03.08.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Pro nás to byl jeden z klíčových zápasů podzimu

Komňacký: Pro nás to byl jeden z klíčových zápasů podzimuV Jihlavě opět zavládla fotbalová radost. Znojmo potvrdilo, že na stadiónu Vysočiny neumí, odvezlo si výraznou čtyřbrankovou porážku a jihlavští hráči své fanoušky potěšili výborným výkonem. Odezvou jim byla výborná atmosféra zápasu a vytrvalé povzbuzování slušně zaplněných tribun. Jak duel hodnotily osoby nejpovolanější, tedy trenéři obou celků?

 

Znojemský trenér Leoš Kalvoda před utkáním v debatách v kuloárech vzpomněl divoký zápas a výraznou porážku z podzimu 2009, kdy jím vedená Karviná v Jihlavě prohrála 5:3 (4:1). To ještě netušil, že defenzíva jeho celku bude mít s ataky Vysočiny velký problém i tentokrát. Na pozápasové tiskovce proto rozhodně nezářil nadšením: „Možná naši hráči ne, ale já se za výkon svých svěřenců stydím. Nevím, čím to je, ale propadli jsme v úplně všech herních činnostech. Mám pocit, že hráči si po dvou zápasech, kdy získali dva body, mysleli, že už se nemůže nic stát. Jihlava dnes potvrdila svoji sílu ve standardních situacích a v rychlém přechodu do útoku. Na tyto aspekty hry jsme se v týdnu poctivě připravovali, jenže právě z takových akcí nás Vysočina ztrestala. Na startu Gambrinus ligy se ve všech našich zápasech opakují stále stejné chyby, kdy hrozně moc kazíme jednoduché přihrávky. Hlavně první půli jsme úplně prospali, když jsme hráli stojatý fotbal a čekali jsme na ránu, která zákonitě přišla. Do druhé půle jsme vstoupili docela dobře, jenže to nás Jihlava spíše nechala trochu vycukat. A pak nás za chyby ztrestala dalšími góly,“ zhodnotil duel trenér Kalvoda.

Kouč František Komňacký se nechtěl vracet ke zdravotním lapáliím, které ho postihly na počátku týdne, a soustředil se výhradně na hodnocení vydařeného duelu: „Dnes jsme byli před zápasem ve složité situaci. Neměli jsme ani bod do tabulky a odehráli jsme dva duely, v nichž jsme nevypadali úplně dobře. Proto jsme k zápasu proti Znojmu přistoupili s maximálním významem a koncentrací.  Pro nás byl jeden z klíčových během podzimu. Jsem velmi rád, že hráči od začátku šli za dobrým výsledkem. Bylo tam nasazení a odvaha, a když jsme vedli 2:0, tak si myslím, že jsme utkání ovládli. Jsme nesporně spokojeni s výrazným výsledkem, který je pro soupeře krutý, ale nakonec asi spravedlivý. Gólových šancí jsme v utkání měli opravdu hodně,“ uvedl jihlavský lodivod, který okomentoval i hru Znojma: „Nemohu říci, že by mne výkon Znojma až tak zklamal, jak tady prezentuje kolega Kalvoda, protože v jeho hře byly pasáže, kdy nás přehrávali hlavně ve středu hřiště rychlostí, dobrým pohybem a přesnou kombinací. Do šancí se však příliš nedostávali. Je vidět, že znojemské mužstvo má svůj styl a je nesporným oživením české ligy.“

Přítomné novináře zaujaly i okolnosti vynuceného předzápasového střídání Josla, kterého na beku nahradil Tlustý: „Před zápasem jsme moc jiných alternativ neměli. Jiného levého beka nemáme, tudíž jsme museli přejít k sestavě, která odehrála nepříliš podařený úvodní duel proti Spartě. Do sestavy jsem ale nechtěl moc sahat, protože tito hráči spolu absolvovali alespoň pár duelů letní přípravy. Nakonec platilo, že všechno zlé je pro něco dobré. Tlustý, který hrát neměl, vstřelil důležitý první gól zápasu, a Marek, který měl hrát zprava, zaznamenal z levého křídla druhý gól zápasu. To jsou paradoxy, které tuto hru dělají tak krásnou,“ okomentoval svoji volbu František Komňacký.

  • pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Františka Komňackého a Leoše Kalvody z tiskové konference zde najdete i názory střelců Marka Jungra a Tomáše Marka.

 
Související
Aktuálně

U19: Výhra s divizním Havl. Brodem

Jihlavský starší dorost dokázal porazit v posledním přípravném utkání divizní A-tým Havlíčkova Brodu 1:0 (0:0). Za domácí se již tradičně trefil útočník Tomáš Zimmermann. Jihlavské již v sobotu 2.3. čeká mistrovský zápas s konkurentem v tabulce Pardubicemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu