23.01.2015, Miroslav Fuks

Náročný test: v sobotu v Mladé Boleslavi

Náročný test: v sobotu v Mladé BoleslaviZápasový program zimní přípravy FC Vysočina nabírá na intenzitě. V období od 21. ledna do 7. února sehrají jihlavští fotbalisté šest kvalitních duelů, které výrazně napoví o formě týmu, skladbě kádru a ideální sestavě. Ve středu Vysočina nastoupila proti Brnu a tuto sobotu 24. ledna se jihlavský tým představí na půdě 4. celku SYNOT ligy – Mladé Boleslavi.

 

Proti Zbrojovce se zrodila asi zasloužená remíza. Jak byl s tímto zápasem spokojen trenérský tým FC Vysočina? „Zásadní pro nás bylo vidět a poznat jednotlivé hráče v zápasovém zatížení při herním výkonu. Všichni dostupní fotbalisté dostali rovnoměrnou příležitost se ukázat a přesvědčit, že si zaslouží místo v týmu. Výsledek v této fázi přípravy skutečně není důležitý,“ vrátil se ke středečnímu duelu asistent trenéra Roman Kučera.

Změnila se v třetím týdnu zimní přípravy skladba tréninku? „Už nám končí etapa nejtěžší kondiční přípravy z pohledu objemu a pomalu budeme přecházet do intenzity zátěže tréninkového procesu. Po středečním zápasu na Spartě dojde v náplni tréninků ke zlomu a začneme do nich zařazovat herně taktické prvky celého týmu a jednotlivců. V zápasech na tureckém soustředění i v tréninku se začneme věnovat hernímu systému a budeme postupně hledat optimální složení sestavy. Chcete si ověřit návaznosti sousedních postů a nalézt pro ně též vhodné alternativy,“ odkryl náplň nadcházejících tréninků Kučera.

V sobotu změříte síly s Mladou Boleslaví. Co od tohoto duelu očekáváte? „Stejně jako v zápasech proti Znojmu a Brně půjde o vítanou příležitost vidět v kvalitním zápase všechny dostupné hráče našeho stávajícího kádru. Všichni znovu dostanou rovnoměrnou příležitost, aby se prezentovali. Je nutné si uvědomit, že v příštím týdnu nás čeká důležité rozhodnutí, které hráče si v kádru ponecháme pro jarní část SYNOT ligy. Do Turecka s námi odletí jen 20 hráčů do pole a tři gólmani,“ upozornil trenér Kučera.

Nelze se na závěr nezeptat na zdravotní stav kádru. Kteří fotbalisté v sobotu nebudou k dispozici? „Naše záměry bohužel trochu kazí poměrně početná marodka. Do sobotního zápasu nemůže zasáhnout hned osm fotbalistů, což nepochybně ovlivňuje některé naše záměry. Jungr se nachází ve fázi rekonvalescence a postupného náběhu na přípravu s míčem. Nemocní jsou Šourek a Marek, šetříme lehce zraněné Mešanoviće a Přeučila, Mlakić a Marcin se po svalových potížích zatím připravují jen s kondičním trenérem a Kubista s tréninkem začne až od pondělí,“ přinesl počet souhrn absentujících hráčů asistent trenéra.

Poslední zápas proti Mladé Boleslavi: 27.7.2014 - Fotbalisté FC Vysočina do nového ročníku SYNOT ligy nevstoupili šťastně. V evropských pohárech rozehraná Mladé Boleslav se na čtvrtý pokus dočkala výhry v Jihlavě, když zúžitkovala pokutový kop proměněný ve 24. minutě. Domácímu celku vůbec nevyšlo první dějství a výrazné zlepšení a tlak ve druhé půli alespoň vyrovnání nepřineslo. Vysočina tak poprvé od listopadu 2013 na své stadiónu nevstřelila ligový gól a poprvé od března 2014 prohrála - 0:1 (0:1).

 
Související
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu