29.05.2013, Miroslav Fuks

František Komňacký: Chceme se loučit vítězně!

František Komňacký: Chceme se loučit vítězně!Mnohé z fanoušků to při pohledu na rozlosování jistě napadlo – začínáme a končíme se Slavií, nebude se opakovat sedm let stará sestupová historie? Dnes už naštěstí víme, že Vysočině návrat smutného prvoligového konce nehrozí. Tuto sobotu 1. června se tedy můžeme těšit na příjemnou tečku za tímto ročníkem Gambrinus ligy v podobě velmi atraktivního domácího duelu s jedním ze slavných pražských „S“.

 

Jihlavský tým poprvé nastoupí před vlastním publikem bez sestupového stresu. Lze očekávat, že oba celky v sobotu povolí stavidla své ofenzívy? Potřebuje kouč František Komňacký do tohoto zápasu hráče nějak speciálně motivovat? „S tímto ročníkem Gambrinus ligy bychom se chtěli důstojně rozloučit a poděkovat kvalitním výkonem fanoušků za podporu po celou sezónu. Zároveň bychom chtěli prodloužit naši úspěšnou domácí sérii, kdy jsme na vlastním stadiónu podlehli pouze Jablonci a dokázali jsme i proti nejlepším soupeřům uhrát dobré výsledky. Slavia představuje špičkové české mužstvo s obrovskou tradicí a pro nás je velkou motivací v nadcházejícím zápase uspět. Víme, že závěr sezóny může přinést sníženou koncentraci a motivaci hráčů, ovšem toho se musíme zcela vyvarovat. Nechceme si sezónu pokazit špatným výkonem a výsledkem. Očekávám pěkný zápas, který by se měl odehrát ve fotbalové atmosféře a měl by divákům nabídnout líbivou podívanou. A my v něm budeme chtít vyhrát,“ zdůraznil zkušený trenér.

Může se na hře projevit obava hráčů ze zranění či zbytečného karetního trestu? „Fotbal je kontaktní sport a riziko zranění přináší každý zápas. Pokud by hráči do soubojů nešli s dostatečným zaujetím a nasazením, tak by se nebezpečí zranění naopak ještě zvýšilo. Hráči jsou profesionálové a podle toho musí vypadat i jejich přístup k zápasu. Pokud by tomu takto nebylo, tak se postaráme o, aby se jejich pobyt na hřišti rychle zkrátil.“

Slavia s nástupem trenéra Michala Petrouše zaznamenala velký herní a výsledkový vzestup, když momentálně drží sérii čtyř vítězných zápasů v řadě. Na které aspekty hry sešívaných si bude muset dát Jihlava pozor? Kteří hráči soupeře mohou nejvíce hrozit? „Ve hře Slavie lze v poslední době pozorovat větší sebevědomí a výraznější ofenzivní akcent. Tým útočí ve větším počtu hráčů a to přináší góly v sítích soupeřů. Na hrotu se v soubojích prosazuje urostlý Škoda, duší týmu je střelecky disponovaný Kisel a křídlech operují nebezpeční Juhar, Mičola a Vošahlík. Kvalitní defenzívu ve středu pole doplňují zodpovědně bránící Gecov, Zmrhal nebo Petrák. Čeká nás těžký soupeř, který je momentálně ve formě,“ upozornil jihlavský lodivod.

Jak to vypadá s absencemi na straně Vysočiny? Plánujete v sestavě nějaké změny? „Po třízápasové pauze způsobené karetním trestem můžeme počítat s Karlíkem. Naopak nebudou ze stejného důvodu k dispozici Josl a Kučera. Navíc je ze zdravotních důvodů ohrožen start Klimenta,“ uvedl Komňacký.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 10 – Tecl, 4 - Karlík, 3 - Jungr, Koloušek, 2 - Šourek, Vaculík, vlastní, 1 – Masopust, Šimonek, Obert, Kučera, Kliment, Rada.

Inkasované karty: 9 – Rada, 8 - Karlík, Josl, 6 - Šourek, Jungr, 5 - Vaculík, 4 - Kučera, 3 - Tlustý, Koloušek, Šimonek, 2 - Masopust, Obert, Čvirik, Marek, Blažek, 1 – Tecl, Sedláček, Kryštůfek, Hanuš.

Absence: Kopic a Kliment (zranění), Kučera a Josl (trest za ŽK)

SK Slavia Praha

Základní informace:

vedení klubu – prezident klubu: Aleš Řebíček, generální ředitel a místopředseda představenstva: Zbyněk Kusý, předseda představenstva: Adam Řebíček, obchodní ředitel: Radek Šenk, provozní ředitel: Jiří Trepeš, sportovní ředitel: Miroslav Držmíšek
sídlo - kanceláře: U Slavie 1540/2a, 100 00 Praha 10 - Vršovice
telefon: 272 118 100 
e-mail: slavia@slavia.cz
internet: www.slavia.cz
klubové barvy: červená - bílá
kapacita stadionu: 21.000 míst k sezení
juniorka: Juniorská liga

Pohled do historie:

Rok založení: 1892

Názvy klubu: Akademický cyklistický odbor Slavia (ACOS), Sokol Slavia, Dynamo Slavia, TJ Slavia, SK Slavia
Úspěchy: Ve dvacátých a třicátých letech minulého století patřila k nejlepším českým klubům. V roce 1934 se na MS v Itálii podílelo na druhém místě ČSR hned osm slávistů.  V roce 1937 vyhrála Středoevropský pohár. Ligu vyhrává v letech 1940, 1941, 1942, 1943 a 1947, na další titul však musí čekat bezmála půl století až do roku 1996, pohár pak získala v letech 1941, 1942 a 1945. V poháru UEFA je největším úspěchem semifinále z roku 1996, kde tým nestačil na francouzské Bordeaux. V roce 2007 se Slavia poprvé v historii dostala do základní skupiny Ligy mistrů, kam postoupila díky vyřazení Ajaxu Amsterdam. Po dvanácti letech v roce 2008 slavila titul, v dalším roce titul obhájila, poprvé po 66-ti letech.

Vzájemná bilance: 3 utkání  0 – 2 – 1   4 : 7

Ze vzájemných zápasů:

pod. 12 – Gambrinus liga: SK Slavia Praha - FC Vysočina  3:3 (0:3)
Góly: 69. a 90. Vošahlík, 87. Kisel - 8. Vaculík, 22. Koloušek, 45. Tecl z pen.
Sestavy: SLA: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka – Koreš (76. Zmrhal), Kisel, Petrák, Jarolím (53. Vošahlík), Juhar - Škoda. VYS: Blažek – Obert, Tlustý, Šourek, Josl – Karlík, Koloušek – Masopust (61. Mešanović), Jungr (87 Sedláček), Vaculík (74. Kosak) - Tecl.

jaro 06 - Gambrinus liga: FC Vysočina - SK Slavia Praha  0:3 (0:0)
Góly: 68. a 69. Vlček, 60. Gaúcho
Sestavy: VYS: Tulis - Veselý (68. Malínek), Šourek, Kadlec, Kopic - Svoboda, Zúbek, Vladyka (53. Pacholík), Lovětínský - Peška (77. Vácha), Perniš. SLA: Kozáčik - Krajčík, Holeňák, Aračič, Hubáček - Piták, L. Jarolím, Janda (76. Hrdlička), Švento - Gaúcho (87. Kalivoda), Vlček (70. Fořt).

pod. 05 – Gambrinus liga: SK Slavia Praha - FC Vysočina  1:1 (0:1)
Góly: 68. Piták - 35. Vladyka
Sestavy: SLA: Kozáčik – Zábojník, Latka, Zbončák – Kováč, L.Jarolím, Gedeon, Švento (56. Hrdlička), Piták – Vlček (79. Černoch), Fořt (56. Pešír). VYS: Vorel – Heide, Kadlec, Šourek, Liška – Veselý (65. Štohanzl), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (65. Pacholík) – Perniš (83. Kaplan).

Pravděpodobná sestava: Čontofalský – Dostál, Hubáček, Bortel, Čonka – Zmrhal, Gecov – Koreš, Kisel, Vošahlík - Škoda

Trenér: Michal Petrouš

Střelci: 8 – Kisel, 4 – Škoda, Nitrianský, Vošahlík, 3 – Juhar, Mičola, 2 – Gecov, Latka, 1 – Čonka, Hurka, Dobrotka, Zmrhal, Škutka, Petrák.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Gecov (přestup KAA Gent/BEL), Bortel (přestup ŠKF Sereď/SK), Fenin (přestup Energie Cottbus/NĚM), Rakovan (hostování MŠK Žilina/SK), Škutka (přestup MFK Košice/SK), Skácel (přestup Dundee United/SKO).

Odchody: Hanuš (přestup FC Vysočina Jihlava), Cicman (hostování FC Nitra/SK), Milutinović (přestup NK Aluminij/SLO), Frejlach (hostování FC Zbrojovka Brno), Vlček (konec kariéry), Latka (přestup Fortuna Düsseldorf/NĚM).

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu