04.10.2022, Miroslav Fuks

FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!

FC Vysočina v pátek hostí Prostějov a nutně potřebuje zvítězit!FC Vysočina se v pátek 7. října od 18:00 hodin střetne ve velmi důležitém utkání s Prostějovem. Narazí na se sebe dva ze tří celků s nejhorší formou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE, mančafty potřebující bodovat naplno a zastavit výsledkový propad. Přijďte Vysočinu povzbudit, kluci si vaši podporu jistě zaslouží!

 

Na prostějovskou lavičku se v létě vrátil zde dříve úspěšný trenér Pavel Šustr. Převzal ambiciózní tým, s nímž rozhodně touží vylepšit 11. příčku z uplynulého ročníku. Přestože kádr prošel poměrně velkými letními změnami a klub se rozloučil s velezkušeným exreprezentantem Jiráčkem, tak se rozhodně nečekalo, že Hanáci budou po třetině ligy předposlední. Získali pouze devět bodů za výhry na Slavii B a s Táborskem, dále pak za remízy s Třincem, Chrudimí a v Příbrami. V posledních dvou kolech Prostějov prohrál ve Vyškově i doma s rezervou Sparty.

Dvojnásob dlouhou sérií porážek, kterou umocnil pětigólový výprask na Dukle Praha, se nyní trápí ve fotbalové Jihlavě. Jak těžké jsou uplynulé dny pro tým kouče Jana Kameníka? Sáhli jsme v tomto předzápasovém cyklu k nějakým změnám? Probíhaly pohovory s hráči? „Je jasné, že naše výsledková krize nenechává nikoho v klubu klidným. Ve spolupráci s vedením klubu jsme k hráčům promluvili. Šlo především o motivační slova s důrazem na to, abychom se nyní spojili, semkli síly a odrazili se k lepším výsledkům. Duel na Dukle jsme společně s realizačním týmem samozřejmě důkladně rozebrali a hráčům jsme ukázali věci, které se nám stávat nesmějí. Viděli jsme, že jsme do 40. minuty byli o něco lepším týmem, ale poté jsme navršili spoustu chyb. Tím jsme duel na Julisce uzavřeli a soustředíme se na nadcházející utkání s Prostějovem. Navíc probíhají i krátké individuální pohovory s hráči, které by měli přispět k tomu, aby si kluci v zápasech věřili.“

Vnímáte nyní u hráčů zvýšenou motivaci nebo ještě převládá skepse po posledních nevydařených duelech? „Během uplynulých tréninkových dnů jsem nezaznamenal, že by hráči měli hlavy dole. Naopak u nich vidím zvýšenou motivaci a chuť do práce. Prostě udělat vše pro to, abychom páteční utkání zvládli,“ zdůraznil kouč FCV.

Kde vidíte sílu Prostějova? Na které fotbalisty si budete muset dát v pátek pozor? „Tým trenéra Šustra disponuje výbornou defenzivou, dobrou organizací hry a schopnost hrát z hlubokého obranného bloku. Dokážou se vzájemně zajišťovat a být v dostatečném počtu pod balónem. A v momentu zisku míče rychle zaútočit. Klíčovou roli v tom samozřejmě hraje zkušený pětigólový ofenzivní hráč Koudelka, dále pak nebezpečný útočník Píchal nebo rychlý křídelník Kušej. Dobré parametry mají urostlí stopeři Gáč a Bialek, kteří dokážou zahrozit i ze standardky,“ upozornil Jan Kameník.

Zvažujete změny v sestavě? Registrujete další absence? „O sestavě samozřejmě intenzivně přemýšlíme. Každopádně nás těší, že při jejím skládání můžeme počítat se všemi hráči krom zraněného beka Křišťála. K dispozici je tedy i Selnar, který nám scházel na Dukle,“ uzavřel svá předzápasová slova jihlavský lodivod.

Vzájemná bilance (II. liga): 14 utkání  7 – 3 – 4  20:18 | doma: 7 utkání  5 – 1 – 1  10:6 | venku: 7 utkání  2 – 2 – 3  10:12
Poslední vzájemné utkání: 23.4.2022 – V sobotním odpoledni přivítali svěřenci Jana Kameníka celek Prostějova, jenž byl v tabulce dva body před celkem z Jihlavy. Domácí byli po celý zápas aktivnějším týmem a hosty několikrát podržel gólman Michal Bárta. V 53. minutě poslal do vápna centr Jakub Selnar a Lukáš Zukal tečoval míč za záda svého brankáře. Luděk Vejmola veškeré pokusy Prostějova vychytal - 1:0 (0:0).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 2 – Selnar, Zoubele, Tureček, Gabriel, 1 – Peřina, Svoboda, Shudeiwa, Araujo-Wilson, vlastní.
Žluté karty: 6 - Piško, 3 - Tall, 2 - Svoboda, Shudeiwa, Křivánek, Peřina, Selnar, 1 – Lacko, Gabriel, Vedral, Filla.

1.SK Prostějov

Sestava v posledním utkání: Krynskyj – Blahuta (67. Stříž), Gáč, Bialek, Bolf (78. Kulig) – M.Zapletal (67. Bartolomeu), Schaffartzik, Šumbera, Kušej, Ščedryj (46. Ali-Abubakar) – Koudelka.
Trenér: Pavel Šustr
Střelci: 5 – Koudelka, 1 – Bialek, Schffartzik, Omale, Zapletal, Kušej, Šumbera, Píchal, Ali-Abubakar.

 
Aktuálně

Podzimní dorostenecké hodnocení: U17 – Ivan Čermák

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší dorostence U17, kteří nastupují v nejvyšší soutěži. Mezi elitou přezimují na 11. příčce se ziskem 16 bodů. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu