10.01.2022, Jakub Pavlas

Jihlavský B tým má za sebou první týden zimní přípravy

Jihlavský B tým má za sebou první týden zimní přípravyHráči jihlavské “juniorky“ mají za sebou už první týden zimní přípravy. Fotbalisty čeká tří měsíční snaha o to, aby se co nejlépe připravili na boj o záchranu 3. nejvyšší soutěže - MSFL. Trenér B týmu Michal Veselý nám přiblížil, jak zhruba bude daná příprava probíhat.

 

V pondělí 3.1.2022 jste zahájili s B týmem zimní přípravu. Kolik týdenních bloků vás čeká do prvního mistrovského zápasu?
Začali jsme 3.1. a do 5.3., kdy je v plánu první mistrovské utkání, nás čeká 8 týdnů přípravy.

Kolik hráčů absolvovalo začátek přípravy. Byly nějaké absence?
V pondělí se nás sešlo 12 + 1, během týdne přišel do kádru Martin Walter, ročník 2003, který naposledy působil v dorostu 1. FK Příbram. Na zkoušku přišel stoper Axel (Francie).

Nastaly nějaké odchody v hráčském kádru oproti podzimní části?
Po konci podzimní části soutěže kádr U21 opustilo hned několik hráčů. Jmenovitě Václav Havlín (hledá si angažmá), Tomáš Lát (Rakousko), Jan Růžička (Rakousko) a Ladislav Kolčava (Rakousko).
Klukům určitě patří poděkování nejen za poslední půlrok, ale i za dlouhé roky v mládežnických kategoriích, a chtěl bych jim popřát, ať se jim daří v nových působištích a samozřejmě i v osobním životě.

Jsou nějací hráči posunutí z dorosteneckých kategorií?
Z dorostu jsme posunuli 3 kluky - Vojtěch Wiederlechner 03, Jan Pekárek 03 a Adam Krejčí 03.

Jak vypadá váš realizační tým?
V podzimní části sezóny jsme byli ve složení Michal Veselý, Daniel Poul a zdravotnice Ellen Zíková, na jarní část soutěže nás ještě doplnil z dorostu U19 Michal Lovětínský. V týdnu trénujeme dohromady U21 + U18, takže nás ještě doplňuje Petr Kuchta.

Máte nějakou domluvu s trenérem Kameníkem na propojenost mezi A týmem a B týmem ohledně hráčů? Je možné, že někteří hráči A týmu odehrají i přípravné zápasy s B týmem a naopak?
S trenérem Kameníkem jsme před každým zápasem v kontaktu a v týdnu se vídáme i při tréninkách “A“ mužstva, jestli některý z hráčů nastoupí i do přípravných zápasů, se bude odvíjet od zdravotního stavu a vytížení hráčů v prvním týmu.

Kdy vás čeká první přípravné utkání?
První zápas v přípravě nás čeká v sobotu 15.1. doma na umělé trávě Na stoupách od 11:30. Přivítáme Velké Meziříčí.

Kolik byste měli odehrát přípravných utkání během zimní přípravy?
Do startu soutěže nás čeká 6 zápasů. V pořadí - V. Meziříčí (D), Vrchovina (D), Hlinsko (D), Tasovice (D), Havl. Brod (V), Dukla Praha “B“ (D).

V podzimní části jste nasbírali 14 bodů a přezimujete na 17. místě. Jaké jsou vaše vyhlídky na jarní část soutěže?
Pokud bychom v podzimní části získali o 3 - 4 body víc, tak bych byl s bodovým ziskem spokojený, protože to by byl asi reálný odraz kvality týmu na takový bodový zisk. Nejvíce mě stále mrzí domácí ztráta s Dolním Benešovem 3:3, kdy jsme ještě v 81. minutě vedli 3:1. A venkovní zápas ve Znojmě, který jsme měli dobře rozehraný, kdy jsme vedli 0:2, soupeř hrál o jednoho hráče méně a přesto jsme nechali Znojmo vyrovnat na 2:2. Náš zmar byl ještě umocněn tím, že jsme v 93. minutě mohli strhnout vedení na svou stranu, ale bohužel jsme neproměnili penaltu. 
Vyhlídky na odvetnou část jsou takové, že pokud se vyvarujeme ztrát a podaří se nám v domácím prostředí bodovat naplno, tak by mohlo být v našich silách soutěž zachránit.

Myslíte si tedy, že je ve vašich silách zachránit MSFL i pro následující rok?
Cíle na jarní část sezóny jsou jasné, bodová ztráta na záchranu je minimální, a proto se musíme pokusit soutěž zachránit i pro příští sezónu.

 
Aktuálně

Starší dorost skvěle - zvítězil v Mladé Boleslavi!

Starší dorost navázal na velmi dobrý výkon z úvodního kola po návratu do nejvyšší soutěže a přidal k němu i gólovou efektivitu! Není divu, že dosáhl velmi cenného a navíc výrazného vítězství na půdě Mladé Boleslavi - 0:5 (0:0)! Po dvou brankách zaznamenali Filip Šancl a František Och a jednou se trefil Daniel Raus. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu