27.01.2020, Miroslav Fuks

Michal Veselý: Hráli jsme v době, která byla postavená na partě

Michal Veselý: Hráli jsme v době, která byla postavená na partěAnketa fanoušků a návštěvníků klubového webu o „Jedenáctku dvacetiletí FC Vysočina“ zná svého druhého člena. Mezi nominovanými pravými beky po souboji s Vladimírem Kukoľem zvítězil Michal Veselý. Jsme rádi, že vám i s Michalem můžeme nabídnout aktuální rozhovor.

 

Michale, zaregistroval jsi, že tato výroční anketa probíhá? Co na ocenění říkáš?
Sleduji klubové stránky i Facebook a snažím se o Vysočině udržovat přehled, tudíž anketu nešlo přehlédnout. Zvlášť, když v žákovských týmech U14 a U15 působí můj syn Filip. Výsledek ankety mne příjemně překvapil. Jsem moc rád, že jsem získal nejvíce hlasů v tak silné konkurenci nominovaných hráčů. Ostatně, mnozí byli i mými spoluhráči.

Jsi jeden z mála hráčů, kteří jsou v anketě nominováni na více postů. Kde ses ty cítil nejlépe?
V dospělém fotbalu jsem pod koučem Machálkem začínal skoro v útoku, vlastně jako podhrot. Brzy jsem se ale přesunul k pravé lajně a postupně mi s vývojem fotbalu už bylo jedno, zda na post záložníka nebo beka. Určitě mne moc těší, že jsem nominován i jako záložník, ale tam je silná konkurence v osobě Lukáše Masopusta. Stačí vzpomenout na jeho výkony v Jihlavě a to, co nyní předvádí v dresu Slavie či reprezentace.

Jak vlastně vzpomínáš na působení v FC Vysočina? V jakém ohledu tě lidsky či sportovně obohatilo?
Jedině v dobrém! Byly to parádní časy a super život profesionálního fotbalisty. Povolání mi bylo koníčkem. Našel jsem tu mnoho kamarádů, s nimiž se dodnes rád potkávám a popovídám. Hráli jsme v trošku jiné době, která byla hodně postavená na partě. Když se šlo na pivo, tak jsme vyrazili všichni jako tým. To dnes nejen ve fotbalových klubech příliš nefunguje.

V Jihlavě jsem díky fotbalu zakotvil, založil jsem tady rodinu a bydlím zde doteď. Sport obecně člověka hodně obohatí z hlediska disciplíny, zodpovědnosti, vůle, bojovnosti...

Vybavuješ si nějaký speciální zápas či zážitek v jihlavském dresu?
Vzpomínám si na první gól v listopadu 2000 do sítě Pardubic. Stejně tak i na první branku v základní sestavě, díky níž jsme na jaře 2001 vyhráli na Xaverově. Vymazat samozřejmě nelze postupy do I. ligy a působení party neznámých kluků pod vedením kouče Karla Večeři v nejvyšší soutěži v ročníku 2005/06.

Negativní zážitek určitě představoval sestup z ligy v roce 2006 za prapodivných okolností. A také zranění, které však k fotbalu bohužel patří. Jsem moc rád, že jsem se z něho vylízal a ještě jsem na jaře 2012 stihl pomoci k druhému postupu.

Co bys FC Vysočina do dalších let popřál?
Především silného sponzora či ještě lépe akcionáře, který by pomohl ekonomické stabilizaci klubu, sportovnímu posílení a dlouhodobé konkurenceschopnosti. Ruku v ruce s tím mu samozřejmě přeji brzký návrat mezi elitu. Ideálně už v červnu letošního roku.

Jak se Ti v současné době daří po osobní a fotbalové stránce?
Po fotbalové stránce nyní odpočívám, nejsem nijak zapojen v žádném klubu. Fotbal sleduji z nadhledu jako divák na zápasech ligového „áčka“ a žákovských týmů, kde působí syn.

Dlouhé roky jsem provozoval rodinný obchod zejména s dětským oblečením. Na konci roku jsem však jeho činnost ukončil a firmu jsem rozprodal. Ponechal jsem si jen e-shop, který mi nadále funguje. V současné době se rozhlížím po dalším pracovním uplatnění. Něco už se rýsuje, rozhodně se teď nenudím. Uvidíme, co budoucnost přinese. Třeba i z hlediska fotbalového.

Jedenáctka dvacetiletí FC Vysočina – pořadí mezi pravými obránci:

1. Michal Veselý – 373 hlasů – 43%
2. Vladimír Kukoľ – 248 hlasů – 29%
3. Tomáš Marek – 129 hlasů – 15%
4. Karol Karlík – 57 hlasů – 7%
5. Gabriel Da Silva – 44 hlasů – 5%
6. Pavel Bartoš – 12 hlasů – 1%

 
Aktuálně

U17: Domácí prohra s Pardubicemi

Jihlavský mladší dorost prohrál na domácí půdě smolně s Pardubicemí brankou z 84. minuty 0:1 (0:0). Jihlavští tak nevstoupili do jarní části soutěže dobrým výsledkem a nachází se na 12. místě tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu