25.05.2011, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – FC Hlučín

Představujeme domácího soupeře – FC HlučínDruhá fotbalová liga z pohledu FC Vysočina rozhodně ještě nekončí. Přes neúspěchy posledních kol je vývoj soutěže stále ještě otevřený a je povinností jihlavských fotbalistů pokoušet přízeň osudu až do konce soutěže. To znamená jediné – vyhrávat! První tříbodový zisk si mohou připsat tento pátek, kdy na domácí půdě od 18 hodin hostí celek FC Hlučín.

 

Hlučín je v druholigové tabulce beznadějně poslední a tři kola před koncem je již odsouzen k sestupu. Na jaře však tento mladý severomoravský tým podává kvalitní výkony a dokáže favoritům hodně znepříjemnit život. Naposledy se o tom přesvědčil exligový Zlín, který v Hlučíně prohrál 2:1. Venku jsou však hlučínští, které vede známý trenér Jiří Bartl, mnohem méně úspěšní. Na jaře dokázali zvítězit jen v Sezimově Ústí a to výrazně 0:3. Ze všech venkovních zápasů celého ročníku dosud vydolovaly jen 4 body se skóre 10:28.
Podzimní vzájemný zápas v Hlučíně byl premiérou Josefa Vrzáčka v roli hlavního kouče FC Vysočina. Jeho tým zde vedl po dvou trefách Bači a jednom zásahu Dorta už 0:3, ale nakonec se po dvou korigujících trefách domácího celku strachoval o výhru až do konce.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

právní forma: akciová společnost
vedení klubu: generální manažer a předseda představenstva: Lumír Kot, sportovní ředitel: Jiří Bartl, technický ředitel: Jiří Berousek
adresa: U stadionu 1798, 748 01 Hlučín
tel./fax:    596 041 453
e-mail:     fotbal@fc-hlucin.cz
internet: www.fc-hlucin.cz
klubové barvy: zelená a žlutá
kapacita stadiónu: 2.380 (1.080 k sezení)
B-tým: -
mládežnické celky: 14

POHLED DO HISTORIE

zal. 1923 jako Sportovní klub Hlučín
1949 – Sokol Hlučín
1953 – DSO Slavoj Hlučín
1991 – FC Hlučín
Účast v soutěžích:
II. liga: 2005 – 2008, 2009 - 2011
MSFL: 2004/05, 2008/09

VZÁJEMNÁ BILANCE

Vzájemná bilance (II. liga): 7 utkání  4 – 3 – 0   9 : 3

Ze vzájemných zápasů:

pod. 10: FC Hlučín - FC Vysočina Jihlava  2:3 (0:2)
Góly: 77. Gulajev, 88. Bača vlastní - 29. a 69. Bača, 34. Dort z pen
HLU: Václavík - Coufal, Bogdaň, Ulma, Mareš - Vaněk (52. Ondrušík), Milutinovič (60. Hošek), Hrtánek, Bartošák - Gulajev, Cousens (74. Zahálka). VYS: Svoboda - Gabriel, Tlustý, Halama, Gavrič – Dolejš (88. Zelinka), Gába, Dort, Krutý (62. Görner) – Tecl (72. Veselý), Bača.

jaro 10:    FC Hlučín - FC Vysočina Jihlava  1:1 (1:1)
Góly: 25. Koubek – 27. Dort
HLU: Hanuš - Tomáš, Žižka (79. Mozol), Šiklič, Švrček, Javorek, Koubek, Sokol (63. Bartošák), Dohnálek, Dobeš, Hrtánek. VYS: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Karlík, Gavrić - Dort, Gába (68. Krutý), Görner - Franěk (85. Veselý), Mešanovič, Dolejš (76. Simr).

pod. 09: FC Vysočina Jihlava - FC Hlučín  0:0
VYS: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Krutý, Gába (59. Lovětínský), Šisler, Gabriel (56. Korčián) - Vydra, Tecl. HLU: Kosmál - Bogdaň, Žižka (82. Štýbar), Švrček - Javorek, Sokol (63. Koubek), Hrtánek, Juřátek, Dohnálek - Dobeš, Honka (76. Prokeš).

Pravděpodobná sestava: Hampel - Cverna  Koubek  Mozol  Wludyka - Coufal  Bartošák  Motal  Žondra - Štefek  Hrtánek

Trenér: Jiří Bartl

Střelci: 4 – Bogdaň, Gulajev, Hošek, 3 – J.Schulmeister, Bartošák, 2 – Mozol, Mareš, Žondra, 1 – Cousens, Zahálka, Cverna, Milutinovič, Bartl, Hanus, Motal.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Pavlík (hostování MFK OKD Karviná), Bartl a Wludyka (hostování FC Baník Ostrava), Bartošák (Brumov), Štefek (Dolní Benešov), Skřehot (přeřazen z dorostu), Skwarczek a Mozol (hostování SK Slavia Praha), Žondra (hostování 1.HFK Olomouc), Cverna (hostování FC Vítkovice), Železník, Kašpar a Motal (hostování FC Tescoma Zlín).

Odchody: J.Schulmeister, Nuc, Hajčík a Ulma (konec hostování Sigma Olomouc), V.Schulmeister (FC Nitra), Hošek (FK Senica), Vaněk a Valeš (FK Jablonec), Gulajev, Kindel, Mareš, Zahálka a Niel (konec hostování SK Slavia Praha).

 
Související
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu