04.10.2007, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře – Fotbal Fulnek

Představujeme domácího soupeře – Fotbal FulnekNaváží fotbalisté FC Vysočina na dobrý výkon a bodový zisk z Hlučína? Dočká se nový kouč Karol Marko první domácí výhry? Přehraje jihlavská záloha výbornou středovou řadu Fulneku na čele s Radkem Slončíkem? Nastartuje se Jihlava k ataku předních příček tabulky? Na tyto otázky získáte odpověď, když si v pátek 5. října od 18:00 hodin nenecháte ujít zajímavý a bezesporu těžký duel FC Vysočina proti Fotbalu Fulnek!

 
„Bez ohledu na skutečnost, že je Fulnek nováčkem soutěže, nás čeká skutečně kvalitní tým, což jasně dokazuje 15 bodů a 5. tabulkové místo Fulneku. O soupeři máme dostatek informací, přičemž jsme mimo jiné čerpali z jeho posledního představení na cizích hřištích, které bylo v Hradci Králové. Tým kouče Václava Daňka se opírá o zkušené hráče na čele se stopery Kovářem a Doležalem, záložníky Slončíkem, Lukaštíkem a Vajdou a nebezpečným útočníkem Smetanou,“ uvedl k soupeři asistent trenéra Josef Vrzáček, který přidal aktuální pohled do kádru FC Vysočina: „Těší nás, že už se dal do pořádku obránce Drga a naplno začal trénovat i Vácha, který by mohl být připraven na lavičce. Naopak jsou bohužel pohmoždění Vepřek a Simr, nad jejich startem visí otazník. S určitostí nemůžeme počítat s dlouhodobými marody Kadlecem a Malínkem a též zatím ani k dispozici gólman Rzeszoto, jehož možné nasazení do zápasu odhadujeme spolu s lékaři na 14 dní. Při tvorbě sestavy budeme vycházet z utkání v Hlučíně, přičemž však nelze vyloučit změny ve složení sestavy i rozestavení.“
Přejděme k tradičnímu představení našeho domácího soupeře.

Základní informace o soupeři:
právní forma: akciová společnost
vedení klubu - předseda představenstva: Roman Mroček, sekretář klubu: Petr Gelnar, sportovní manažer: Oldřich Jakubek
adresa: Fučíkova 107, 742 45 Fulnek
tel.: 556 740 339
fax: 556 740 329
internet: www.fotbalfulnek.cz
e-mail: fotbalfulnek@seznam.cz
klubové barvy: černá a oranžová
stadión: 700 diváků
B-tým: 1.B třída, sk. D
mládežnické celky: 5

Pohled do historie:
Fulnecký fotbalový klub v 21. století zažívá obrovský vzestup. Díky podnikateli Romanu Mročkovi zde klub doslova proletěl soutěžemi a v červnu 2007 mohl slavit historický postup do II. ligy. Historickými úspěchy však byly i předchozí sezóny, ve kterých fulnecký klub vždy posunul své nejlepší umístění. Za vše mluví skutečnost, že v sezóně 2003/04 Fulnek zvítězil v I.A třídě, následoval triumf v Moravskoslezském přeboru, v ročníku 2005/06 1. místo v divizní skupině E. Současný druholigový tým se opírá o několik ostřílených exligových hráčů, jakými nesporně jsou Doležal, Kovář, Lukaštík, Vajda a především Slončík. V kádru Václava Daňka najdeme i dva hráče, kteří působili v Jihlavě – Zdeňka Traxla (v dorostu) a Petra Sedláka (v kádru „áčka“ na podzim 2004).

Vzájemná bilance: kluby se dosud střetly
Zápasy Fulneku proti FC Vysočina B v MSFL v sezóně 2006/07:
jaro 06: Fotbal Fulnek - FC Vysočina Jihlava B 4:0 (3:0)
Góly: 12. a 44. Kostuřík, 41. Sedlák, 58. Malohlava.
FUL: Bláha - Fiala, Krása, Kovář, Vajda (64. Vyskočil) - Sokol, Dittrich, Slončík (58. Rozsypal), Sedlák – Malohlava (74. Traxl), Kostuřík.
VYS: Neuman - Gebreselassie, Ditrich, Havránek (64. Kovařík), Naniaš - Bartoš, Wasserbauer, Gorol, Pacholík - Peteřík (46. Chlup), Vácha (74. Fišer).

pod. 05: FC Vysočina Jihlava B – Fotbal Fulnek 1:0 (0:0)
Gól: 61. Pacholík
VYS: Neuman - Nešpor, Kovařík, Gebreselassie, Komínek - Malinek (90. Kříž), Wasserbauer, Pacholík, Heide - Šplíchal, Svoboda (90. Flekal).
FUL: Žlab - Vyskočil, Krása, Kovář, Petřík (66. Vajda) - Sokol, Rozsypal (75. Mooc), Sedlák, Fiala (66. Malohlava) - Gašparík, Kretek.

Pravděpodobná sestava: Pospěch - Vyskočil Kaprálik Doležal Staš - Lukaštík Kovář Slončík Vajda - Smetana Koštuřík
Trenér: Václav Daněk
Střelci: 5 – Smetana, 2 – Krása, Malohlava, Kostuřík, 1 – Kovář, Slončík, Vajda, Sokol

Změny v kádru:
Příchody: Doležal, Pospěch (oba hostování Jakubčovice Fotbal), Kapralík (Inter Bratislava), Lukaštík (hostování Tescoma Zlín), Pavlík (Močenok), Přilučík (hostování 1. FC Slovácko), Staš (Taran Prešov), Šrom (návrat z hostování)
Odchody: Bláha, Fiala (konec hostování Sigma Olomouc), Gašparík, Mikulenka, Rozsypal (přeřazeni do „B“ týmu), Seman (Bílovec)
 
Související
Média
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu