22.07.2018, Miroslav Fuks

Skvělý vstup do ligy! FCV veze výhru 1:3 z Brna!

Skvělý vstup do ligy! FCV veze výhru 1:3 z Brna!Fotbalisté FCV zapisují skvělý vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Po velmi dobrém výkonu veze zaslouženou a velmi cennou výhru z půdy největšího favorita soutěže – Zbrojovky Brno! Skóre utkání otevřel parádní střelou Jozef Urblík a poté dvě trefy v rychlém sledu přidal Jiří Klíma. Magerova přesná hlavička znamenala pouze snížení na konečných 1:3 (0:2).

Diváci: 3113
Brno: Melichárek - Sukup, Gáč, Pavlík, Eismann - Bariš - Štepanovský (80. Šural), Krejčí (55. Zikl), Kříž, Lutonský (65. Jambor) - Magera. Náhradníci: Halouska – Sedlák, Kryštůfek, Růsek.
FC Vysočina: Vejmola – Vaculík, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Machuča - Fulnek, Urblík (77. Nerad), Zoubele (70. Javůrek) – Klobása, Klíma (87. Vedral). Náhradníci: Vízek – Novotný, Čáp, Turyna.

Kouč Martin Svědík oproti generálce učinil tři změny v základní sestavě, když místo Vedrala, Novotného a Nerada nastoupili Tlustý, Machuča a Klobása.

Kdyby Vysočina hned po 1. minutě vedla 0:1, tak by se nikdo nedivil. Klíma vysunul Fulneka, jenž se prosmýkl podél pravé lajny, ovšem jeho ostrý střílený centr Klobása těsně minul. Brno odpovědělo ve 14. minutě nebezpečným rohem, po němž Magerovi scházel kousek k zakončení. Ve 20. minutě šli hosté do vedení. Po sérii odrazů a nepřesností před velkým vápnem Zbrojovky se do míče opřel Urblík a jeho rána byla více než výstavní a Melichárek se mohl jen dívat za svá záda. Míč zapadl k pravé horní tyči – 0:1. Na druhé straně mohl chvíli poté vyrovnat dobře presující Lutonský, ale na dlouhou nohu zakončit do odkryté branky nedokázal. Ve 29. minutě našel Lutonský po rohu hlavičkujícího Gáče, ale ten míč poslal nad. To Vysočina měla ve 34. minutě mnohem větší šanci, když Klíma výborným centrem na hranici vápna poslal do zakončení Machuču a jeho pokus skvěle likvidoval Melichárek. V nastaveném čase po Eimannově centru hlavičkoval Krejčí, ale Vejmola byl na zemi včas. Jihlava byla v první půli lepším týmem a po zásluze se těsně před odchodem do kabin dočkala druhé branky! Nejprve Melichárek v šanci vychytal Zoubele, ovšem z následného rohového kopu již udeřilo. Klíma se dostal k odraženému míči, skvěle se zorientoval a nekompromisně propálil Melichárka – 0:2!

První střelou druhé půle se ve 49. minutě prezentoval z hranice vápna Zoubele. Hezky se s míčem otočil, ovšem poté vysoko přestřelil. Chvíli poté táhl Urblík hodně zajímavý rychlý kontr, ale Klobása jej zakončit nedokázal. V 54. minutě os sobě dali vědět domácí, když Štěpanovského centr z pravé strany hlavičkoval nad Lutonský. V 57. minutě unikl Klobása a oslovil Zoubeleho, jenž z dvaceti metrů krásně natáhl a těsně minul levou tyč! Ovšem hosty to nemuselo mrzet, neboť po hodině hry už to bylo 0:3! Schumacherův přízemní centr usměrnil špičkou kopačky do branky Klíma! V 65. minutě hezky vypálil Štěpanovský, ale Vejmola jeho ránu dokázal vyrazit. Brno se však nevzdávalo. V 72. minutě se po centru Zikla z levé strany hlavou přesně trefil zkušený Magera – 3:1. Brbo se snažilo o další snížení, ale skórovat mohli i hosté. Javůrek v 83. minutě dostal do úzkých Melichárka, v rohu hřiště jej obral o míč a z úhlu se snažil trefit odkrytou branku. Bohužel minul. Na druhé straně se neujala Ziklova tečovaná střela, kterou Vejmola schoval v náručí. To bylo v podání Zbrojovky vše, zasloužená výhra putovala na Vysočinu!

1.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:3
30.kolo | FC Vysočina - Brno | 1:6