Vysočina za jaro 2024. S jarní jedničkou přineseme v první polovině června rozhovor.
27.5.Souhrn základních hráčských statistik za ročník 2023/24Miroslav FuksPřinášíme vám základní statistiky hráčů FC Vysočina za skončeným soutěžním ročníkem 2023/24 ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE a MOL Cupu. Jde o bilanci za 30 druholigových a 3 pohárové zápasy. Jihlava do něj nasadila celkem 29 fotbalistů s aktuálním věkovým průměrem pouhých 23 let. Z toho hned 16 odchovanců klubu!
27.5.U17: Prohra v PlzniPLZ - JIH 4:2, 28.kolo | Matyáš FuksJihlavský mladší dorost nedokázal, i díky červené kartě z 55. minuty, vyzrát na domácí Viktorii Plzeň a prohrál 4:2 (1:1). V prvním poločase v 9. minutě poslal Vysočinu do vedení Karel Jančok a poté v druhém poločase už jen upravoval finální skóre v 90. minutě Dominik Holec. Jihlavští se tak momentálně nachází na 14. místě tabulky.
26.5.U19: Debakl v PlzniPLZ - JIH 7:0, 28.kolo | Josef VrzáčekJihlavští starší dorostenci nedokázali překvapit na půdě plzeňské Viktorie a i přes dobrý výkon v prvním poločase si odváží vysokou porážku 7:0 (3:0). Dorostenci si i přes porážku drží 11. místo tabulky a v příštím kole se utkají v důležítém zápase se Slováckem.
26.5.Vyzkoušej fotbal! Přijď na tradiční nábor do týmů přípravek FCV!Miroslav FuksVyzkoušej si nejpopulárnější sport na světě a staň se jedním z nás. Přijď na tradiční nábor do týmů přípravek FC Vysočina, který se koná ve čtvrtek 30. května od 17:00 hodin na travnaté ploše stadiónu v Jiráskově ulici. Nábor je otevřen pro kluky kluky narozené v letech 2016-2019 a holky všech ročníků. Uskuteční se bez ohledu na přízeň počasí.
25.5.Vysočina v derniéře podlehla na opavském stadiónuOPA - JIH 4:1, 30.kolo | Miroslav FuksAni venkovní derniéra s druholigovým ročníkem 2023/24 fotbalistům FC Vysočina nevyšla. Po domácí prohře s Žižkovem nestačili v posledním kole na Opavu. Na jejím stadiónu šli do vedení díky vydařené individuální akci Filipa Šancla, ovšem Slezský FC ještě do půle dokázal vyrovnat, dvěma brankami v rozmezí 52. a 59. strhl vedení na svoji stranu a v závěru učinil poslední změnu skóre – 4:1 (1:1).
25.5.David Oulehla: Ve vyrovnaném utkání jsme soupeři branky darovaliOPA - JIH 4:1, 30.kolo | Miroslav Fuks24. sezóna FC Vysočina v českém profesionálním fotbale je po porážce v Opavě minulostí. Končí splněním minimalistického záchranářského cíle v podobě zopakování loňského nejhoršího umístění v klubové historii – 14. příčky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Velmi mladý jihlavský tým vybojoval 35 bodů, což v enormně vyrovnané tabulce představuje ztrátu pouhých 5 bodů na 6. pozici.
21.5.Vysočina bude v Opavě bojovat o vítěznou tečku za nevydařeným ročníkemOPA - JIH 4:1, 30.kolo | Miroslav FuksS Opavou jsme fotbalový ročník 2023/24 plni očekávání v červenci zahajovali a na stadiónu tohoto slezského klubu jej budeme v sobotu 25. května od 17:00 hodin končit. Dopíšeme příběh sezóny, jejíž první polovina vzbudila takřka postupovou naději, ovšem jarní odvety zůstaly hluboko za očekáváním.
19.5.David Oulehla: Naše situace je na velké zamyšlení a důkladné vyhodnoceníJIH - ZIZ 1:2, 29.kolo | Miroslav FuksKouč David Oulehla chtěl domácí výhrou nad svým bývalým týmem – Viktorií Žižkov – ztvrdit záchranu FC Vysočina ve II. lize. Po nevydařeném výkonu musel za setrvání v soutěži děkovat jinému klubu, v němž v minulosti působil – Varnsdorfu. Co z jeho úst zaznělo na pozápasové tiskovce?
19.5.U19: Záchranářská výhra s Karvinou!JIH - KAR 3:0, 27.kolo | Josef VrzáčekJihlavský starší dorost doma porazil poslední Karvinou 3:0 (1:0) a vyšvihnul se na 11. místo tabulky s náskokem 5 bodů na sestupové pozice. Za Vysočinu dokázal v obou poločasech skórovat 13ti gólový kanonýr Tomáš Zimmermann, na kterého ještě dokázal navázat v 54. minutě Tadeáš Záruba. Jihlavské do konce sezóny ještě čekají 3 důležité zápasy, které rozhodnou o jejich setrvání v nejvyšší dorostenecké soutěži. V příštím kole zavítaji na půdu velmi silné Viktorie Plzeň.
19.5.V záchranářské bitvě se radovala Viktoria ŽižkovJIH - ZIZ 1:2, 29.kolo | Miroslav FuksFC Vysočina se v posledním domácím duelu soutěžního ročníku 2023/24 chtěla rozloučit vítězně a potvrdit tak záchranu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Po bezbrankové první půli však v rychlém sleduje stříleli hosté z Viktorie Žižkov. Domácí po přihrávce Matúše Lacka a přesném zakončení Tomáše Fraňka dokázali snížit, ale vyrovnání se už nedočkali. Přes prohru 1:2 (0:0) však díky výhře Varnsdorfu nad Příbramí mají jistotu II. ligy i pro příští ročník.
18.5.Klubová hymna poprvé naživo! Duel s Žižkovem okoření koncert kapely VigoJIH - ZIZ 1:2, 29.kolo | Petr JindraPoslední domácí duel jihlavských fotbalistů je tu. A spolu s ním i poděkování fanouškům za celosezonní podporu. Jaro plné tematických utkání uzavře M-KOVO MATCH, v rámci nějž zazní poprvé v historii naživo klubová hymna. Krom ní si ale kapela připravila i další hity z vlastního repertoáru. Přestože zápas začíná v 17 hodin, vyplatí se na stadion přijít dřív.
17.5.Vysočina pozná pravou Vášeň. Vzniknou zde záběry k hymně pro EUROPetr JindraFotbalové mistrovství Evropy se kvapem blíží. A s ním i účast českého fotbalového týmu. Ten vstoupí do evropského šampionátu se speciální hymnou od skupiny Highland. Klip s názvem Vášeň, v němž si zahrála řada fotbalových internacionálů, bude mít rovněž svou vysočinskou stopu. Záběry s diváky budou točeny na stadionu v Jiráskově ulici. Příchozí fanoušci mohou vyhrát i zajímavé ceny.
15.5.FC Vysočina chce v neděli proti Žižkovu vybojovat jistotu záchranyJIH - ZIZ 1:2, 29.kolo | Miroslav FuksRok se s rokem sešel a před FC Vysočina je znovu poslední domácí zápas v ročníku, v němž bude chtít potvrdit záchranu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Enormně vyrovnaná II. liga slibuje v posledních dvou kolech velké drama v boji o udržení, kterému by se Jihlava v závěrečném kole určitě chtěla vyhnout. Nedělní úkol tedy zní jasně – porazit Viktorii Žižkov!
14.5.U17: Prohra na BaníkuOST - JIH 4:1, 26.kolo | Matyáš FuksJihlavští mladší dorostenci nezvládli venkovní zápas na půdě 3. Baníku Ostrava a prohráli 4:1 (2:0). Jediným střelcem Vysočiny byl v 63. minutě Dominik Holec. Dorostenci se momentálně nachází na 14. příčce tabulky.
12.5.U19: Smolná porážka s BaníkemOST - JIH 1:0, 26.kolo | Josef VrzáčekJihlavští starší dorostenci i přes územní převahu nestačili na ostravský Baník a odváží si domů smolnou porážku 1:0 (1:0). Nachází se tak momentálně na 12. místě tabulky a v příštím kole přívítají na domácím hřišti poslední Karvinou.
11.5.FC Vysočina veze velmi cenný záchranářský bod z Příbrami!PRI - JIH 1:1, 28.kolo | Miroslav FuksVysočina veze z horké příbramské půdy velmi cenný záchranářský bod! Domácí tak po trenérském výměně na tolik potřebné vítězství nedosáhli. Ve druhé půli jsme šli díky signálu při rohovém kopu a trefě Tomáše Fraňka do vedení, ovšem Josef Hušbauer dokázal z penalty vyrovnat na konečných 1:1 (0:0).