24.09.2017, Miroslav Fuks

Jakub Fulnek: Do posledních vteřin jsem věřil, že gól dáme

Jakub Fulnek: Do posledních vteřin jsem věřil, že gól dámeKrajní záložník Jakub Fulnek se po dlouhém čekání začíná gólově probouzet. Navíc se pomalu stává střelcem důležitých branek! Na konci jara byl u klíčových branek zápasů proti Brnu a Zlínu. Nedávno proti Dukle otevřel skóre utkání a naposledy proti Ostravě rozhodl o vítězství FC Vysočina v 93. minutě zápasu! Jak se jeho branka, která na stadiónu spustila velkou euforii domácích fanoušků, zrodila?

 

Ke konci zápasu už Váca střílel ze střední vzdálenosti už tak trochu z nouze. Zkusil to, neměl moc na vybranou. Balón se nějak odrazil k Davisovi, který trefil gólmana. Pak se míč naštěstí odrazil ke mně a já měl před sebou odkrytou bránu. Je super, že jsme se za gólem pořád tlačili a nic jsme nevzdali. Bylo vidět, že jsme chtěli zápas vyhrát, za vítězství jsme opravdu šli.

Baník nastoupil na pět obránců se třemi stopery...
Už podle jmen v sestavě jsme si mysleli, že takto nastoupí. Osobně jsem čekal, že v Jihlavě budou hrát trochu aktivněji. Hráli hodně zezadu. Spoléhali se na nakopávané míče na Šašinku a na nebezpečné standardní situace, při kterých měli pár závarů. Myslím, že jsme dnes byli fotbalovější a více jsme drželi balón. Dostávali jsme se do nebezpečných situací a zaslouženě jsme vyhráli. Do posledních vteřin zápasu jsem věřil, že gól dáme.

Chvilku před tvou brankou šel Hrubý sám na branku. Jak ti v daný moment bylo?
Stál jsem na půlce a modlil jsem se, aby tuto možnost neproměnil. Bylo by to hodně nespravedlivé. Už mnohokrát jsme ale ve fotbale viděli, že takto zápasy končí.

Zápas jsi mohl rozhodnout o několik minut dříve, kdy ses uvolnil do dobré střelecké pozice...
Tato možnost asi měla skončit gólem. Vím, že v zakončení mám mezery. Umím se do šancí dostat, ale v koncovce mi chybí  více klidu. O to více mne těší, že jsme v závěru byli za naši touhu po vítězství odměněni.

V posledních zápasech chcete fanoušky napínat do posledních minut, že?
Aspoň jsou zápasy záživnější. Diváci alespoň ví, že na stadiónu musí zůstat až do konce a nesmí odcházet v předstihu. Myslím si, že jak s Duklou, tak s Baníkem naše výhry nebyly náhodné. Za brankami a body jsme se tlačili i v situaci, kdy jsme prohrávali.

 
Související
Aktuálně

Osmifinále poháru už v úterý v Ďolíčku

Po pátečním domácím utkání se Spartou B, které skončilo remízou, se svěřenci trenéra Jana Kameníka chystají na další duel, a to pohárový, který je čeká již v úterý 26.10. od 17.30 hodin. Dalším soupeřem Jihlavy je prvoligový tým Bohemians Praha 1905, který je po dvanácti kolech na desáté příčce Fortuna ligy. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu