22.07.2018, Miroslav Fuks

Jirka Klíma: Věřili jsme, že na Zbrojovce vyhrajeme

Jirka Klíma: Věřili jsme, že na Zbrojovce vyhrajemeTakřka jedenáct měsíců musel jednadvacetiletý útočník Jiří Klíma čekat na vstřelený gól v ligové soutěži. Po krásné srpnové brance v Teplicích, která byla jeho premiérová v I. lize, u něj nastalo gólové období půstu. Navíc mnohdy musel v konkurenci Ikauniekse a Dvořáka čekat na herní šanci. Nepříjemný sestup do II. ligy tak pro něj představoval příležitost dokázat, že může být útočníkem FC Vysočina číslo 1. Jeho výkon a dva vstřelené góly v úvodním duelu v Brně to rozhodně potvrdily.

 

Jak se ti na půdě Zbrojovky hrálo?
Jsem rád, že konečně začala ligová soutěž. Mistrovské zápasy jsou úplně něco jiného, než přáteláky. Moc mne těší, že jsme v úvodním duelu dokázali vyhrát v Brně a já jsem tomu přispěl dvěma góly. Je to super, ovšem před námi je ještě strašně dlouhá cesta a mnoho práce.

Můžeš své gólové úspěchy popsat?
První brance předcházela standardní situace, po které některý ze spoluhráčů vrátil balón do šestnáctky. Šel jsem za ním, vyplaval jsem za obranou, dobře jsem si míč převzal a pak jsem ho napálil do sítě. Druhý gól byl důsledkem neustále opakování ze strany trenéra, který nás nutí k tomu, aby jeden útočník vždy nabíhal na přední tyč. Šel jsem tam a míč jsem špičkou protečoval do branky.

Vstřelil jsi dva góly, ale měl jsi i dost defenzivních úkolů při standardkách...
Bránil jsem důrazného a vysokého stopera Pavlíka. Domácí měli útočných standardek docela dost, ale my jsme je vždy dokázali ubránit a uskákat.

Věřili jste si, že v Brně můžete bodovat naplno?
Věříme si na každého soupeře a do utkání jdeme s tím, že si to chceme se soupeřem rozdat a duel vyhrát. Myslím, že v Brně jsme vyhráli zaslouženě 1:3.

Bylo výhodou, že všichni před duelem favorizovali domácí a vy jste v Brně vlastně neměli co ztratit?
Takto jsme utkání nepřemýšleli. Opravdu jsme věřili, že na Zbrojovce vyhrajeme. A to se na hřišti jenom potvrdilo.


 
Související
Aktuálně

Starší dorost do přípravy vstoupil dvojzápasem proti Dynamu

Početný kádr staršího dorostu dnes sehrál první duely letní přípravy. Namixované sestavy se v dvojzápase střetly s výběry Dynama České Budějovice. V úvodním zápase Vysočina nestačila 5:1 (3:0), když jedinou branku zaznamenal Adam Savi, a ve druhém byla naopak lepší Jihlava v poměru 0:2 (0:1) po trefách Adama Krejčího a Vojtěcha Doška. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu