08.05.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Zrodila se spravedlivá remíza

Radim Kučera: Zrodila se spravedlivá remízaVe dvou venkovních zápasech v řadě – ve Vlašimi a v Chrudimi – přišli fotbalisté FC Vysočina o cenné bodové zisky v závěrech zápasů. V Prostějově jim však paní Štěstěna ukázala svoji přívětivou tvář, když jihlavskému Pavlu Šulcovi umožnila vyrovnání ve třetí minutě nastaveného času. My vám samozřejmě nezůstaneme dlužní pozápasového názory aktérů tohoto duelu.

 

Z hlediska kouče Radima Kučery byla remíza zaslouženým vyústěním dění na hřišti: „Opravdu si myslím, že se zrodila spravedlivá remíza. První poločas jsme trochu prohospodařili. Domácí si vypracovali několik šancí, z nichž nakonec tu největší – pokutový kop – proměnili. Potvrdilo se, že 1.SK má dobrý pressink a je schopen nátlakového fotbalu. My jsme se chtěli dostávat k odraženým míčům a co nejrychleji je distribuovat za obranu. Jenže se nám to příliš nedařilo a ofenzivní akce jsme špatně řešili. Ve druhém dějství se Prostějov za stavu 1:0 zaměřil více na defenzívu, což vždy bývá ošidné. Svoji roli možná hrál i fakt, že se někteří hráči domácího celku v prvním dějství vyždímali. Opravdu mám velký respekt k výkonu zkušených Poláka, Schustera, Kroupy nebo Janíčka. Muselo to pro ně být náročné a síly jim logicky ubývaly,“ řekl lodivod FC Vysočina.

Kučera dále doplnil: „My jsme se naopak ve druhé půli herně zlepšili, měli jsme územní převahu, drželi jsme míč a hrálo se na jednu bránu. A přišly i neproměněné šance – například v podání Zoubeleho nebo Klímy. Nakonec nám ale domácí remízovou trefu prakticky darovali v nastaveném čase. Bylo to se štěstím a na brance měla samozřejmě zásluhu poctivost a pracovitost Šulce, jenž zaváhání gólmana dokázal vystihnout. Tak už to ve fotbale někdy chodí. Z našeho hlediska se v Prostějově opět potvrdila rozdílnost výkonů doma a venku. A také občasná ztráta koncentrace. Na těchto aspektech musíme ve zbytku jara zapracovat.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Oldřicha Machaly z tiskové konference přinášíme slova gólmana Vlastimila Veselého a šťastného střelce vyrovnávací branky Pavla Šulce.

 
Související
Aktuálně

U19 vítězně proti Zlínu

Starší dorost U19 vyšel z utkání s FC Fastav Zlín B vítězně poté, co předvedl dobrý výkon. V 31.minutě se prosadil Václav Havlín, následně ve 36. minutě Jan Růžička, ve 44. minutě přidal svou druhou branku v zápase Václav Havlín a zvýšil tak na 3:0. V 70. minutě snížil na 3:1 Knedla, v 76. minutě na tuto branku odpověděl svojí trefou Blokeš.... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu