30.08.2014, Miroslav Fuks

Petr Rada: Scházela nám dřívější lehkost

Petr Rada: Scházela nám dřívější lehkostBývalí spoluhráči z Dukly Praha, kteří oba vedli první tým FC Vysočina, se v utkání 6. kola SYNOT ligy v rolích trenérských rivalů rozešli smírně. S remízou 0:0 však mohl být mnohem více spokojený českobudějovický kouč Luboš Urban. Pro domácího jihlavského trenéra představoval první bod do tabulky jen velmi chabou náplast na výsledkové zklamání. Jeho tým opět doplatil na nemohoucnost v koncovce.

 

„Bylo vidět, že jsme za každou cenu chtěli dnešní utkání jakýmkoli stylem zvládnout a zvítězit. Jenže nám scházela dřívější lehkost a klid při šancích, což se projevilo zejména v první půli, kdy jsme si vypracovali řadu příležitostí. Stejně aktivně jsme chtěli hrát i ve druhé půli, ale proti dobře bránícím Budějovicím už jsme se tak neprosazovali. Je to pro nás všechny velké zklamání, protože odhodlání hráčům a realizačnímu týmu rozhodně nechybělo. Věřili jsme, že se dnešním zápasem odrazíme do lepšího období a špatný vstup do ligy zlomíme. Nestalo se tak a my musíme být nadále trpěliví, znovu se vrhnout do usilovné tréninkové práce a ze současné herní a střelecké krize se dostat. Nic jiného nám ani nezbývá,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Petr Rada, jenž se vyjádřil i k výkonu noviců v jihlavské sestavě: „Hybš odehrál slušné utkání a situace řešil fotbalově. U něj problém nebyl. Kovář měl první půli lepší, než druhou. Jde o hráče, který dokáže přejít přes hráče a uvolnit se. Zatím mu však scházel klid a jistota, navíc ve druhé půli nedostával tolik balónů, kolik by si zasloužil. Každopádně představuje přínos pro rozšíření a zkvalitnění našeho kádru.“

"Před zápasem jsem říkal, že bod z Vysočiny by byl skvělý a tři body fantastický. Teď po zápase jsem z bodu nadšený a beru jej všema deseti. Víc jak bod jsme si nezasloužili. Dopředu jsme byli marní, jaloví. Dozadu jsme se postupně zlepšovali, až jsme domácí znervóznili natolik, že si řadu míčů ukopli do zázemí. Vydolovali jsme tu bod, který je obrovsky cenný, protože je z půdy soupeře, který asi bude hrát s námi společně v dolní polovině tabulky,“ řekl ve svém hodnocení hostující kouč Luboš Urban, který doplnil: „Bod mne těší, ale netěší mne náš výkon. Chtěli jsme být v první půli aktivní a domácí napadat, ovšem byli jsme všude pozdě. Stopeři Jihlavy vyhráli každý souboj a každý balón se nám vrátil před branku. Bylo jen otázkou času, jestli to přežijeme nebo ne. I díky tomu, že jsme dokázali odvrátit každou standardku, jsme první půli přežili. O přestávce jsme měli velkou bouřku v kabině, protože jsme měli na střídání pět, šest hráčů. V ničem jsme nestíhali a Vysočině jsme nestačili v nasazení a agresivitě. Tak jsme přeskupili řady, začali jsme hrát na jednoho útočníka a soustředili jsme se na bránění své poloviny. Domácí nás obléhali, ale nedokázali se přes nás dostat ani kombinacemi, ani nakopávanými míči. Už nebyli tak nebezpeční, tlaku jsme dokázali odolat a máme cenný bod,“ uzavřel exjihlavský trenér.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Petra Rady a Luboše Urbana z tiskové konference přinášíme i názory novice v jihlavském dresu – levého beka Matěje Hybše.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu