25.08.2010, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – FK Baník Sokolov

Představujeme domácího soupeře – FK Baník Sokolov„Neúspěchy na hřištích soupeřů se dostáváme pod velký tlak,“ uvedl trenér Luboš Urban po nepříjemné prohře svého celku v Sezimově Ústí. Že se jeho tým dokáže s nelehkým výsledkovým tlakem vyrovnat, bude moci dokázat už tento pátek 27. srpna od 18 hodin, kdy jihlavští fotbalisté hostí tradičně silný FK Baník Sokolov. Bude to přesně ten zápas, v němž domácí celek bude potřebovat podporu svých fanoušků. Zvládnou to společně?

 

Úvod tohoto týdne v kabině „áčka“ FC Vysočina jistě patřil hodnocení duelu v Sezimovu Ústí. „Tomuto zápasu jsme se intenzivně věnovali již v neděli. Zápas jsme si rozebrali obecně i dle výkonu jednotlivých hráčů. Poté tým shlédl sestřih hlavních pasáží tohoto nepodařeného zápasu. Celé nedělní dopoledne bylo hodně pracovní a kritické. Jihlava prostě nemůže takové výkony předvádět. Tím však bylo téma Sezimovo Ústí uzavřeno. Musíme si z něj vzít ponaučení a maximálně se soustředit na nadcházející duel,“ zdůraznil kouč Luboš Urban.

„Sokolov disponuje zkušený technickým týmem, který nejčastěji nastupuje v rozestavení 4 – 4 – 2. Po výborném vstupu do soutěže se jim přestalo dařit a je tedy jasné, že v Jihlavě budou hodně kousat a bojovat o body. My rozhodně máme co napracovat. Potřebujeme si udobřit fanoušky a především se tříbodovým ziskem dostat do popředí tabulky. Vážně zvažuji změny v sestavě. Určitě však nemohu počítat s marody Halamou, Zelinkou a brankářem Matiáškem,“ informoval Urban, který upozornil i na některé hráče Baníku: „Defenzívu drží zkušení stopeři Knakal a Kura. Zálohu diriguje zkušený Pilař a na křídlech jsou nebezpeční Podrazký a Vaněček. Z útočníků si musíme dát pozor nejen na urostlého Šilhana, ale i na Mliku či Duchniče.“

Ambiciózní Sokolov disponuje stabilním a silným kádrem, který byl v létě navíc posílen o exligové fotbalisty Šilhána a Dittricha. I proto je mnohými pasován na jednoho z favoritů na postup. Tým kouče Purkarta však nezažívá ideální start do ligy, neboť po úvodním vysokém vítězství nad Sezimovým Ústím prohrál doma se Zlínem, nestačil v Čáslavi a naposledy doma nedokázal porazit Spartu B. Je tedy jasné, že Sokolov bude chtít získat ztracené body do tabulky pravdy hned při první příležitosti – v Jihlavě.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

právní forma: akciová společnost
vedení klubu: předseda představenstva a ředitel – Pavel Makoň, sportovní ředitel – Vítězslav Hejret, šéftrenér mládeže – Tomáš Provazník
adresa: Jednoty 1628, 356 01 Sokolov
tel.: 352 605 440
fax: 352 669 718
e-mail: banik@fksokolov.cz
internet: www.fksokolov.cz
klubové barvy: zelená a černá
kapacita stadiónu: 5.000 (770 k sezení)
B-tým: divize
mládežnické celky: 13

POHLED DO HISTORIE

zal. 1948 jako Sokol HDB Falknov nad Ohří
1949 – Sokol HDB Sokolov
1953 – DSO Baník Sokolov
1962 – TJ Baník Sokolov
1992 – FK Baník Sokolov

Účast v soutěžích:

ČNL nebo II. liga: 1974 – 1976, 1977/78, 2006 - 11
III. liga: 1969/70, 1972 – 1974, 1989 - 1980

VZÁJEMNÁ BILANCE

Vzájemná bilance ve II. lize: 8 utkání  3 – 3 – 2  8 : 13

Ze vzájemných zápasů:

jaro 10: FC Vysočina Jihlava - FK Baník Sokolov  2:0 (0:0)
Góly: 52. Mešanović, 64. Dort
VYS: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček (74. Veselý), Gavrić - Dolejš, Görner, Karlík, Dort (79. Gába), Krutý (90. Cihlář) - Mešanović. SOK: Bertelman - Kaplan, Kura, Knakal, Hanzlík - Podrazký, Čada (3. Pilař), Javorský, Vaněček (75. Habai) - Duchnič (70. Dejmek), Mlika.

pod. 09: FK Baník Sokolov – FC Vysočina Jihlava  5:1 (2:1)
Góly: 4. a 21. Knakal, 55. Vaněček, 57. Hanzlík, 89. Podrazký - 36. Tecl
SOK: Bertelman - Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař (79. Kura), Vaněček (89. Prchal) - Duchnič (84. Komberec), Nádeníček. VYS: Krajíček - Gabriel (60. Tlustý), Penc, Kadlec, Caha - Veselý (61. Vydra), Gruber, Gába, Krutý (64. Šisler) - Mešanovic, Tecl.

pod. 07: FK Baník Sokolov – FC Vysočina Jihlava  5:0 (3:0)
Góly: 2. Jirouš (pen.), 5. Čada, 9. Podrazký, 70. Javorský, 73. Pilař
SOK: Ilizi - Kaplan, Hrabáč, Knakal, Čupr - Podrazký (85. Hanzlík), Čada, Pilař, Vaněček (77. Habai) - Jirouš (69. Javorský), Duchnič. VYS: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek - Štohanzl, Urban (57. Lovětínský), Karlík, Vyskočil (21. Gába) - Faldyna (46. Simr), Vydra.

Pravděpodobná sestava: Bertelman- Šmerda  Knakal  Kura  Hanzlík - Dittrich  Javorský  Pilař  Vaněček - Šilhan  Duchnič

Trenér: Stanislav Purkart

Střelci: 4 – Podrazký, 2 – Pilař, Šilhan, 1 - Podaný.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Blažek (konec hostování 1. FC Karlovy Vary), Dittrich (hostování FK Mladá Boleslav), Šilhan (přestup SK Kladno), Puchmertl (přeřazen z juniorky), Jankovský (přeřazen z dorostu)
Odchody: Vůjtěch, Čupr a Habai (konec smlouvy), Hrabáč (hledá si angažmá), Janáček (konec hostování 1.FC Karlovy Vary), Radzinevičius a Dejmek (konec hostování Slovan Liberec), Komberec (konec hostování Hazlov).

 
Související
Média
Aktuálně

České zahradní traktory podporují FC Vysočina!

Fotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na tandem dvou firem, které pomáhají nejen s péčí FCV o... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu