15.10.2008, Miroslav Fuks

Fanoušci, zápas s Čáslaví vyžaduje vaši podporu!

Fanoušci, zápas s Čáslaví vyžaduje vaši podporu!Kdy jindy vyrazit na domácí duel FC Vysočina, když ne nyní! Jihlavským fotbalistům náleží 2. příčka tabulky, dosud pouze jednou okusili hořkost porážky, předvádějí kvalitní a pohledný fotbal a především v pátek 17. října od 18:00 hodin hostí lídra soutěže – FC Zenit Čáslav!

 
Z tabulkového pohledu se jednoznačně jedná o zápas kola a možná i o duel podzimu. Čáslav je bez debaty největším překvapením dosavadních druholigových bojů, když se jí daří pravidelně bodovat a zvládat těžké zápasy nejen na domácí půdě. Za vše mluví výsledky z posledních třech velmi těžkých zápasů Zenitu - domácí remíza s Bohemians (1:1), opět remíza na horké půdě v Opavě (2:2) a naposledy vydřené domácí vítězství nad Hradcem Králové (3:2). Výsledkem je pohled na aktuální tabulku, v níž Čáslavi po jedenácti odehraných kolech náleží 1. příčka se ziskem 23 bodů.

„Čáslavský tým jsem osobně sledoval. Jde o kompaktní celek, který se výborně podařilo složit trenéru Koubkovi z mladých ambiciózních hráčů hostujících z ligových klubů. Na jejich podzimním bodovém zisku se výrazně podepsal dobrý start do soutěže, po kterém se tým chytl, získal sebevědomí a dostal se na vítěznou vlnu. Čáslav má kvalitní standardky, výborně zvládá osobní souboje, dobře brání a vyráží do nebezpečných brejků. V brance stojí vynikající Švenger, před ním jsou kvalitní stopeři Mráz a Brezinský, dále velmi pracovitá záloha a na hrotu si musíme dát velký pozor na Strnada. Snad nemusím zdůrazňovat, jak moc nyní budeme potřebovat podporu našich fanoušků. Věřím, že si uvědomí význam zápasu a dorazí na stadión v hojném poštu,“ řekl k nadcházejícímu těžkému utkání kouč Karol Marko.

Základní informace o soupeři:

vedení klubu: předseda klubu: ing. Milan Urban, sportovní ředitel: Ing. Luboš Janda, sportovní manažer: Martin Svoboda
adresa: Sportovní areál Vodranty, 286 01 Čáslav
tel. a fax: 327 314 478
e-mail: sekretariat@fczenitcaslav.cz
internet: www.fczenitcaslav.cz
klubové barvy: modrá a bílá
kapacita stadiónu: 2.500
B-tým: I.A třída
mládežnické celky: 10

Pohled do historie:

zal. 1902 jako SK STELLA (Hvězda) Čáslav
1927 – SK Čáslav
1949 – sloučení SK Čáslav se Slavoj Čáslav do SK KOSMOS Čáslav
Po roce 1989 přešel čáslavský fotbal pod záštitu závodu Zenit s.r.o. a změnil i svůj název na současný FC ZENIT ČÁSLAV. Novým prvkem v činnosti FC se stala zvýšená orientace na mládež, která spolu s dalšími změnami vedla k takovému zlepšení hráčských výsledků. Klub tak v roce 1998 postupuje opět do divize, v ročníku 2003/04 do ČFL a v sezóně 2005/06 dokonce do II. ligy, což je největším dosavadním úspěchem čáslavské kopané.

Vzájemná bilance ve II. lize ČMFS: 4 utkání 2 – 1 – 1 5 : 3

Předchozí zápasy:

jaro 08: FC Zenit Čáslav - FC Vysočina 1:1 (1:1) 15. Sedláček - 17. Dupal
ČÁS: Havránek - Kotrba, Mráz, Haniak, Hozda - Skopalík, Jiroušek, O. Sedláček (69. Pokorný), Kocourek - Vošahlík (84. Veselý), Strnad. VYS: Šimon - Sláma, Gába, Kadlec, Vepřek - Dupal (87. Veselý), Lovětínský (76. Hušbauer), Schneider, Cihlář - Rabušic (65. Vácha), Faldyna.

podzim 07: FC Vysočina – FC Zenit Čáslav 0:1 (0:1) 30. J.Schulmeister
VYS: Macháček - Veselý, Šedivý, Suchý, Drga (73. Čermák) - Mezlík (46. Cihlář), Sviták, Lovětínský - Rabušic (46. Bartoš), Faldyna, Simr. ČÁS: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš - Kurak (90. Sedláček), Jiroušek, Haniak, Hozda - Strnad (90.+3 Slezák), J.Schulmeister (87. Kocourek).

jaro 07: FC Zenit Čáslav - FC Vysočina 1:2 (0:1) 82. Kunášek - 28. Svoboda, 76. Rabušic
ČÁS: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Razím - Michal (46. Zachariáš), Podrazký, Haniak, Kunášek - Urban (77. Broschinský), Jirouš (60. Brabec). VYS: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Kadlec (83. Vladyka), Drga - Baláž (70. Veselý), Lovětínský, Vít, Cihlář (90. Faldyna) - Rabušic, Svoboda.

Pravděpodobná sestava: Švenger - Kotrba Mráz T.Brezinský Špidlen - Dohnálek Dian Haniak Brunclík Fikejz - Strnad

Trenér: Miroslav Koubek

Střelci: 7 – Strnad, 3 – Dian, Dolejš, Brezinský 1 – Fikejz, Dohnálek.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Brezinský a Brunclík (host. Ml. Boleslav), Bednář a Prášil (host. Most), Dian (host. Bohemians 1905), Dolejš (host. Č.Budějovice), Filip a Špidlen (host. Hradec Králové), Fikejz (Varnsdorf), Petričko (host. Trebišov/SLO), Süsser (host. Plzeň), Švenger (host. Sparta), Peškar a Nulíček (host. Jablonec)
Odchody: Havránek a Kocourek (konec host. Bohemians 1905), Hozda (konec host. Jablonec), Jiroušek, Slezák (konec host. Hradec Králové), Pokorný (konec host. Viktoria Žižkov), Pravda, Skopalík (konec host. České Budějovice), Sedláček (konec host. Sparta B), Veselý (konec host. Plzeň).

 
Související
Média
Aktuálně

Juniorský tým a starší dorosty dnes vstoupily do letní přípravy

„Áčku“ ještě zbývají dva pokoronavirové druholigové duely, ovšem juniorka a oba starší dorosty již dnes zahájily letní přípravu. Není divu, zápasy divizní skupiny D vypuknou už 8. srpna, tedy o dva týdny dříve, než boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V jakém složení se juniorka začala připravovat? V čem je její příprava specifická? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu