26.09.2013, Miroslav Fuks

Karol Karlík: Plzeň chceme pořádně potrápit!

Karol Karlík: Plzeň chceme pořádně potrápit!Je jedním z devíti jihlavských aktérů loňské domácí bitvy proti Viktorii Plzeň, která na vyprodaném stadiónu skončila zaslouženou remízou 1:1. Byl to právě on, kdo důraznou hlavičkou otevřel skóre tehdejšího zápasu. Navíc je dlouholetým kamarádem se Stanislavem Teclem. Sedmadvacetiletý defenzivní hráč Karol Karlík, který do Jihlavy přišel z Nitry už v lednu 2009, je bezesporu ideálním adeptem rozhovoru před nadcházejícím ostře sledovaným duelem.

 

Vzpomínáš si na zápas proti Plzni ze srpna loňského roku? Jak padl tvůj gól?
Tehdy šlo o náš první domácí zápas po postupu do Gambrinus ligy. Bylo zcela vyprodáno, zápas přenášela televize a provázela ho skvělá atmosféra. Navíc jsme odehráli velmi dobrou partii. Vše umocnil fakt, že jsem vstřelil úvodní gól utkání. Prostě zápas, na který se nezapomíná. Jen škoda, že jsme nedokázali zvítězit. Vybavuji si samozřejmě i svůj gól, který padl po nacvičeném signálu zahrávaném Vencou Kolouškem. Ve vápně našel nabíhajícího Ondru Šourka a ten mi míč vrátil na malé vápno. Hlavou jsem poté skóroval pod břevno.

V popisu tvé práce je hlavně defenzivní činnost, která však u celého týmu zejména ve venkovních zápasech dost skřípe. Co bude třeba udělat pro zlepšení tohoto aspektu?
Defenzívě se hodně věnujeme, protože moc dobře víme, že jde o základ úspěchu. Bohužel, v obranné fázi zatím děláme příliš chyb, které soupeři trestají. Oproti loňské sezóně nás v tomto směru trochu opustilo i nováčkovské štěstí. Doufáme, že zlepšení nastane už v pátek proti Plzni. To budeme pevnou defenzívu moc potřebovat.

Jaká v kabině panuje před pátečním duelem atmosféra? Máte obavy či se naopak těšíte?
Duel v Mladé Boleslavi jsme si už rozebrali, ukázali jsme si chyby a nyní se soustředíme na Plzeň. Čeká nás opět velký zápas na vyprodaném stadiónu a před televizními kamerami. Chceme si ho maximálně užít a favorizovanou Plzeň pořádně potrápit! Všichni jsme určitě zvědaví na přímou konfrontaci našich schopností s účastníkem Ligy mistrů.

Proběhlo nějaké hecování se Standou Teclem? Jste spolu v kontaktu?
Se Standou si pravidelně voláme nebo píšeme. Určité hecování už proběhlo a asi k němu dojde i před samotným zápasem. Na setkání s ním se každopádně těším a rád ho zase uvidím.

Znáš se s některým ze slovenských reprezentantů v kádru Viktorie?
Útočník Marek Bakoš začínal stejně jako já v Nitře, ovšem ročníkově je starší, tudíž jsme spolu nikdy ve větším kontaktu nebyli. Jiné slovenské hráče osobně neznám.

Co by na Plzeň mělo platit?
Určitý návod nám v posledním utkání ukázala Dukla Praha. Základ bude pevná defenziva, zpevněný střed hřiště a především musíme s hráči Plzně vydržet běhat. Věřím, že budeme schopní udeřit z brejků, které nám v posledních zápasech docela vycházejí. Stejně tak doufám, že se budeme moci opřít o podporu vyprodaného hlediště a našich fanoušků.

Karol Karlík právě střílí branku do sítě Viktorie Plzeň a překonává gólmana Bolka. Stalo se tak v srpnu 2012 ve 2. kole Gambrinus ligy.

 
Související
Aktuálně

Osmifinále poháru už v úterý v Ďolíčku

Po pátečním domácím utkání se Spartou B, které skončilo remízou, se svěřenci trenéra Jana Kameníka chystají na další duel, a to pohárový, který je čeká již v úterý 26.10. od 17.30 hodin. Dalším soupeřem Jihlavy je prvoligový tým Bohemians Praha 1905, který je po dvanácti kolech na desáté příčce Fortuna ligy. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu