17.09.2017, Miroslav Fuks

Lukáš Vaculík: Věřím, že nám facka z Jablonce pomůže

Lukáš Vaculík: Věřím, že nám facka z Jablonce pomůžePo euforii z domácího duelu proti Dukle Praha musel kapitán týmu Lukáš Vaculík zkousnout hořkou pilulku. Jeho tým v oslabení v Jablonci inkasoval pět branek a před nadcházejícími důležitými duely tvrdě dopadl na zem. Jaká slova zkušený záložník volil po skončení utkání na jablonecké Střelnici?

„Když hrajete na půdě silného Jablonce, který velmi dobře kombinuje a drží míč, tak je opravdu velmi složité, když inkasujete první gól ve 12. minutě z penalty a rovnou jdete do oslabení o jednoho muže. Na početní přesilu soupeře jsme v tu chvíli nedokázali adekvátně reagovat, abychom více vystupovali proti hráčům Jablonce. Nechtěli jsme nechat útočníky Doležala a Tecla proti našim dvěma stoperům, tudíž jsme je v tomto prostoru přečíslovali jedním hráčem. Takto měli domácí ještě jednodušší situaci pro kombinaci ve středu pole. My jsme se tak posouvali jen bez balónu a chyběly nám síly pro brejky.

Přál sis, aby co nejdříve nastal konec zápasu?
Ještě do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme udržet výsledek 2:0 a pokusíme se duel zdramatizovat vstřeleným gólem. Z rychlého kontru nebo z nějaké standardky. Aby zápas byl zajímavější. Jenže za stavu 4:0 už víte, že je hotovo. Že nemáte síly na to, abyste nějakého úspěchu v utkání dosáhli. Navíc to dnes pro nás bylo opravdu hodně fyzicky náročné. Takže v závěru jsem si asi už konec zápasu přál.

Je nyní Jablonec pro Jihlavu nejméně oblíbeným soupeřem?
Pokud bereme jen duely v Jablonci, tak asi ano. Doma se nám proti Jablonci naopak docela daří. Dnes jsme zase dostali výprask. Musíme se z něj poučit, ukázat si chyby, duel hodit za hlavu a jet dál.

Může být taková porážka poučná a svým způsobem očistná před nadcházejícími zásadními domácími zápasy proti Ostravě a Olomouci?
Věřím, že jo. Určitě by bylo moc hezké, kdybychom si z Jablonce přivezli tři body, ale podle mne je pro nás utkání s Ostravou důležitější. Pokud bychom tady náhodou vyhráli a s Baníkem doma prohráli, tak by to pro nás bylo složitější. Samozřejmě za předpokladu, pokud nedělní bitvu proti Ostravě zvládneme za tolik potřebné tři body. Věřím, že nám k tomu facka z Jablonce pomůže a že za výhrou půjdeme.