22.07.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Výborně jsme pracovali, a to nejen v obranné fázi

Martin Svědík: Výborně jsme pracovali, a to nejen v obranné fáziJen těžko si mohli fotbalisté a fanoušci FC Vysočina přát lepší start do druholigových bojů. Po více než dvou měsících se jihlavský tým znovu představil v Brně a v důležitém utkání dvou exligových aspirantů postupu vybojoval zasloužený tříbodový zisk. Co po velmi cenné výhře řekl do novinářských diktafonů kouč Martin Svědík?

„Jsem samozřejmě velmi rád za tříbodový vstup do soutěže. Naše vítězství bylo zasloužené. Velmi pozitivně mohu hodnotit zejména první poločas, byť jsme se ani v něm nevyvarovali zbytečných chyb z laxnosti a následných ztrát míče, po nichž Brno hrozilo ze standardek. Na druhou stranu musím říct, že jsme opravdu výborně pracovali a to nejen v obranné fázi, ale i v té útočné. Měli jsme daleko lepší pohyb, lépe jsme kombinovali a vytvářeli jsme si od začátku utkání nebezpečné situace. Po gólu volala hned první akce z první minuty zápasu. Dočkali jsme důležité úvodní branky zápasu, kterou jsme dokázali potvrdit před odchodem do kabin. Nastolenou herní aktivitu jsme plnili někdy do 65. minuty, navíc jsme dokázali přidat i třetí gól. Poté už bylo vidět, že se soustředíme na udržení výsledku. Bohužel, pak jsme zbytečně inkasovali. Bylo vidět, že hráči, kteří s námi neabsolvovali celou letní přípravu nebo během ní měli nějaký výpadek, tak začali odpadat kondičně, protože do zápasu dali hodně sil,“ řekl ve svém úvodním hodnocení kouč Martin Svědík.

Jihlavský lodivod byl dotázán i na ambice týmu v nadcházející sezóně: „To je předčasné. Šlo o první zápas v sezóně. Navíc šlo o odlišný duel oproti těm, které nás v dalších kolech čekají. Nešlo o zápas, který nám pomůže aklimatizovat se na boje ve II. lize. Brno totiž chtělo hrát a nás teprve teď čekají duely, kdy budeme muset překonávat koncentrované obrany soupeře. Pro nás to mohou být daleko těžší konfrontace.“

Jak hodnotíte výkon dvougólového střelce Jirky Klímy? „U Jirky je to o tom, aby sám chtěl. Půl roku jsme s ním pracovali a nutili jsme ho do tvrdší práce. Nutno uznat, že to měl v konkurenci ve formě hrajících Davise a Dvořky těžké. Jirka dostal příležitost na Baníku, kde ji nechytl za pačesy. Pro takto mladého hráče je složité dostat se do herní pohody, když pravidelně nehraje těžké zápasy. Teď dostal příležitost od začátku letní přípravy, aby se ukázal, že může být útočník číslo 1. Myslím, že mu hrozně pomohl příchod Standy Klobásy, který je velmi pracovitým hráčem a my jsme jej k Jirkovi chtěli získat. Aby nám tvořili vyrovnaný útočný tandem. Oba dnes předvedli příkladné nasazení a podali výborný výkon. Slušně si vedla i druhá posila do pole v základní sestavě – středopolař Ondra Machuča, který odvedl hodně černé práce a sbíral odražené míče. Zapadl do týmového výkonu, který je pro nás nejdůležitějším parametrem,“ řekl Svědík.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskové konference přinášíme slova jihlavských střelců Jožky Urblíka a Jirky Klímy.