Kučera: Tréninky byly náročné a zároveň pestré
Druhý týden zimní přípravy FC Vysočina na jarní boje v SYNOT lize zítra završí první přípravný duel v kalendářním roce 2015. Prvoligová Jihlava v něm od 11:00 hodin změří síly s druholigovým Znojmem. Zápas bude sehrán na umělé trávě v areálu Na Stoupách. Kteří hráči do nej zasáhnou? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Romana Kučery.
Bohužel, po náročném týdnu registrujeme drobné šrámy u některých hráčů, které je nepustí do zápasu. Naštěstí nejde o nic vážného, spíše chceme eliminovat další riziko zranění. Krom Jungra, který se po těžkém zranění začíná připravovat s týmem, budeme šetřit Kubistu, Kučeru, Mlakiće a Marcina. Jinak proti Znojmu hodláme prostřídat všechny dostupné fotbalisty.
Nakolik se na hráčích může zítra projevit prodělaná únava?
Hráči mají za sebou opravdu náročný týden, kdy intenzivně pracovali na kondici. Do zápasu půjdou z velké únavy, na druhou stranu budou mít velkou vivaci a budou se chtít ukázat, předvést co nejlepší výkon. Zvědaví budeme zejména na nové členy kádru či navrátilce z hostování.
Lze říci, že hráči mají za sebou nejtěžší část zimní přípravy či dokonce kondičně nejnáročnější týden celého fotbalového roku?
Opravdu to tak lze říci. Kluci v třífázových trénincích pracovali na síle a vytrvalosti a v tomto týdnu si prošli největší zátěží. Připravovali jsme se na umělé trávě, na tartanu, v posilovně či v plaveckém bazénu. Dostatečný prostor samozřejmě dostala i regenerace. Snažili jsme se, aby tréninky byly náročné a zároveň pestré a snad i zábavné. Hráči každopádně za dosavadní přístup a zaujetí k tréninkům zaslouží pochvalu. Soustředění se opravdu povedlo a můžeme s ním být spokojení.
Nakolik se tréninkový program změní v příštím týdnu?
Nadále se budeme zaměřovat na sílu a vytrvalost, ovšem už poklesne intenzita tréninků. Bude to i díky tomu, že nás čekají dva zápasy proti prvoligovým soupeřům, v nichž budeme chtít důkladně prověřit všechny hráče současného kádru. Ve středu nastoupíme v Jihlavě proti Brnu a v sobotu nás čeká jeden z celků, které vypadnou z Tipsport ligy. Pravděpodobný je duel proti Mladé Boleslavi.
Poslední zápas proti Znojmu: 22.2.2014 - Fotbalisté FC Vysočina v Brně, kde našel exil 1.SC Znojmo, vstoupili potřetí v historii klubu do jarní části Gambrinus ligy. A potřetí jejich prolog do sezóny skončil bezbrankovou remízou 0:0. V první půli byli opticky lepší domácí, ve druhém dějství měla převahu Jihlava. Největší šanci utkání nabídla poslední minuta, kdy hostujícím hráčům nebylo přáno tři body strhnout na svoji stranu.
Z páteční bitvy proti Prostějovu potřebujeme vydolovat tři body!
Enormně vyrovnaná Chance Národní Liga vstupuje do své poslední třetiny. Deset závěrečných kol bude představovat obrovský tlak na každý z šestnácti klubů, FC Vysočina rozhodně nevyjímaje. Zásadní přitom budou zejména domácí zápasy, v nichž povinnost bude velet vítězit. Zvládne Jihlava tuto nelehkou roli v pátek 4. dubna od 18:00 hodin proti... Celý článek
- U17: Bojácný výkon s Baníkem (01.04.2025)
- U19: Vysoká prohra na Baníku (30.03.2025)
- Marek Jarolím: Porážka nás mrzí, ale s hrou můžeme být spokojení (29.03.2025)
- Ve vyrovnané deštivé bitvě střílela branky pouze Líšeň (29.03.2025)
- 2016:
- U19: Se Zlínem si body rozdělili
- Vysočině bojovný výkon na body v Plzni nestačil
- Michal Hipp: Boj o záchranu stále máme ve svých rukách
- 2014:
- Využijte předprodeje vstupenek na nedělní duel proti Mladé Boleslavi!
- Týmy žáků proti Přerovu stoprocentní
- U19: Doma s Jabloncem bez bodu
Vytisknout