24.10.2018, Miroslav Fuks

Dokáže Vysočina prodloužit vítěznou sérii i proti Prostějovu?

Dokáže Vysočina prodloužit vítěznou sérii i proti Prostějovu?Fotbalisté FC Vysočina v probíhajícím ligovém ročníku dvakrát dokázali získat hned čtyři vítězství v řadě. Tu první v polovině srpna ukončila bitva v Sokolově a ta druhá by se mohla tento pátek 26. října dočkat kýženého protažení na pět duelů. Nejdříve však bude nutné na jihlavském stadiónu porazit překvapení podzimu – nováčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Prostějova.

 

Duel, který bude součásti tradičního charitativního projektu „VYSOČINA DĚKUJE!“, vypukne v 18:00 hodin a slibuje zajímavou konfrontaci. Vysočina bude chtít potvrdit velmi cenné tři body z Žižkova, prodloužit vítěznou sérii a udržet své osamocené postavení na čele tabulky. Pohled na prostějovské výsledky i složení kádru však nutí k maximální opatrnosti. Tým kouče Oldřicha Machaly se usadil ve středu tabulky a po 12. kole vybojoval 18 bodů, o jeden bod více, než Brno. Ostatně, Zbrojovku dokázal v 6. kole slavně porazit. Pyšnit se však může i výhrou z Třince, ze Znojma a s Ústím nad Labem. Cenné remízy se pak zrodily v duelech s Žižkovem, Hradcem Králové, Pardubicemi, Vítkovicemi a v Táborsku.

Prostějov byl tradičním účastníkem II. ligy v letech 1995 až 2003, kdy také proběhlo šest dosavadních vzájemných duelů proti FC Vysočina, které měly většinou náboj boje o záchranu. V roce 2003 Prostějov sestoupil a trvalo mu dlouhých 13 let, než se do druhé nejvyšší soutěže dokázal vrátit. Jenže zisk pouhých 12 bodů v celém ročníku 2016/17 na záchranu rozhodně stačit nemohl. Prostějov se však dokázal vzchopit, za pouhý rok byl zpět a jeho dosavadní výsledky dávající tušit, že v lize bude hrát mnohem důstojnější úlohu.

Rozdíl v druholigových vystoupeních Prostějova nepochybně přinesl nárůst zkušeností a hráčské kvality. Kde vidí asistent trenéra Michal Šmarda přednosti a klíčové hráče nadcházejícího soupeře? „Prostějov disponuje velice zkušenou osou hráčů, kterou tvoří stopeři Janíček a Schuster, středopolař Polák a útočník Kroupa. Ty doplňuji mladí šikovní hráči, jak jsou Koudelka nebo Žikol. Hráči Prostějova jsou aktivní, dobře organizovaní, chtějí pracovat, mají výborný přechod do útoku a nebezpečně se chovají v pokutovém území. I díky tomu náš soupeř ligu zatím zvládá velice dobře. Bylo by samozřejmě skvělé, kdybychom dokázali pokračovat v naší vítězné sérii. Ale musíme být v pozoru a k utkání přistoupit se vší zodpovědností a maximálně koncentrovaní. Pokud to dokážeme, tak věřím, že se projeví naše fotbalová kvalita a duel zvládneme.“

Vzájemná bilance: 6 utkání  3 – 1 – 2  7:8 / doma: 3 utkání  2 – 1 – 0  4:2 / venku: 3 utkání  1 – 0 – 2  3:6

Ze vzájemných zápasů:

Jaro 03 – II. liga: FC Vysočina Jihlava - 1.SK Prostějov  1:0 (0:0)
Gól: 81. Kaplan
Sestavy: VYS: Vorel - Kadlec, Juračka, Kotrys - Baštař (61. Bartoš), Pacholík, Vladyka, Večeřa, Veselý (85. Bratršovský) - Kaplan, Hošťálek (88. Kovář). PRO: Krása - Houšť, Zbožínek, Lukšík, Vaculín - Tichý (81. M. Kopecký), Opravil, J. Kopecký (46. Svozil), Liška - Navrátil (81. Robenek), Janoviak.

Pod. 02 – II. liga: 1.SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava  2:0 (0:0)
Góly: 67. Opravil, 70. vlastní Slavík
Sestavy: PRO: Bumbál - Houšť, I. Zbožínek, Vaculín, Tichý - Kopecký, Boušek (83. J. Zbožínek), Bárta (57. Svozil), Liška - Janoviak (90. Krobot), Opravil. VYS: J.Bartoš – Veselý, Kadlec, Večeřa, Pacholík (71. Vladyka) - P.Bartoš, Slavík, Ryška, Kotrys - Šebek (71. Fousek), Kaplan (46. Gottwald).

Jaro 02 – II. liga: 1.SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava  4:1 (2:0)
Góly: 44. a 60. Žemlík, 35. Houšť, 77. Spáčil - 90. Kaplan
Sestavy: PRO: Vlasák - Vojtíšek - Krátký, Kreml, Lukšík - Houšť (85. Svozil), Štyvar, Spáčil, Liška (68. Boniatti) - Žemlík (89. Robenek), Cigánek. VYS: Bartoš – Boušek - Bratršovský, Kaplan - Večeřa, Vaculík, Veselý, Šebek, Malínek (46. Hekerle) - Hošťálek, Lafata (75. Černoch).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 5 – Klíma, 4 - Urblík, Zoubele, 3 - Klobása, 2 – Levin, Tlustý, 1 – Vaculík.
Žluté karty: 3 – Machuča, Zoubele, 2 – Klíma, Klobása, 1 – Vejmola, Schumacher, Urblík, Turyna, Fulnek, Šlein, Vaculík, Vedral, Levin.

1.SK Prostějov

Pravděpodobná sestava: Bréda – Slaninka, Janíček, Schuster, Machynek - Polák – Koudelka, Žikol, Biolek, Šteigl - Kroupa.
Trenér: Oldřich Machala
Střelci: 2 – Koudelka, Kroupa, 1 – Sus, Šteigl, Fládr, Zhykol, Hapal, Píchal.

ZMĚNY V KÁDRU
Příchody: Biolek (přestup 1.FC Slovácko), Bréda (přestup FC Lokomotíva Košice / SK), Janíček (přestup FC Fastav Zlín), Kovařík (přestup z FK Pohronie / SK), Slaninka (přestup MFK Frýdek-Místek), Polák (přestup FC Zbrojovka Brno).
Odchody: Hirsch (hostování SK HS Kroměříž), Neoral a Rus (hostování FK Nové Sady), Sečkář (hostování Inter Bratislava / SK), Zapletal (hostování SK Líšeň).

 
Související
Aktuálně

Využijte předprodej vstupenek na Spartu Praha!

Ve středu do Jihlavy přijede Sparta! Nenechte si ujít atraktivní pohárovou bitvu FC Vysočina proti slavnému letenskému celku! Duel MOL Cupu vypukne v 17 hodin a vy byste měli být u toho! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu