před 2 dny, Miroslav Fuks

Jak si naši odchovanci vedli na říjnových reprezentačních srazech?

Jak si naši odchovanci vedli na říjnových reprezentačních srazech?V pátek se po reprezentační pauze znovu rozběhnou kola profesionálních fotbalových soutěží. Rozhodně se sluší zrekapitulovat, jak si naši odchovanci v českých mládežnických výběrech vedli. A začněme klidně národní týmem dospělých.

FC Vysočina v něm měl po menší odmlce, kterou způsobily zejména zdravotní problémy Lukáše Masopusta, znovu svého odchovance. Návrat do nejcennějšího dresu téměř po sedmi letech slavil útočník Jan Kliment, který nyní střílí góly v dresu Olomouce. V polské Wroclawi naskočil z lavičky do utkání proti Ukrajině, které nakonec skončilo smírem 1:1. Odehrál závěrečných 21 minut a obdržel žlutou kartu. Stejně tak tleskáme Lukáši Červovi, který v dresu FC Vysočina hostoval v ročníku 2020/21, k vynikajícímu výkonu proti Ukrajině a jeho premiérové trefě za reprezentační „áčko“.

Filip Šancl zamířil na sraz reprezentace U20. Ta nejprve v Pardubicích podlehla Rumunsku 0:1 (0:1), přičemž náš středopolař do utkání naskočil v 73. minutě. Ve druhém duelu tým trenéra Pavla Šustra nestačil na Anglii, které v Doncasteru podlehl 3:0 (1:0). Šancl odehrál první půli.

Matyáš Trešl může slavit s reprezentací U19, která se umístila na prvním místě kvalifikační skupiny a postoupila do jarní elitní fáze kvalifikace. Náš gólman po celý turnaj kryl záda Cuestovi a jen z lavičky sledoval výhru nad San Marinem (2:0), porážku se Švýcarskem (0:1) a nakonec klíčovou výhru nad domácím Finskem v poměru 3:2.

Kvalifikační skupinu vyhrál i výběr U17 a spolu s ním ofenzivní hráč Šimon Krahula. Nastoupil jen do úvodního duelu s Běloruskem (výhra 0:3), kdy odehrál 66 minut. Demolici Andorry (8:0) a cenou remízu 3:3 nad domácím Německem strávil na lavičce.

Jan Kliment v prvoligovém dresu FCV v duelu proti Teplicím.