05.04.2013, Miroslav Fuks

Koloušek: Chci být na straně vítězného týmu!

Koloušek: Chci být na straně vítězného týmu!V druholigovém ročníku 2011/12 přispěl k postupu Zbrojovky do Gambrinus ligy a v aktuálně sezóně hájí barvy FC Vysočina v nejvyšší soutěži. Zkušený středopolař Václav Koloušek tak při vzájemném měření sil Jihlavy a Brna vždy nastoupil na straně poraženého celku. Zlomí tuto nepříznivou bilanci v pondělí?

 

No, tak to jsem si ani neuvědomil. Doufám, že právě teď je ten správný čas být konečně na straně vítězného celku. Do zápasu ale musíme dát všechno nasazení a fotbalový um. Já mám teď ještě o motivaci navíc!

Jak vlastně vzpomínáš na výraznou podzimní porážku na stadiónu Srbská?
V tomto zápase nám nevyšlo vůbec nic. Naopak Brno brzy vstřelilo vedoucí branku po jednoduchém nákopu za obranu, který jsme nedokázali pohlídat. Zbrojovce rozhodně máme co vracet.

Co by v pondělí mohlo na Zbrojovku platit?
Zápas potřebujeme vítězně zvládnout, abychom získali více klidu do závěru soutěže a Brnu se v tabulce utrhli. Cestou k úspěchu by mohl být výkon, jako ve druhém poločase proti Mladé Boleslavi. Vedle nasazení, agresivity a bojovnosti, které musí být v každém zápase automatické, do hry musíme dát i fotbalovost a klid v koncovce.

Klimatické jaro je zatím v nedohlednu, což fotbalu rozhodně neprospívá. Nakolik chlad a sníh ovlivňuje tréninkový proces? Jak přetrvávající zimu snášíš?
V mém věku mi nesvědčí umělá tráva. V lednu a únoru se to dá vydržet, ale v březnu a dubnu už bychom se všichni raději viděli na přírodním trávníku. Tělo trpí, ale podmínky jsou pro všechny kluby stejné. S aktuálními klimatickými podmínkami nic neuděláme, musíme je akceptovat a dobře se připravit. Chladné počasí bohužel škodí fotbalu a návštěvám na zápasech.

Chtěl bys před blížícím se derby, v němž může velkou roli sehrát domácí prostředí, něco vzkázat jihlavským fanouškům?
Že uděláme maximum pro to, abychom je na tribunách zahřáli! Věřím, že už se dočkáme solidního počasí s teplotami nad nulou a že fanoušky potěšíme jak výkonem, tak i třemi body. Chceme odčinit podzimní porážku v Brně a vyhrát!

 
Související
Aktuálně

Program zimní přípravy FC Vysočina

Fotbalisté FC Vysočina v pátek absolvovali poslední trénink v letošním roce a rozešli na vánoční dovolenou. První tým se znovu sejde až v pondělí 13. ledna 20120 na prahu zimní přípravy, předtím se budou pilně připravovat individuálně. Dlouhý zimní blok nabídne množství tréninků a zápasů zejména v domácím prostředí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu