25.10.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Nejen na hřišti to vřelo až do konce zápasu

Radim Kučera: Nejen na hřišti to vřelo až do konce zápasuDomácí vítězná série FC Vysočina v ligovém ročníku 2019/20 se protáhla už na sedm zápasů! Dosavadní stoprocentní podzimní bilanci na jihlavském stadiónu nenarušil ani velmi těžký duel proti lídrovi tabulky – Pardubicím. Tříbodový zisk se ani přes poločasové vedení 3:0 nerodil lehce a fanouškům jako již tradičně připravil pořádné nervy až do konce.

„Ty naše zápasy, to jsou prostě nerváky,“ hlesl úvodem tiskovky kouč Radim Kučera a poté se rozpovídal k utkání: „Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám velmi rychle podařilo vstřelit brzký gól. To jsme chtěli, protože jsme očekávali, že budeme muset dobývat defenzívu soupeře. Soupeř tak musel více otevřít hru a otevírala se nám tak dvířka k tomu, abychom naše vedení navýšili. A to se nám i díky pardubickým ztrátám míče podařilo. Do šaten jsme šli za stavu 3:0 a možná jsme mohli vést ještě výrazněji.“
Co domácí lodivod řekl k druhé pětačtyřicetiminutovce? „Moc dobře víme, že fotbalový zápas není za poločasového stavu 3:0 rozhodnutý. Hráče jsme na tento fakt o přestávce upozorňovali. Věděli jsme, že v pardubické kabině proběhne bouřka, že na hřiště vletí a budou chtít vstřelit branku naděje, která je nastartuje. To se bohužel podařilo. My jsme po inkasované brance měli dobrou desetiminutovku, ale pak už jsme se začali strachovat o výsledek. Nervozita nám svazovala nohy, Pardubice byly všude dříve, málo jsme drželi míč a soupeře jsme špatně dostupovali. Vše vyústilo v branku v naší síti ze standardní situace. A pak už to nejen na hřišti vřelo až do konce zápasu. Z naší strany tomu poté chyběla schopnost trochu více udržet míč vpředu a využít některé brejkové situace. Od týmu bych čekal větší suverenitu, zodpovědnost a schopnost dovést utkání do klidného vítězství. Nemáme zase tak mladé a nezkušené mužstvo.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom velmi obsáhlého komentáře trenérů Jaroslava Novotného a zejména Radima Kučery z tiskové konference přinášíme slova nepříliš spokojeného gólmana Luďka Vejmoly a střelce třetí branky zápasu, která nakonec znamenala tři body pro FCV – Matúše Lacka.