24.10.2018, Miroslav Fuks

Dokáže Vysočina prodloužit vítěznou sérii i proti Prostějovu?

Dokáže Vysočina prodloužit vítěznou sérii i proti Prostějovu?Fotbalisté FC Vysočina v probíhajícím ligovém ročníku dvakrát dokázali získat hned čtyři vítězství v řadě. Tu první v polovině srpna ukončila bitva v Sokolově a ta druhá by se mohla tento pátek 26. října dočkat kýženého protažení na pět duelů. Nejdříve však bude nutné na jihlavském stadiónu porazit překvapení podzimu – nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Prostějova.

 

Duel, který bude součásti tradičního charitativního projektu „VYSOČINA DĚKUJE!“, vypukne v 18:00 hodin a slibuje zajímavou konfrontaci. Vysočina bude chtít potvrdit velmi cenné tři body z Žižkova, prodloužit vítěznou sérii a udržet své osamocené postavení na čele tabulky. Pohled na prostějovské výsledky i složení kádru však nutí k maximální opatrnosti. Tým kouče Oldřicha Machaly se usadil ve středu tabulky a po 12. kole vybojoval 18 bodů, o jeden bod více, než Brno. Ostatně, Zbrojovku dokázal v 6. kole slavně porazit. Pyšnit se však může i výhrou z Třince, ze Znojma a s Ústím nad Labem. Cenné remízy se pak zrodily v duelech s Žižkovem, Hradcem Králové, Pardubicemi, Vítkovicemi a v Táborsku.

Prostějov byl tradičním účastníkem II. ligy v letech 1995 až 2003, kdy také proběhlo šest dosavadních vzájemných duelů proti FC Vysočina, které měly většinou náboj boje o záchranu. V roce 2003 Prostějov sestoupil a trvalo mu dlouhých 13 let, než se do druhé nejvyšší soutěže dokázal vrátit. Jenže zisk pouhých 12 bodů v celém ročníku 2016/17 na záchranu rozhodně stačit nemohl. Prostějov se však dokázal vzchopit, za pouhý rok byl zpět a jeho dosavadní výsledky dávající tušit, že v lize bude hrát mnohem důstojnější úlohu.

Rozdíl v druholigových vystoupeních Prostějova nepochybně přinesl nárůst zkušeností a hráčské kvality. Kde vidí asistent trenéra Michal Šmarda přednosti a klíčové hráče nadcházejícího soupeře? „Prostějov disponuje velice zkušenou osou hráčů, kterou tvoří stopeři Janíček a Schuster, středopolař Polák a útočník Kroupa. Ty doplňuji mladí šikovní hráči, jak jsou Koudelka nebo Žikol. Hráči Prostějova jsou aktivní, dobře organizovaní, chtějí pracovat, mají výborný přechod do útoku a nebezpečně se chovají v pokutovém území. I díky tomu náš soupeř ligu zatím zvládá velice dobře. Bylo by samozřejmě skvělé, kdybychom dokázali pokračovat v naší vítězné sérii. Ale musíme být v pozoru a k utkání přistoupit se vší zodpovědností a maximálně koncentrovaní. Pokud to dokážeme, tak věřím, že se projeví naše fotbalová kvalita a duel zvládneme.“

Vzájemná bilance: 6 utkání  3 – 1 – 2  7:8 / doma: 3 utkání  2 – 1 – 0  4:2 / venku: 3 utkání  1 – 0 – 2  3:6

Ze vzájemných zápasů:

Jaro 03 – II. liga: FC Vysočina Jihlava - 1.SK Prostějov  1:0 (0:0)
Gól: 81. Kaplan
Sestavy: VYS: Vorel - Kadlec, Juračka, Kotrys - Baštař (61. Bartoš), Pacholík, Vladyka, Večeřa, Veselý (85. Bratršovský) - Kaplan, Hošťálek (88. Kovář). PRO: Krása - Houšť, Zbožínek, Lukšík, Vaculín - Tichý (81. M. Kopecký), Opravil, J. Kopecký (46. Svozil), Liška - Navrátil (81. Robenek), Janoviak.

Pod. 02 – II. liga: 1.SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava  2:0 (0:0)
Góly: 67. Opravil, 70. vlastní Slavík
Sestavy: PRO: Bumbál - Houšť, I. Zbožínek, Vaculín, Tichý - Kopecký, Boušek (83. J. Zbožínek), Bárta (57. Svozil), Liška - Janoviak (90. Krobot), Opravil. VYS: J.Bartoš – Veselý, Kadlec, Večeřa, Pacholík (71. Vladyka) - P.Bartoš, Slavík, Ryška, Kotrys - Šebek (71. Fousek), Kaplan (46. Gottwald).

Jaro 02 – II. liga: 1.SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava  4:1 (2:0)
Góly: 44. a 60. Žemlík, 35. Houšť, 77. Spáčil - 90. Kaplan
Sestavy: PRO: Vlasák - Vojtíšek - Krátký, Kreml, Lukšík - Houšť (85. Svozil), Štyvar, Spáčil, Liška (68. Boniatti) - Žemlík (89. Robenek), Cigánek. VYS: Bartoš – Boušek - Bratršovský, Kaplan - Večeřa, Vaculík, Veselý, Šebek, Malínek (46. Hekerle) - Hošťálek, Lafata (75. Černoch).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 5 – Klíma, 4 - Urblík, Zoubele, 3 - Klobása, 2 – Levin, Tlustý, 1 – Vaculík.
Žluté karty: 3 – Machuča, Zoubele, 2 – Klíma, Klobása, 1 – Vejmola, Schumacher, Urblík, Turyna, Fulnek, Šlein, Vaculík, Vedral, Levin.

1.SK Prostějov

Pravděpodobná sestava: Bréda – Slaninka, Janíček, Schuster, Machynek - Polák – Koudelka, Žikol, Biolek, Šteigl - Kroupa.
Trenér: Oldřich Machala
Střelci: 2 – Koudelka, Kroupa, 1 – Sus, Šteigl, Fládr, Zhykol, Hapal, Píchal.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Biolek (přestup 1.FC Slovácko), Bréda (přestup FC Lokomotíva Košice / SK), Janíček (přestup FC Fastav Zlín), Kovařík (přestup z FK Pohronie / SK), Slaninka (přestup MFK Frýdek-Místek), Polák (přestup FC Zbrojovka Brno).
Odchody: Hirsch (hostování SK HS Kroměříž), Neoral a Rus (hostování FK Nové Sady), Sečkář (hostování Inter Bratislava / SK), Zapletal (hostování SK Líšeň).

 
Související
Aktuálně

FC Vysočina do MOL Cupu vstoupí krajským derby proti Žďáru nad Sázavou

Po velmi dobrém vykročení do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je před fotbalisty FC Vysočina vstup do druhé tradiční soutěže – MOL Cupu. V úvodním kole národního poháru se Jihlava v krajském derby představí na půdě účastníka Divize D – FC Žďas Ždár nad Sázavou. Duel je na programu ve středu 17. srpna od 17:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu