21.04.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Před námi je mimořádně důležitý duel!

Michal Hipp: Před námi je mimořádně důležitý duel!Aktuální fotbalové jaro je na důležité a vypjaté fotbalové bitvy opravdu bohaté. Před FC Vysočina je další duel, který může sehrát zásadní roli v její snaze vybojovat příslušnost mezi českou fotbalovou elitou i v příštím ročníku nejvyšší soutěže. V sobotu 23. dubna se v Jihlavě od 17:00 hodin představí tým Bohemians Praha 1905. FC Vysočina do možná klíčového duelu půjde s jednoznačným cílem – poprvé v SYNOT lize Klokany porazit!

 

V sobotu se fotbaloví fanoušci opravdu mají na co těšit. V očekávané výborné atmosféře na sebe narazí týmy, které bojují o setrvání v nejvyšší soutěži, v tabulce je dělí pouze skóre a na jejich lavičkách sedí slovenští trenéři. Netřeba připomínat, že Roman Pivarník, kouč zelenobílých, bude mít v nadcházejícím duelu zvýšenou motivaci, neboť vedl jihlavský tým dvakrát v sezónách 2002/03 a 2011/12. Enormní touha uspět nepochybně nebude scházet ani FC Vysočina. Stačí připomenout smolný podzimní duel v Ďolíčku či skutečnost, že k poslední výhře Jihlavy nad Bohemians došlo už takřka před deseti lety v rámci II. ligy.

Předzápasové povídaní s koučem FC Vysočina Michalem Hippem nelze začít jinak, než návratem pod Ještěd. Váš tým v Liberci zaslouženě prohrál, přičemž výkonem zdaleka nenavázal na hru proti Teplicím. Je to dáno nevyrovnaností jihlavských výkonů nebo rozdílem v kvalitě soupeřů? „Nepochybně rozhodla kvalita soupeře, jenž potvrdil svoji velkou sílu v domácím prostředí. Výhra Liberce byla zasloužená, ovšem je nutné přiznat, že jsme Slovanu cestu ke třem bodům usnadnili našim průměrným výkonem.“

Bohemians se na jaře prezentují velmi dobrými výkony, které vygradovaly skvělým představením v posledním kole proti Spartě. Co byste k nadcházejícímu utkání řekl?
Předně musím říci, že si uvědomujeme mimořádný význam sobotního duelu. A to jak z pohledu umístění obou celků v tabulce, jejich současného bodového zisku, vývoje soutěže a faktu, že do konce ročníku už mnoho utkání nezbývá. K jarním výkonům Bohemians máme plný respekt. Předvádí velmi dobrou hru, která zatím není adekvátně bodově ohodnocena. Opírá se o precizní organizaci hry a velký pozor si musíme dát na rychlý přechod klokanů do útoku. Výborní jsou v tomto směru Schick, Čížek a oba Jihoameričané – Acosta a Mosquera. Těšíme se vypjatý zápas ve výborné atmosféře. Věřím, že fanoušci FC Vysočina budou opět dvanáctým hráčem svého týmu.

Projeví se výkon v Liberci do změn v sestavě? Co je se stoperem Tlustým?
Změny v jedenáctce zvažujeme nejen ve vazbě na náš poslední zápas, ale i s ohledem na hru Bohemians. Definitivně se rozhodneme až po pátečním tréninku. Petr Tlustý je bohužel zraněný a do konce sezóny s ním již nemůžeme počítat.

Vzájemná bilance: 12 utkání 1 – 5 – 6 9 : 14

Ze vzájemných zápasů:

Pod. 15 - SYNOT liga: Bohemians Praha 1905 - FC Vysočina Jihlava  2:1 (0:1)
Góly: 59. Jindřišek z pen., 77. Acosta - 36. Nerad
Sestavy: BOH: Zlámal - Pauschek (46. Havel), Krch, Šmíd, Šírl - Jindřišek - Acosta (89. Akulinin), Hubínek, Čížek, Mosquera - Schick (58. Mikuš). VYS: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Mišůn – Demeter, Jánoš – Vaculík, Nerad (66. Dvořák), Šulek (72. Fulnek) – Mešanović.

Jaro 15 - SYNOT liga: Bohemians Praha 1905 - FC Vysočina Jihlava  0:0
Sestavy: BOH: Švenger - Pauschek, Škerle, Gajić, Šírl - Jindřišek, Rada - Bratanović (71. Lietava), Jarolím (62. Bartek), Mosquera (85. Moravec) - Mikuš. VYS: Blažek – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Hybš – Marek, Kučera – Kliment (90. Marcin), Šulek, Vaculík (77. Demeter) – Mešanović (63. Harba).

Pod. 14 – SYNOT liga: FC Vysočina Jihlava – Bohemians Praha 1905  1:2 (0:1)
Góly: 57. Kučera – 32. Mikuš, 88. Cseh
Sestavy: VYS: Hanuš – Vidlička (71. Kosak), Kryštůfek, Krejčí, T. Marek – Kukoľ, Kučera, Jánoš, Vaculík – Harba, Mešanović (79. Jungr). BOH: Švenger – Pauschek, Brabec, Moravec, Šmíd – Mosquera, Jindřišek, Rada, Engelmann (64. Cseh) – Bratanović (87. Bartek), Mikuš (81. Lietava).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Mešanović, 4 - Vaculík, 3 - Hronek, Nerad, 1 – Jungr, Mišůn, Kukoľ, Demeter, Batioja, Kučera, vlastní.

Inkasované karty: 5 - Nerad, Šulek, Kučera, 4 - Krejčí, 3 – Kukoľ, Vaculík, Dvořák, Urdinov, 2 – Hanuš, Mišůn, Mešanović, Šourek, Marek, Kryštůfek, Voltr, Hronek, 1 - Jánoš, Tlustý, Bazal.

Absence: Tlustý, Klíma, Marcin a Novotný (zranění).

Bohemians Praha 1905

Pravděpodobná sestava: Zlámal – Čögley, Krch, Šmíd, Havel – Švec, Lulić – Acosta, Čížek, Mosquera - Schick.

Trenér: Roman Pivarník.

Střelci: 6 – Schick, 5 – Acosta, 3 – Jindřišek, Čížek, 2 – Krch, Bartek, Hubínek, Šmíd, 1 – Mosquera, Jirásek, Zlámal.

Zimní změny v kádru:

Příchody: Čögley (přestup FK AS Trenčín / SK), Hradecký (přestup Rovaniemi / FIN), Švec a Prošek (host. SK Slavia Praha).
Odchody: Pauschek (konec host. AC Sparta Praha), Cseh (konec smlouvy), Šírl (přestup Zbuzany).

 
Související
Aktuálně

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu