21.03.2014, Miroslav Fuks

Jan Hanuš: I na Slavii musíme hrát aktivně

Jan Hanuš: I na Slavii musíme hrát aktivněDres Slavie Praha v minulosti oblékalo hned několik fotbalistů FC Vysočina – Jaromír Blažek, Ondřej Šourek či Václav Koloušek. Další dva hráči však do kádru sešívaných příslušeli ještě poměrně nedávno – gólman Jan Hanuš a krajní bek Jan Mikula. Před nedělním duelem v Edenu se s námi podělili o své myšlenky.

 

Brankář Jan Hanuš do Slavie přišel v patnácti letech v roce 2003. V „áčku“ debutoval už v roce 2009 a hned si připsal i první starty v evropských pohárech, ovšem poté už mnoho šancí nedostal. Zažil několik hostování a v dresu Slavie zasáhl jen do sedmi prvoligových duelů. V lednu 2013 se jeho hostování v Jihlavě proměnilo v přestup a Hanuš na Vysočině podepsal dlouholetou smlouvu. Shodou okolností před zápasem s jeho bývalým klubem se zranil gólman Jaromír Blažek, tudíž stabilní jihlavskou jedničku logicky nahradí právě Hanuš. Jak se mu v tomto týdnu trénovalo s vědomím postavení jedničky a blížícího se ligového duelu? „Trénovalo se mi dobře. Snažil jsem se připravovat stejně, jako na každý jiný zápas. Na druhou stranu bych lhal, kdybych tvrdil, že se na zápas v Edenu netěším více, než na jiný duel. Čeká nás prestižní a důležitý duel na krásném stadiónu. Já navíc na tribuně budu mít skoro celou rodinu,“ neskrývá zvýšenou motivaci Jan Hanuš.

Změnila se při zdravotní indispozici Jaromíra Blažka tréninková příprava gólmanů? „Jarda v tomto týdnu v pasivní roli vedl všechny brankářské rozcvičky a tréninky. Jedinou výjimkou byl den, kdy absolvoval vyšetření na magnetické rezonanci. To jsme se připravovali pod dohledem zkušeného trenéra Tomáše Jansy, který se nyní věnuje přípravě mladých gólmanů v FC Vysočina,“ informoval pětadvacetiletý brankář.

Před Vysočinou je těžké utkání na Slavii. Co by Hanuš svým spoluhráčům v poli poradil, aby v neděli dosáhli úspěchu? „Nesmíme hrát pasivně a zalézt do defenzivní ulity, jak tomu bylo v posledních dvaceti minutách proti Teplicím. Naše dosavadní jarní výkony rozhodně nejsou špatné a bez šance na bodový úspěch nejsme ani na Slavii.“

Pravý obránce Jan Mikula přestoupil do Slavie v lednu 2008 z Ledče nad Sázavou, když předtím čtyři roky hostoval v Jihlavě. Zhruba od roku 2010 začal nakukovat do kádru prvního týmu sešívaných, ovšem prvoligovou šanci ve Slavii nikdy nedostal a v létě 2013 uvítal nabídku hostování v Jihlavě. „Dokonce jsem ještě nikdy nehrál zápas na stadiónu v Edenu. Těším se vždy na každý ligový zápas, ovšem nyní je mé očekávání ještě větší. Proti nám ale nastoupí velice silný protivník, kterému se v posledních kolech pod vedením kouče Pastoora daří. Nenakopávají balóny, více drží míč a kombinují,“ řekl Mikula ke hře Slavie.

Při posledním venkovním představení Vysočiny odehrál Mikula na Dukle Praha celý zápas a velmi dobrým výkonem přispěl k velmi cennému tříbodovému zisku. O týden později proti Teplicím však v sestavě scházel. Co bylo příčinou? Bohužel mne sklátily horečky. Naplno jsem začal trénovat až toto úterý. Byla to velká škoda, protože jsem předtím hrál v základní sestavě ve všech jarních zápasech. Co se dá ale dělat. Teď musím o důvěru trenéra znovu zabojovat,“ povzdechl Mikula, kterého příjemně překvapilo a potěšilo, že mu Slavie nebrání ve startu proti mateřskému klubu: „Nečekal jsem to. Jsem moc rád, že mi Slavie start v zápase povolila. Myslím, že jde o správný přístup, ze kterého by si měly vzít příklad i další kluby.“

 
Související
Aktuálně

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu